Colectia de toamna-iarna 2005 (221)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

La multi ani plini de bucurii, Oana Daria de Ela!

La multi ani plini de impliniri, Sergiu Stefan!

Sa le spuneti mamicilor voastre sa mai da iama prin colectie!

Lavi- nasoale momentele din week-end.Astept mail cu dovada geniului lui Virgil.

Io m-am apucat fix aseara la ora 22.30 de felinar. Ma intreb in cat timp o fi gata.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki Vorba sora-mii: fata de ce a fost anul trecut... sunt doar niste obiecte! Ii zic lui Virgil.

Nu stiu dar mie mi se par horror decoratiunile de pom negre. Eu prefer pomul multicolor, vesel si hai-hui, fie el ce trend o fi.
Si sa fie bineinteles natural, sa-l fac in Ajun si sa-l desfiintez dupa Boboteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

La Multi ani sarbatoritilor din week-end precum si sfintilor Andrei si Andree. Din pacate acasa mi-a decedat atat wireless-ul cat si cablul care arata mancat de ceva rozatoare, il suspectez pe fi-miu ca a folosit ceva instrumente la asasinarea cablului deci nu am putut ura cum se cuvine sarbatoritilor. Insa sunteti in gandurile si simtamintele noastre.
Sa repetam: pozele vor fi publicate in contul de gmail creat de Corap, adica felinar@gmail.com. Parola cred ca este cea cunoscuta, daca nu e asa sa spuna Corapino.
Membrii juriului vor primi azi sau maine grilele de evaluare de la mine, toadermihaela@yahoo.com.
Mi-ati facut pofta de brad cred ca voi compune unul micut si acasa desi vom fi plecati prin vecini da Craciun.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hehe, felinare si decorat bradutii

Bradutul nostru a fost tot cu rosu si argintiu in ultima vreme. Fara beteala (e prea sclipicioasa), eventual cu margelute. Pe de alta parte, viram puternic spre decoratiuni din pai si lemn si globuri-jucarie, chiar mi-a venit idea ca anul acesta sa suprim globurile rotunde de tot - sa vedem ce zic si restul participantilor la impodobit.
Pana acum a fost natural, ma cam doare inima. Dar nici cu ideea de plastic nu ne impacam inca.
Bradul nostru il aduce Mosul, ne petrecem seara de ajun impodobindu-l.
La ai mei, ficare glob avea o istorie si un nume, erau multe figurine, stiam cand/de unde l-am primit... Si era un brad tare pestritz, intr-adevar .

Felinar vreau sa fac si eu. M-am mai linistit cand am aflat ca nu e obligatoriu sa fie cu scena nasterii, m-am gandit la ceva mult mai simplu - sper sa-mi iasa asa cum il visez, chiar daca nu va fi prea competitiv. Inca n-am ajuns la achizitionat materialele

De vreo 2 zile, Anuca mica zice "mama" !
Si imi spune mie in mod cert, spune cand apar si se bucura toata.
"Tata" spune de mult, dar e mai mult sunetul ei de fericire. E drept ca se si bucura mult cand apare tati in peisaj. Mai are "dai-dai" cand vrea neaparat ceva. Si i-a scapat si cate un "titi" la adresa lui Cristi .
Nu m-am inscris la mamicile de varsta ei, asa ca va bat pe voi la cap
Chiar am observat ca a crescut fix in ritmul lui Nati a lui Lavi . Ceea ce e oarecum normal, avand in vedere ca e alimentata cam la fel.

Altfel, suntem mucosi si amarati, saptamana trecuta n-am reusit sa misc nimic, au fost amandoi maraiosi si agatati non-stop de mine. Casa e vraiste (ca 95% din timp, de altfel ), simt tot timpul ca n-am suficient timp sa ma ocup de copii, de mine nu mai vorbesc... Saptamana asta sper sa reusesc sa mai clintesc cate ceva, nici nu mi-am dat seama cum s-au si apropiat sarbatorile. Deja am obiective saptamanale, zilele trec mult prea repede ca sa-mi fixez ca rezolv ceva intr-o singura zi .

PS. Pauza asta pe forum am luat-o multumita celor 2 copii cuminti pe care-i am: Cristi care e la gradi si Ana care a trebuit adormita (la san, cum altfel??? ). Acum fug la treburi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Prospanul pentru ce fel de tuse este? De ieri dimineata fi-miu e ragusit si tuseste cam cu expextoratie as zice, nu are febra, e destul de vesel dar se sperie cand i se rupe din gat. Noaptea nu prea tuseste iar ziua cam de 3 ori. Inca nu ma panichez.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mitza Prospanul pt tuse cu expectoratie este.

Maria uau! ce de progrese pe Ana mica! Sa va traiasca!
Stai linistita, si eu sunt in urma cu casa si alte cele. Nu ca te-ar ajuta cu ceva la treba [:-)], eventual psihic, sa stii ca nu esti singura.

stefanalex bine ai trecut pe la noi!
Inca o mamica cu combinatia cls I/grupa mica! Si eu am observat ca Nati e geloasa cand ii dau Silviei de lucru, trebuie sa o bag si pe ea in seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Tania daca intri pe aici sa un semn. Mai am ceva pentru tine.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Oana-Daria si Sergiu Stefan sa cresteti mari si sa fiti cuminti, anii care vin sa va aduca in viata numai bucurii si impliniri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am incercat sa intru pe contul de gmail sa vad si eu despre ce felinare e vb si nu se poate.
Dau copy/paste la mess corap din celalalt scutec:

Citat:

Autor: corap
Raspuns la: 27/11/2008 15:44:32
Mesaj:

am facut adresa pe gmail felinare@gmail.com
parola disponibila la crr pt participante
ca sa punem toate pozele pe picasa, fiecare participant cu folderul sau. (asta ca sa perii juriul in continuare )

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri


corap, o trimiti tu in contul comun?

Sanatate bolnaviorilor!

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Ziua buna!
E clar mai buna la noi, Maria nu mai tuseste deloc, numai un ic cand se trezeste. In rest mucim cu dreg si spor.

Madau, multam de sugestie. Adevarul e ca atunci cand esti disperat si auzi ca la cineva a functionat un anume leac, te repezi cu mare speranta in el. Dar di pacate depinde de organism.

Anda, chiar, ce-ai mai facut cu tusea lui Nic?

Catutza, de aprecieri. Am vazut set cu aripioare, coronita si bagheta la Kaufland. AI incredere in fortele tale si mergi la sigur la examen. daca Anda iti spune ceva de rau, crezi ca te mobilizezi mai mult?

Feli, mama, ce v-ati grabit cu bradul. Si noi ne-am cam decis sa luam artificil. E mai comod si mai safe, cel putin anul asta pt Stefan, care baga absolut orice in gura. SUnt convinsa, oricum ca o sa-l darame de n ori.

Maria, daca te incalzeste cu ceva, noi am facut curatenie ieri dimineata in toata casa si azi m-am apucat sa dau iar cu matura, in speranta ca mai salvez ceva. Bucataria oricum arata dezastru dupa fiecare masa

CristinaN, spor la topaiala pt ELise! M-am uitat la filmuletul de la 1 an al ei si pe bune ca am lacrimat

la Multi Ani sarbatoritilor zilei!

Mergi la inceput