Gravidute si mamici de Constanta (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Madaluta, multumesc mult!!! Am sa incerc sa iau legatura cu ea!!!

AndreB, imi pare rau ca ati avut o experienta negativa cu spitalul din Tei...la ce dr ati fost??? Noi am fost extrem de placut impresionati, dr ne-a luat fara trimitere (nici certificatul de nastere nu il aveam la noi..ne-a crezut pe cuvant cu CNP-ul) a fost foooarte gentil cu David (care avea 2.6 ani si nu a plans deloc nici la aparat, nici la luat sange...pentru ca mereu i se vorbea si i se explica), rabdator...dar era tare in varsta ...probabil ca acum i-a luat locul cineva mai tanar cu mai putina experienta...



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

adina,doamne,tare frumos mai scrii!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Azi baiatul meu a facut primii pasi singurel, cand l-am vazut am tipat de bucurie si el saracu s-a speriat si s-a lasat in fund. Si pe urma a repetat minunea si eu m-am abtinut de la alte efuziuni cu voce tare....



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Ralina, FELICITARI! Sa-ti traiasca micuta, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea toata viata!

Angi, [red] felicitari Pupinelului pt primii pasi! Trebuie sa fie taaare dulce!
Isi, Mada, mi-e rusine sa recunosc, dar aveti dreptate in ceea ce spuneti! eu recunosc ca de multe ori sunt prea comoda sa fac ceva, dar , pe de alta parte, de cand e Filip, mi s-a si intamplat de multe ori sa promit ceva si sa n-apuc sa fac, luandu-ma cu altele si uitand de tot ce am promis! iar mi-e rusine, dar ce sa fac! pana am nascut mi-am facut timp si drum de multe ori pt genul asta de ajutoare, dar acum, tot imi trebuie un impuls mai puternic, desi as vrea cu tot sufletul sa ajut!
Mada[/b], multumim mult ca ti-ai facut timp sa deschizi nou capitol si sa modifici pe prima pagina!



Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Marinarul vesel, Filip la 1an
Asa cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Ralina: ...bravoooo, ati invins!!dupa atat stres si asteptare cred k esti o fericita! Sa iti traiasca printesa si sa ii multumesti in fiecare zi lui DD pentru minunea pe care v-a dariut-o. Te pup si astept sa scrii mai mult pe aici. Dincolo erai mai activa...
mamacita: multumim de veste buna pe care ne-ai dat-o
Angi: mai, mai..da ce ne spui tu acolo? gata cu pupicu cel neputincios?? parca mai ieri nici nu se putea tari si acum merge singur la nici un an. Bravo lui
Inseamna k nu mai aveti nevoie de premergatorul lui Andicu si ni-l dati si noua sa-l incercam putin ( imi doresc din tot sufletul sa nu vrea sa stea in el,k si darius dar nu stiu de ce vreau sa incerc totusi)...
Adina: bai, tu chiar ai talent, nu gluma... si mai ai si dreptate
Crisis: chiar nu cunosc un asemenea medic si nu te pot ajuta. Dar mai spune-ne si noua cate ceva de tine...ce mai faci?

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

angi: eu nu pot modifica in capitolul ce duce catre "Medici si analize in C-ta" pentru k este deschis de tine. Sper sa poti modifica tu, desi stiam k nu mai putem face nimic dc moderatorii l-au inchis

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Madaluta unde ai pus alea 10 kg nu stiu,v-am admirat in seara asta in real,sunteti frumosi toata familia,insa eram atat de obosita ca nu puteam socializa cu nimeni,il asteptam pe tati sa vina sa ma ia.
In Real nu au atat de multe jucarii ca in carefur sau metro.
Angi felicitari!
Adina ai mare dreptate in ceea ce zici.
Mamacita d-na Torok se si prezinta asa? Acum ceva timp in urma l-a sunat pe sotul meu cu o problema si s-a prezentat Daduianu,a zis ca majoritatea asa o stiu ,azi m-am intalnit cu colega mea de la bloc operator,fetele noastre s-au nascut la diferenta de o ora,si m-au napadit amintirile.
Am terminat cu cadourile,sunt franta de oboseala insa am blatul de tort in cuptor,i-am promis mamei ca-l fac eu(m-am laudat la voi ca sunt o buna bucatareasa si patisera ).
Sunt mai rau ca un copil,nu mai am rabdare sa vina ziua de maine, sa se faca noapte si sa fac bradul si sa pun in cizmulite ce am luat,si cel mai important sa vad reactia Teodorei.
si sa fiti cuminti ca sa vina mosul.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

buna, fetelor. eu iar va scriu de la ploiesti. in primul rand imi cer scuze ca am avut o aparitie episodica in capitolul precedent, v-am mai si amagit cu o intalnire... dra credeti-ma ca nu m-am asteptat sa nu rezolv toata saptamana cu ce aveam de facut. mereu m-am mai dus dupa o stampila,p dupa alt medic, etc..am alergat ca nebuna, victor a avut un program haotic..
acum sunt iar la ai mei, si o sa particip mai activ. aici dorm cu victor in camera si il trezesc tastele de la laptop. aa, si ca si pupi, victor e innebunit dupa tastatura, dupa mouse, dupa orice cablu si obiect mai negru, telefoane, telecomenzi, etc.
ma culc acum, ca nu vreau sa il trezesc.
numai bine tuturor

roxana, mami de bebe Victor Costin (13.03.2008)


bebe Victor

Victor
botez Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mada, stabilim o intalnire pt sapt viit si iti dau premergatorul, la noi mai mult succes are acum decat a avut cand l-am luat fiindca atunci urla de mama focului de cum il bagam in el. Acum in schimb alearga cu el prin toata casa pt ca asa ajunge mai bine sa traga de cabluri si alte cele plus ca noi nu avem praguri si desfacem usile dintre living si dormitor si asa isi face odata vant si isi ridica picioarele lasandu-se sa alunece pe parchet dintr-un capat in celalalt, e mortal. ABia acum a adormit. Ma bucur ca nu l-a acceptat cand era mic pt ca asa s-a invatat intai sa mearga singur corect si am scapat de mersul pe varfuri.

Eu stau acum cu gheata pe gura, mi-a dat un cap in gura si mi-a spart buza, a sangerat si acum e umflata, sper sa se traga pana maine ca am niste drumuri de facut inclusiv la mine la birou si o sa zica lumea ca m-o batut barbatu'



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

mav,multumesc pt ca ne-ai trecut in listuta.
jojo-miha,felicitari pt sarcina!sa fie un bb sanatos!
ralina,sa va traiasca printesa ,sa va bucurati de ea!
adina,chiar scri frumos!!!!in leg cu flexibilii,cred ca i se potrivesc lui ege.ramane sa vb pe pm cum luam legatura?
incepusem sa scriu mesajul asta de vreo 3 ore si abia acum reusesc sa il finalizez.acum pot sa zic ca imi dorm ambii copii si pot sa mai fac si eu cate ceva.
noapte buna!


fisun si arzu ege (30.09.2005)

http://community.webshots.com/user/arzuege

Mergi la inceput