Fiv Austria(12)-Germania(11)-Spania-UE (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Felicitariiiiiiiii danielaaaaaaaaaaaaaa!!!!!
hi..hi.hii de mine nu iti era dor?
oauuuu de cand asteptam io vestea asta..te pupppp si ma bucur din tot sufletul.asa cum imi place mie sa spun..'to'ai pastrat inima calda in timpul actiunii"si ai reusitttttttttttt

Madutz te pup si nastere usoara..am vazut ca mai e putin.
Moni da a facut echo la 7 sapt si are un bebe.
meluleeeeeeeee suntem aci cu pumnii stransi/


luptatorul meu

"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Daniela_b felicitari!! Sarcina usoara si la termen i-ti doresc!!
Moniland, Elenada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Felicitari Daniela! sarcina usoara si la termen!
Despre noi!- totul e ok! e mai mare cu cateva zile dar in limite! si e in continuare baiat. I-am revazut putica!

Bq 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Daniela_besti din categoria noastra de veterane si asta ne incurajeaja. Te stiu de pe la alte subiecte la care evoluam impreuna la vremea respectiva. Felicitari pentru tot prin ceea ce ai trecut. Stim cum e! Numai ca si eu ca si late fete, mai cadem ne mai ridicam si o mai luam o data de la capat!
Mai da-ne ceva detalii, te rugam: cum ai ales clinica aceasta, ca noi ne-am dus la Viena ca deh era mai aproape. Imi place tratamentul tau. Il discutasem si eu cu Marinescu la Giuly ca o posibilitate fiindca raspundeam prost la tratamente dar nu am mai apucat sa incerc cu dansul ca intre timp mi-a uitat cazul, ceea ce in Austria nu se intampla orinde ai face. Te au la catastif mai ceva ca SRI-ul romanesc
De unde ai luat tratamentul?
Sarcina fara probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena74 spune:

Buna tuturor!
Eu scriu foarte rar pentru ca deabia anul viitor sparam sa putem incerca un FIV.
Vreau totusi sa urez si eu tuturor celor care sant mamici in devenire sarcina usoara!
Citesc acest forum zilnic pentru ca daca o sa putem, cu siguranta in Austria o sa mergem. Am sperat sa vad ca mai este cineva care a incercat la Innsbruch,noi santem foarte legati de acest oras pentru ca sotul meu a avut acolo o operatie foarte complicata in aceasta vara. Dar tot ce a tinut de ea de la primul contact ( prin mail) pana la extenare, si apoi urmarire, a fost la superlativ fata de sistemul nostru medical.
Asa ca te-as ruga draga Daniela daca poti sa ne spui cam cat costa Fiv la ei?
Va doresc ca Mos Nicolae sa va aduca numai bucurii maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bq, deci Andrei/Matei se incadreaza acum in calculele de pe site-ul acela? Ma bucur ca totul e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Se incadreaza dupa dimensiuni! are deja 350 grame dar eu am luat deja 5 kg! si sunt abia la jumatatea mica!

Bq 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Kitta,

buna dimineata!

Scriai ca tu nu ai raspuns la stimulare grozav.La mine la fel.Kitta ce tratament ai avut dc nu te superi,suntem apropiate ca varsta si as fi curioasa ce ti-au recomandat doctorii?Am facut si eu ET am 4 zile de abia si ma tot foiesc prin casa,iti ascult sfatul,nu am nici curaj sa scot masina din garaj,Catalina zicea ca nu e recomandat.Asa ca astept dar e greu de numai sechestrata in casa.
Dc cumva nu am reusit acum ma bate gandul sa merg in Austria in februarie-martie ...poti sa ma ajuti te rog sau fetelor va rog mult pentru astea ca mine mai coptutze la varsta un tratament miraculos??glumesc..
eu imi fac intotdeauna programari si planuri ca sincer nu mai am timp de pierdut...
Prietena mea a fost la nemti,dar vreau sa va spun la clinica la care a avut ea FIV-urile(2) si scump si la laborator din 10 ovocite aa reusit doar 3 ,apoi din 3 ovocite a avut doar 1 embrion.Cred ca si caliatatea ovulelelor dar si laboratoarele sunt importante.

Va pup si multa bafta tuturor fetelor!

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Fetelor am si o o rugaminte mare la voi. Sunt membra a comunitatii desprecopii cu incercari repetate si un esec in fiv. Eu personal am renuntat la lupta dar pentru a reusi sa trec peste aspectul psihologic incerc sa fac altceva pentru mine si pentru ceilalti. Asa ca fac un masterat in comunicare si m-am gandit la o lucrare pe tema impactului pe care infertilitatea il are asupra femeilor, cuplurilor si societatii si cum infertilitatea devine incet incet "minoritatea cea tacuta" asa cum am gasit-o numita intr-un articol.
Asadar am construit un chestioar cu intrebari care sa ma ajute sa-mi construiesc cazul si sa fac studiul pentru examen. Am uploadat chestionarul pe internet si pentru cine doreste sa participe, sa mi-l trimita la motanas2@yahoo.com. Nu am nevoie de nume ci doar de raspunsuri sincere.
http://rapidshare.com/files/170421583/chestionar_infertilitate.doc.html
Nu uitati sa treceti pe chestionar varsta!

Va multumesc din suflet!!


cami

cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Daniela_b,

Buna dimineata,Daniela,imi dai sperante,ce poveste frumoasa ai!
Stiu despre ce vorbesti ,depresia urata in care poti intra si e cumva ca o gaura neagra din care nu mai zaresti soarele ,nu mai poti iesi.
Daniela,trebuie sa te intreb,ca pe masura ce citesc mai mult despre tot felul de proceduri pe care multe fete le urmeaza,parca ma indoiesc mai mult de clinica la care sunt..e omeneste,nu?

Dupa ET aici nu iti prescriu absolut NIMIC in ziua ET.Doar a doua zi incepi cu estardiol 2mg de doua ori pe zi si vaginal Criogel cred ca ii spune,atata tot.E motiv de ingrijorare?In rest nimic,doar iti recomanda sa o iei "incetisor" cu viata ta de dinainte de ET.

Mutumesc si sarcina usoara,numai bine iti doresc!

Muffinuta

Ai reusit?Continua!Ai esuat?Continua!

Mergi la inceput