Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (138)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Alra - eee, nu-i nik....asa au bafta unele

Eu experimentez acum niste contractii, dar sunt trae ciudate...unele mai acute,altele slabe , asa in surdina, din 20 in 7 min...tare ciudaaat....mai stau oleaca si iau un no-spa asa de control!!!!!

Bineinteles ca intre timp fusei si la toaleta....mi-am adus aminte de ce ai zis tu Alra - contractii de diaree...mai stam , mai cronometram...ca doar azi e luna noua,nu?????

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 39+ Theodora
PRINTZUL


AMR 7 ZILE


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

da voi de ce luati nospa daca sunteti la termen si aveti contractii? eu as sari pe calcaie!

alexutza daca "contractiile" alea se termina cu gaze io zic ca nu e pericol sa nasti

"luna noua" e juma de felie? e azi da, am vazut pe ceas. dar eu stiam ca luna noua e numai bucatica mica. caut pe google.
am cautat, luna noua e minim posibil - a fost. azi e juma de felie, cica primul patrar. sa nu ne ambalam deci...

ALRA 39+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Pai am zis sa mai stau cu No-spa - il iau asa de control sa vad cat de realeeee sunt contractiile

Da chiar asa....Ocean pe unde e??ca nu am vazut-o in seara asta!!!!!!!!! Mi-am adus aminte ca ea zicea de luna noua......

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 39+ Theodora
PRINTZUL


AMR 7 ZILE


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

io ma duc la nani. intru maine dupa ce vin de la spital. bafta oricui se decide sa nasca la noapte!

ALRA 39+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Somn usor!!!...eu inca mai stau putin....vad ce s eintampla dupa care trag si eu pe dreapta

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 39+ Theodora
PRINTZUL


AMR 7 ZILE


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

alra-bafta maine la dr.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2007
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

Felicitari si bine ai venit pe lume bebitz de cherie! Multa sanatate si recuperare rapida
Felicitari Vrabiuta !!! Nastere de cartea recordurilor. Sa va traiasca bebe!


monicabo, LA MULTI ANI! O varsta frumoasa, nu de alta dar ma apropii si eu (mai pe la anu') si-mi dau curaj singura.
bertha, ai niste copii foarte frumosi
babyzapy, stai linistita asa se intampla in primele luni cu bebelusii.Daca devine un "obicei" atunci e mai bine sa suni pediatrul, dar pana atunci nu te impacienta. E un scump si un dragalas si un finut baietelul tau. De unde pana unde cu Base...???!!!!
otilia, arla, darling, lauramiron, oceanborn
otilia, arla poate ar fi mai bine la voi sa nu mai scoatem agitatele ...cine stie...poate nasteti pan' la urma. Nici cu (ne)spalatul pe cap nu a mers arla... si va tin pumnii, sunt incapatanati dar pan la urma tre sa iasa ei de acolo.
ank, ce pooooozaaaa buna de pus in rama!
madutza_bra,amalia eu de ex ii curat nasucul si dimineata si seara inainte de culacre cu ser fiziologic.Am batista sugarului dar nu o folosesc si nici nu am folosit-o pana acum , ci folosesc betisoare de urechi. Ii curat nasucul mult mai bine cu betisoare de urechi decat sa car aspiratorul dupa mine in dormitor de fiecare data. Este super incomod...basca zgomotul de la aspirator....cred ca am achizitionat-o degeaba.Mucisorii ei sunt uscati si ii pun mai mereu ser fiziologic sa aibe caile respiratorii umede sa nu fie nevoie sa respire pe gurita.
madutza_bra, batista bebelusului e cam 50 lei, pompa de san electrica este sfanta nu se compara cu cea manuala care e o frectie la picior de lemn. Am cumparat-o am si aruncat-o a doua zi. Asta electrica iti trage si creierii din cap. Eu am NUK si am dat pe ea vreo 75 euro am luat-o din Grecia. La noi poate e mai ieftina dar n-as prea crede.Aaaaa si e cu tot cu biberon in care sa curga lapticul de la san cu sistem de punere la san. Se conecteaza bibele printr-un furtunas la san, trebuie folosit un mamelon din silicon si bebele trage de fapt laptele din biberon nu de la san....dar asa il pacalesti si nu iti lasa tzitzi. Eu asa procedez.
dandusa, BINE AI VENIT IN CLUB MAMI !!!! Parca m-am vazut pe mine. Tu ai fata si baiat, eu am doua fete, dar cea mica faca cat trei baieti la un loc Si eu sunt zombi la capitolul somn, tinut in brate, gatit cand mai apuc si curatenie pe apucate.........dar e super frumos bai frate! Daca nu o iau razna in viitorul apropiat sunt cea mai tare din parcare. Frumoasa si emotionanta surpriza fratelui tau.



eu nu mai sunt asa sociopata! Se vede, nu? Am scris ceva...de cand am nascut nu cred ca am scris atat de mult , poate doar povestea nasterii. Pai a venit mammaaaa la noi. Uff ma simt si eu mai a om. Am apucat si io sa fac o baie ca omu' nu doar asa pe bucatele si franturi cu capu'n chiuveta s.a.m.d. Ma simt fresh si stau pe forum. Cat timp? Pana duminica cand PA, pleaca la casa ei.

Ma bag in pat si eu, noapte buna, succes celor ce le apuca in noaptea asta, tin pumnii in somn si in "pauzele" cand ma trezesc sa-i dau sa manance............am fugit ...s-a trezit...ma duc hranit copil.



http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Voi ati plecat toate la nani, eu am venit de la nani.....am dormit o ora si nu mai am somn....asa ca bantui. M-au trezit niste dureri surde ca la ciclu de m-am speriat, dar s-au calmat, asa ca stau linistita si strang din picioare Nu-mi place ideea de a ma apuca nasterea noaptea, ma sperie.....sper sa treaca repede noaptea asta. Mai ramane inca una

Vrabiuta, felicitari!! Asa sa tot nasti natural, dom'le Unde mai pui ca si bebe a fost mare!! Sa fie sanatos si mancacios!

Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 39+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Am schimbat semnatura cu numele bebelinei, ne-am razgandit la al doilea nume, dat fiind apropierea de St. Nicolae

Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 39+ 5 cu Caterina Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Uuffff ce ma oftic cand aud mamici ce-si revin cu greutatea in cateva saptamani Moooamaaa, pe mine ma asteapta chinuri mari sa dau jos kg depuse, asa am patit si la prima sarcina, 25kg....mi-a luat mai bine de 1 an
Acuma raportez 20kg, dar poate m-oi mobiliza ceva mai bine
Oricum, felicitari fetelor care incap deja in blugii preferati

Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 39+ 5 cu Caterina Nicole

Mergi la inceput