Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fetele.
Ca_eric, bine ai venit!
Andreea, mai succes mult la dr, sper sa nu aveti probleme si sa fie totul bine pentru ca te cred, ajungi la capatul puterilor cu asta.
Alina_anto, e scumpa tare Saratzina ta!
Inais, imi pare rau ca nu veniti si voi la intilnire!
Doloress, petrecere frumoasa la botez!

Mai fetelor, sa stiti ca si Matei ma capiaza, numai in brate ar sta, eu am tot zis ca e de la statul de atita timp in casa. Ce ma supara e ca nu-l pot lasa cu altcineva, imediat se ambaleaza si incepe sa plinga asa aparent fara motiv. M-a cocosat de spate.

Mi-am descarcat si eu wondershare-ul, sper sa apuc sa fac si eu calendarul pina la Craciun...dc voi avea timp.


Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

buna dimineata!
ca_eric, bine ai venit! scrie repede 10 mesaje, ca sa vedem ce scrii in timp real. multumim de apreciere . si sa pui si tu poze, sa te cunoastem
alina_anto, e mortala scortisoara!!!
simona, si fie-mea vrea numai in brate in ultimele zile. ieri, cel putin, m-a capiat. cum o puneam jos, cum urla, nimic nu-i convenea
azi sper sa fie o zi mai buna. astept cu emotie sa se trezeasca (mai peste o ora, asa), sa vad in ce dispozitie e azi...

georgiana, de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=726fb2d14a759b736a7ddf" target="_blank">gogoasa balerina teodora maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7266c54f6f7a1710f5f758" target="_blank">Povestea noastra
Ia te uita ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

ca_eric, bine ai venit printre noi! Mai scrie-ne, sa te vedem si noi in timp real. Spune-mi pe ce data este nascut Ericutul tau, sa va trec pe lista.

Lavinia, bine ai revenit. Petrecere frumoasa la munte


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Chinabulina, macar vad ca fata ta mai si doarme ziua, al meu mai mult nu decit da...si cind doarme e pe fuga, zici ca-i e frica sa nu piarda ceva, dupa 15 min se scoala direct in fund..

Mda, s-a apucat novicele de calendare...Cum fac sa scot Evaluation copy la printat??Scuze...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa! si ua de rigoare.
Deci kidex, normal ca servim, io sigur duminica, cu tati si nashi, dar Edvin ne-a facut o propunere indecenta, sa mergem o tura si azi/miine. Ne scoate baiatu' in orash! Nu putem refuza asha ceva!!!!!! Ash putea zice ca e una din primele invitatii ale lui fiica mea.

Apoi bine ai venit ca_eric, mai scrie repede 3-4 mesaje. Bun revenit Magnetism! Cred ca te sunam daca nu mai scriai nik, parca mai am un nr de tel. de la tine.
Ca_eric, in general romanii can pleaca - devin SI mai barfitori, SI mai rau ii doare capu de c*ru alorlalti, si acasa is rai, dar multi merg pe principiul ca "aici nu ma stie nimeni, i-a sa ma dau in petec". Si asta e adevarata lor fatsa. Si sa nu uiti, America e o tara de emigranti. NO, ti-o zic io care - din orashelui din BT ajung la fack. unde am avu un shoc ce diferenta intre colega de clasa sclifosita, apoi la rudele care in Dorohoi - "vai, ce dragoste mare pe famelie, nu inteleg Cleo, cum nu poti iubi tu pe toti" si aici incep sa scuipe si pe ei, si pe jos etc. Sau "bucureshtenii sunt rai, nespalati etc!!!". Din pacate pt mine, nu pot suporta oamenii cu schimbari bruste, mi se par imaturi si perfizi, si asta e. Dar, sa nu uiti niciodata: in fiecare loc exista oameni deosebiti. Doar ca se ascund. Si stii de ce? ca sunt un 10% din astia rautaciosi, oameni care nu ii vrei langa tine, care te fac sa te simti aiurea. Ei, oamenii astia deosebiti sunt prea cu bun simt sa iasa in fatsa. Si o sa ii descoperi cand vei privi lumea cu alti ochi, cand nulitatile vor deveni transparente, cand vei cauta la oameni nu calitati, ci simple atribute care acopera dedesupt inimi mari. SI vei gasi!!!! Crede-ma ca vei gasi!!
Acu multi ani, cand am terminat fack.- eram tare confuza. Prietenii/oamenii adevarati s-au inprashtiat peste tot, job nu, bani nu, din astea. Si vorbeam cu o matusha, croitoreasa, si aveam io o vorba "exista un loc si pt mine!!". Ei bine, asha tre sa privesti! Exista mediul tau, exista locul tau, exista oameni dupa sufletul tau. Doar ca acu is si ei ocupati cu alte nimicuri, inca nu i-ai descoperit.



mai fetelor, fiica mea aseara era moarta de oboseala. A urlat dupa baie: nema masaj, nema sters corect, urla cu tsatsa in gura, 2-3 guri si WOAAA WOAAAA cu manutsele intinse spre mine etc. am alaptat-o in brate, leganat, sa se linishteasca! SI a adormit lemn-tanase. Si io pic de oboseala dupa momente din astea, ma termina psihic. Tare greu creshte un cupil mic si drag!

despre labutsa piciorushului: masaju e minunat. Noi am fo si in gips, fetele stiu ce drama mare o fo pe mine, ca la 1 sapt dupa nastere aveam ghetute gipsate....

ma duc sa bag un lapte. revin.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza...sunt terminata si ce-i mai rau e ca ma enervez destul de usor cand sunt obosita fata treaza la 3 dimi, gangureala, chiraiala pana la 6.30 cand o adormi tac-so ca la mine deja nu mai statea ca ma simtea nervoasa si plangea/chiraia de ziceai ca o tai cu lama...adorm si eu la 6.30 intr-un final..biiig mistake!!! la 7.30, aaaaa-baaa-buuuu, apoi chiraieli... se joaca cu un pachetel de servetele si ignora jucariile si cred ca e suparata pe mine ca am tipat la ea azi noapte si nu mai pot de ciuda ca nu ma pot abtine si tip la ea sa doarma odata ca ma termina si se uita la mine cu niste ochi de-mi vine sa plang ca acu nu mai vorbeste cu mine, ma ignora, cred ca e ofticata..imi vine sa mor! mi s-a luat sa stau in casa! sunt si zilele astea urate de nici nu pot iesi toata ziua si deja simt ca nu mai pot!!! am nevoie de un somn bun..da de unde? ca in we iar ramanem singuri ...ma duc sa ma spanzur...

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La Kidex mi-am propus sa ajung si eu maine, mai ales ca am vazut la TV ca e deschis si un www.exposuveniruri.ro/" target="_blank">targ de Craciun in perioada asta la Romexpo.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata fetele!

ca_eric bine ca te-ai decis sa ne scrii, salutam si Ericutzul tau!
Miss apropos de discutiile de zilele treecute, am tras o cearta cu sotul aseara de nu se poate, pe fond de stres si oboseala. Bb marait toata ziua, nu voia sa doarma, am stat cateva ore cu el, timp in care sotul calare pe televizor/laptop.
Si cand eram terminata, mai aveam si un conference pe mess cu colegii de serviciu - la care evident, am dost mai mult absenta...vine, il ia pe bb, bb adoarme, ca era deja terminat - si pe urma imi scoate okii ca numai el sta cu bb si ca el l-a culcat. `imi vine sa-l strang de gat cum exagereaza chestiile astea.
Iar aseara puiul s-a trezit tipind cu foc, in gura mare...abia l-am potolit, plimbat prin casa...
Iulia, chinabulina, sis, Cleo vad ca treceti prin aceleasi momente si voi.
ce o fi cu ei?
am tot cautat vreun dintishor, dar nimic!
Stiu de Targul de Craciun de la Romexpo, dar nu cred ca-l conving pe sot
Nicole aah, Orhideea, super, asta e mai realizabil! Eu l-as imbraca in ren pe David daca nu vine comanda de la `mothercare, de altfel eu daca as gasi as prefera ren sau spiridus decat Craciunic..
Inais imi pare rau ca nu o poti aduce si pe Iasmi la tombola!



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Mesaj in care imi plang de mila

O fi ceva in atmosfera de nu dorma bbeii astia? Sunt putin capiata, nu mai pot, s-a culcat pe la 12 s-a trezit la 4, la 5, la 6, la 7 si tot asa... eu nu mai stiu ce sa fac sa o 'distrez'.
Simona de la o alta mamica al carei bebe vrea numa in brate, din cate am vazut in poze eu sunt mai norocoasa, Daria mea are doar 7,400kg si eu cu o tona mai mult decat tine. Vai de salele noastre.

Reallaura si pentru tine asa ma cert si eu cu Stefan, cica "pai numa eu sa stau cu ea?" , in conditiile in care a venit de la serviciu pe la 22, deci... Si alta chestie care ma enerveaza:'crezi ca o sa calci si tu rufele astea?', de cand s-au impartit sarcinile si asta cu calcatu e exclusiv a mea???? si inca o replica pe care nu credeam vreodata sa o aud de la "jumatatea mea" cica:'eu ma duc la serviciu' asta in conditiile in care si eu figurez prezenta la serviciu si trebuie sa muncesc de acasa
Nu credeam ca o sa ajungem la asemenea discutii, eu consideram ca suntem 2 persoane mature, rationale si nu ne dam cu tigaile in cap asa...
Vreau la mama!

Iulia83 asa se supara si Dariuta pe mine daca plec de langa ea sau mai stiu e ce i se pare... nu ma mai baga domle in seama si pace se uita pe langa mine... fetele astea ce figuri au sa le mamance mama pe ele .


Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Neata fetelor.

As avea de calcat dar nu am chef. am zis sa mai apuc sa postez si eu ca numai de citit ce am putut insa de scris nimic.

Deci sa le iau pe rand.
La intalneala venim, nu stiu daca gasim si costumas, daca nu, venim fara, insa sigur cu taxi si cu Cleo daca vrea.

La Kidex, tati a zis ca vrea si el si sa mergem in familie sambata.
Cica inca e prea devreme pentru fi-su sa iasa cu fete la plimbare. I-am zis ca a mai fost dar, na, cum sunt taticii.

gabitzam, identic face si Sebastian, e clar ca este o treaba bebeluseasca.
Sa vezi ce ton are cand ma cearta.

bratafel ti-au mai zis si fetele incearca sa schimbi combinatia. Al meu nu vroia morcov la inceput asa ca i-am bagat mai intai dovlecel (care e de ajutor si la kk). Mango eu i-am dat, dar...nu ii mai dau, prima data i-a placut a doua oara nu.

Legat de carnita, nu mai stiu cine intreba, mie mi-a zis pediatrul sa ii dau pulpita ca e mai putin atoasa. Acuma eu fac la fel, cand cumpar carne ii fac si lui pachetele si noua, ca nu bag cu tot cu plastic.

Eu am comandat niste calendare de la DM. Cica in 2-3 zile le pot lua, am comandat si o cana cu bb pe care scrie peste poza Sa ai o zi buna tati.

Cu statul in fund, el sta dar pentru o perioada mai scurta, cum i se pare ceva interesant, pe burta si da-i inainte. In schimb sta in patru labe, se batzaie si vede tot , vrea tot, urmareste tot. Stie unde sunt CD-urile, se repede la ele, stie ca tb sa mearga televizorul si tot asa. Deci sunt multumita de evolutia lui.

Doloress draga mea, eu cand aud : ce progrese a mai facut copilu? asta de 2 ori pe saptamana imi vine sa dar mai bine trag aer in piept si spun ca a invatat doar prima strofa din luceafarul dar lucram la restul si din pacate la lectii de pian nu reusim sa trecem de mozart.

Miss capul sus, va trece. Crede ma, ca am trecut prin asta. Cearcanele mele sunt de marimea Americii, dar am un baiat superb. Si de asta exista anticearcan, tb si companiile de cosmetice sa traiasca din ceva.
Acuma, ce sa zic, o sa vrem noi peste cativa ani sa ii tinem in brate iar ei o sa zica "mami, ma vad colegii", al meu deja ma impinge sa nu il mai iubaresc atat.
Fetelor se cam duce lapticul, se subtiaza pe zi ce trece. Asta este ce sa facem. Simt insa ca si cum s-ar rupe ultimul fir din cordonul ombilical. Eu la ce mai folosesc daca nu pot sa il alaptez. Sunt ingrozitoare stiu, mai ales ca sunt fete care au pierdut lapticul chiar la inceput, dar sunt disperata. Nu stiu cum sa ma impac cu gandul si cum sa nu o iau asa in tragic. Uoff. Mai ales ca azi isi deschidea gurita si se lipea de san prin bluza...
Gata, trec la calcat. Ca iar am pierdut o ora.
Aaa stiu mai vroiam sa zic de CM tot pentru Miss .
Au venit cotropitorii luna trecuta, fix pe data pe care veneau inainte de sarcina. Am zis ca imi iese tot, ma durea, mi-era rau si curgea ca la robinet. Schimbam 3 tampoane de noapte pe ora. Jale. Acuma astept iar peste 2 zile, si deja ma doare burta.Sper sa ne revenim mai tarziu.




Mergi la inceput