Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Darling, fara sa fiu rea, daca erai in Ro cred ca de mult aveai cezariana pe motiv de "bb mare, vai cu 3 saptamani mai dezvoltat" .
Din pacate uneori sunt alte interese la mijloc de aceea ziceam eu de acum cateva luni ca mi se pare o mare porcarie sa se schimbe DPN-ul asa una-doua.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 39+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Felicitari Mada_rozz, sa va aduca bebe numai bucurii, sa fie sanatos si mancacios. Refacere rapida si asteptam poze.
Planuri de revelion???? Ha ha - petrecere, unde??? langa patut, la ce ora??? toata noaptea, cu putin noroc mai chiulim cateva ore, obligatoriu cu o sticla (de lapte)....Cel mai frumos revelion pentru noi

Adriana 40w + 6 cu Eduard

http://family.webshots.com/photo/2137245100103785880wIKDaJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Otilia sunt convinsa ca daca eram in Rom il tineam pe bebe in brate acum. Incep sa cred ca poate ar fi fost mai bine, m-am saturat sa tot astept mai cu seama ca mi s-a zis ca s-ar putea sa soseasca mai devreme. Dar ce rost mai are acum sa ma mai oftic. Asta e, am un bebe puturoshel si tr impins putintel de la spate. Sper sa se rezolve ceva maine.

Aaaa si ecografia aia am facut-o in Rom. Aici nici nu se mai face, din aceleasi motive - pot da erori si datele nu sunt elocvente.
Ma duc sa fac baie pe cap.

Adriana 41w cu Eduard

http://family.webshots.com/photo/2137245100103785880wIKDaJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

felicitari Vrabiuta!!!

hop si eu inainte de culcare si, da, spalata pe cap

darling, nu nastem in seara asta

maine de dimineata la 10 ma duc la spital pentru monitorizare si cica ma vad si cu doctora (sper - ca nu mai am chef sa astept cu orele la ea la cabinet!) si mai discutam.

faptul ca vrabiuta a nascut asa repede bebe asa mare imi da curaj caci eu stiu cum e sa scoti o matza de 2560g (am scos-o din 2 contractii apropo, deci tot asa cateva minute) insa asta din burta pare mai bufleica si mi-e frica ca nu pot sa o imping.

daca il mai aud pe vreunu ca nu poti sa nasti natural la 33 de ani il reclam (nu stiu insa unde, da' ma ajuta mirtha) si ii zic ce am auzit eu in berceni unde am copilarit. stiu sa si scuip sa stiti, am invatat de la tiganii din bucuresti. (m-am intersectat odata cu o caruta cu tigani (eram cu oltcitu) si m-am dat inapoi sa ii las sa treaca ca erau pe mijlocul drumului si apoi le-am zambit asteptand sa imi multumeasca. ei insa m-au scuipat toata caruta la sincron, noroc ca aveam geamu inchis!)

am mai dezbatut si acu ceva capitole problema varstei de 33 de ani - astea pe aici nasc natural la 40 si nu le mai taie nimeni. pe la 30-32 abia se apuca de copii.

darling sa nu iti para rau ca nu ai facut ceza pana acuma, ai sa uiti repede faptul ca ai asteptat atat de mult si apoi te vei reface mai repede, ca na... subsemnata la 1 saptamana dupa nastere (dupa ce s-au tras nemernicele alea de fire de la epiziotomie) era as good as new. ce e chestia aia cu "sweeping membrans"?

ALRA 39+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

cherie si vrabiuta- felicitari mamicilor! sa aveti bebei sanatosi si fara colici!

alra- ce faci? te-ai spalat pe cap? te pregatesti pentru maine??!?
dandusa- m-ai speriat rau cu programul vostru. si eu care ma gandeam la al doilea copil. pai la noi, cu unu' e parfum fata de ce ne-ai scris tu. am mai zis, imi dau palaria jos in fata mamicilor cu 2 puiuti. eu nu fac fata cu unu.....
cunosc senzatia de bine cand intri in blugii vechi.
eu anunt cu mandrie in cuget si-n simtiri ca am ajuns la kg dinainte de sarcina.


carmen lui Victor 15 noiembrie 2007
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Mada-rozz - sa-ti traiasca printesa, sa fie sanatoasa si papacioasa!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 38+ Theodora
PRINTZUL


AMR 8 ZILE


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmendu
cunosc senzatia de bine cand intri in blugii vechi.
eu anunt cu mandrie in cuget si-n simtiri ca am ajuns la kg dinainte de sarcina.


cum naiba?? deja? da voi din ce sunteti facute frate?!
eu dupa ce am nascut pe laura la 6 saptamani mai aveam 9 kile in plus la un total de 15 luate
si nici acuma nu imi fac iluzii de retentie de apa, retentie de slanina poate.

nu e fair!!!!

ALRA 39+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Dandusa, Carmen - cum asa repede v-ati revenit la kg de dinainte????? ca mie mi-au trebuit vreo 4 luni pana sa ajung in preajma kg de dinainteeeeee.....ooofff, sper ca acum poate sa fie mai usor!!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 38+ Theodora
PRINTZUL


AMR 8 ZILE


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

la mine kg in sarcina au fost doar o chestiune de noroc.
am facut sport la greu in ultimii 3 ani. intentia a fost sa ma definesc si sa sa slabesc, of course. si ce crezi ca s-a intamplat?
m-am definit, cu muschi si toate cele. dar muschii se umfla si atarna. deci kg erau mai multe dacat atunci cand m-am apucat de sport. aviz amatoarelor de sport intensiv.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2007
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

ei, vezi carmen, de aia nu fac eu nici un fel de sport

bai daca mai zice vreuna ca a dat jos 10 kile intr-o luna eu o raportez la moderator pentru atac la persoane!

ALRA 39+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput