Cancer la san stadiul 3

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Abia acum am citit ca deja esti la Rodica Anghel..nu e departe de Spataru!!
Numai bine si sanatate multa!!!
Crisa

http://tt.lilypie.com/9uIpm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Aida pentru tot dar mai ales pentru indrumare!

Sa va zic si voii ca sa stiti si sa faceti cum va zic eu!
Am avut o mica constipatie, un mic si amarat de dop tare, dar tare raucare dupa ce a iesit a facut ravagii, adicatelea ma durea fundul de plangeam prin casa, asta de sambata.

Vorbesc cu mama, plangeam la telefon, am crezut ca am un hemoroid, ceva si imi zice: mergi la farmacie si cumpara un unguent ceva.

Intre timp, citesc postarea Aidei despre Ema si o intreb daca are vre-o legatura constipatia cu chimioterapia, eu neavand astfel de problema pana acum si atentie ce imi zice si sa luati aminte, ca asa trebuie facut si nu altfel:
mergi la medic!
Si ma duc frumos in seara acesta, programata printre lacrimi de usturime la Proctoline, la Dr Popa

Si ce credeti ca aveam?
4 fisuri anale radiale si o tromboza adica un cheag destul de mare pe hemoridul de iesise afara

Pe mine ma dureau fisurile, pe medic il ingrijora cheagul.
Tratament cu detralex, 6 /zi, 3 zile si apoi 4.zi 4 zile pentru circulatie, bepanten pentru fisuri, bai la fund cu musetel si vitamina A capsule pentru refacerea mucozitatilor atacate de chimio

Si felicitarile de rigoare, ca am mers la medic si nu in farmacie, caci saraca farmacista nu are de unde sa stie ce este la fundul tau!

Si bine ca nu am dat cu nimic,ca nu am pus supozitoare sau alte alea, asa ca merit si eu o ca m-am mai inteleptit si eu putin

astea sunt aventurile mele la cea de a 2 sedinta de chimio, si saptamana viitoare vin cu prospaturi ca o incep pe a 3a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Multa sanatate Lina si iti doresc putere multa sa suporti cele 6 sau 9 sedinte de chimio.
Am o intrebare iti introduc in perfuzie si acel medicament(Zofran , parca!!)?? Daca nu cere-l..daca nu-l au cumpara-l..asta in caz ca ti-e greata. E scump era acum 3 ani vreo 900 de mii fiola.
Numai bine iti doresc!
Crisa

http://tt.lilypie.com/9uIpm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui linasobolina

Aida pentru tot dar mai ales pentru indrumare!

Sa va zic si voii ca sa stiti si sa faceti cum va zic eu!
Am avut o mica constipatie, un mic si amarat de dop tare, dar tare raucare dupa ce a iesit a facut ravagii, adicatelea ma durea fundul de plangeam prin casa, asta de sambata.

Vorbesc cu mama, plangeam la telefon, am crezut ca am un hemoroid, ceva si imi zice: mergi la farmacie si cumpara un unguent ceva.

Intre timp, citesc postarea Aidei despre Ema si o intreb daca are vre-o legatura constipatia cu chimioterapia, eu neavand astfel de problema pana acum si atentie ce imi zice si sa luati aminte, ca asa trebuie facut si nu altfel:
mergi la medic!
Si ma duc frumos in seara acesta, programata printre lacrimi de usturime la Proctoline, la Dr Popa

Si ce credeti ca aveam?
4 fisuri anale radiale si o tromboza adica un cheag destul de mare pe hemoridul de iesise afara

Pe mine ma dureau fisurile, pe medic il ingrijora cheagul.
Tratament cu detralex, 6 /zi, 3 zile si apoi 4.zi 4 zile pentru circulatie, bepanten pentru fisuri, bai la fund cu musetel si vitamina A capsule pentru refacerea mucozitatilor atacate de chimio

Si felicitarile de rigoare, ca am mers la medic si nu in farmacie, caci saraca farmacista nu are de unde sa stie ce este la fundul tau!

Si bine ca nu am dat cu nimic,ca nu am pus supozitoare sau alte alea, asa ca merit si eu o ca m-am mai inteleptit si eu putin

astea sunt aventurile mele la cea de a 2 sedinta de chimio, si saptamana viitoare vin cu prospaturi ca o incep pe a 3a

Intreaba si vei primi un raspuns!



iti dau eu multe ! si un mare !
tot ceea ce scrii aici ne ajuta sa intelegem mai bine pe cei care trec prin suferinte!!
sanatate si multa putere!

ai primit adresa de mail pe care ti-am trimis-o pe PM?







*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************


~ Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie~
Jean de la Bruyere

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Atentiune, atentiune!
Maine, sambata la ora 14 si 30 "Ne vedem la TVR!la emisiunea mMrinei Almasan
Tema este "Clipe care mi-au shimbat viata" si am fost invitata sa vorbesc despre mine dar mai ales despre cancer

Si am sa o fac in registru in care
nu trebuie sa ne fie frica sa mergem la medic, la control,
nu suntem ciumati sa tinem secretul fata cei din jur dar mai ales fata de familie
si sa exsite acea transparenta care sa ne arate ca suntem, din pacate o armata de oameni bolnavi care daca se trateaza, vor scapa si vor trai
Nu mai vreau sa fiu compatimita si sa primesc condoleante de vie
Asta e!
deci, ne vedem la tvr, mainesi poate asa o sa ne si cunoastem, nu?
o sa fiu cheala si frumoasa, dar mai ales modesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

lina, m-am instalat deja in fata tv-ului

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13


sa nu-i uitam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:

Iote subiectul!!!!!

Deci pe situl tvr1, l
a inregistrari, Ne vedem la tvr,
emisiunea din 31 ian, ora14.15, click pe f
http://www.tvr.ro/emisiune.php?id=621#

astept impresiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Lina,

Impresia mea: un mesaj frumos, optimist, puternic si stralucitor - ca tine

Sanatate multa!




Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Lina, imi pare bine de cunostinta

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput