Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Multa, multa sanatate in continuare si refacere rapida!!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:


Lina, sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

in noaptea de 17 spre 18 martie am avut un vis: am intrat pe topicul cu cancer la san stadiul 3 si am citit mesajul unei femei care postase un mesaj disperat... nu il voi reproduce dar ideea era ca ii pare rau de cel mic ... pentru ea nu mai erau sanse ...iar eu ii recomandam un tratament homeopat ...

dimineata cand m-am trezit si mi-am amintit visul am promis ca voi intra petnru prima oara aici si voi scrie ...dar ...am bantuit ca de obicei ... pe la parfumuri ...si am uitat. azi mi-am reamintit si iata ca scriu ...

ma doare sufletul pentru toate indiferent de afectiune si sunt cu sufletul alaturi de voi !

eu am avut o problema si am apelat la un cabinet de homeopatie se chema SIMILIMUM sunt doar medici ...nu vreau sa fac nici o recomandare ...v-am spus de ce am scris aici ...am evitat acest topic, nu vreau sa mi-o luati in nume de rau ...
va doresc multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Lina, refacere rapida si multa sanatate !

Lemoni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Azi mi-am scos drenul de la sub brat
Vreau sa va zic, ca mi-a cam scazut entuziasmul...
A inceput sa ma doara, sa mi se intareasca si umfle sanul, probabil acumuleaza secreti...
Doctorul zice ca e ok, e in parametrii in care trebuie sa evolueze.
O doamna de la spital mi-a zis ca o sa mise umfle mana, ca nu se va mai evacua limfa prin dren si tot felul de nazbatai
Cert e ca zeia o pauzasc si mi-a scauzt mobiltatea fata de inceput, adica imi este greu sa duc mana deasupra capului..
"fata mare nu mai sunt" in sfarsit, imi etse dor de agentie, fetele se straduie, insa ma vor si eu le vreu pe ele si pe clienti, imi lipseste agitatia
Am stat o saptamana acasa si m-am lipit de fotoliu si telecomanda, ca treaba nu eram in stare sa fac...
Vreau sa fiu iar activa, sanatoasa si sa pot sa fiu si eu in randul oamenilor

Ieri m-am intalnit cu o vecina, mai batrana, asa la vre-o 70 de ani pe care a busit-o plansu cand m-a vazut, eram cam cheala si cu basmaluta, galbejita, venind de la piata, ca am iesit si eu un pic la aer...
Nu vreti sa stiti cum e
dar ma fac eu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

lina, multa sanatate iti doresc! si vesti bune astept de la tine.

"mai avem nevoie si de iarba......"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Lina, TREBUIE sa te faci bine! Ok??

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Lina, dupa orice operatie e tare greu.Eu am avut o extrauterina, operatie clasica, chiar de Revelion.Imediat dupa au inceput hemoragiile, bucati de endometru cat mana si alte frumuseti.Am ramas cu unele zone dureroase pe abdomen si cu altele fara sensibilitate.Emotional, la pamant, doream acel bb f mult iar sansele sa am unul sunt infime. Vreau sa spun ca operatiile majore nu sunt usoare, refacerea e grea, te supara o saptamana -doua dupa care o sa fie OK.

Cum merge dieta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:


care dieta??????????????

Ce bine ar fi fost sa scap de cancer cu o dieta!!!!

Asa, ce sa zic mananc cate putin din ceea ce imi permite stomacul si mirosul.
De exemplu daca iau o gura de iaurt vomit 2 zile ar daca mananc un mic de la Cocosatu' nu am nimic
Nu pot manca ciorba cu leustean insa pot manca papanasi cu smantana si dulceata

Este cateodata o surpriza si pentru mine, nu pot gati pentru ca la sfarsit nu stiu daca pot manca sau nu
Spanacul cateodata il accept altadata nu...

Insa pot sa va zic ca la operatie, in reanimare, dupa ce m-am trezit, cand nu aveam voie nici macar sa vad apa, eu Toni cea nemancata si nebauta de peste 30 de ore aveam vise erotice cu sarmalele cu smantana si mamaliga

De a zis sotul meu iubit si scump, ca sunt irecuperabila, dar ce sa fac, sugeam un amarat de tampon umezit si pofteam,
dar cica pofta e mai grava decat fapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Esti fantastica, ai un simt al umorului ce ma face sa te sorb printre randuri.

Nu scapa din vedere ca desi recuperarea e grea, dupa cum zici, ai scapat de buba,ce a fost mai greu a trecut, de acum incet incet te vei recupera, creste si parul, revine si culoarea in obraji...pas cu pas....tinem pumnii

Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput