Colectia de toamna-iarna 2005 (221)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

catutza, aripioare de ingeri - copilasi (din puf si pene adevarate) am vazut azi la bamboo din feeria baneasa
pt astro trebuie sa am si timp si dispozitia astrala.

ultima postare despre brazi, jur: omologul britanic al galeriilor lafayette, respectiv harrods propune 4 colectii pt craciun: 12 DAYS OF CHRISTMAS (rosu, alb, maro si crem), BEST OF BRITISH (alb, rosu, bleumarin), ALL THAT GLITTERS (mov si magenta) si CITRUS SPARKLE (verde citron)
avem de unde alege:) sunt asa frumoaseeee, dar cam scumpe:)!!



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , poate ai timp pana pe 15 daca nu asta este, cu Dumnezeu inainte ce o fi o fi...cum am stat acasa 3 ani mai stau pana gasesc ce vreau eu...
Aripioare de ingeras am vazut si eu tot la bamboo dar acum vreo cateva luni, acum am fost la cel din auchan si nu mai au sper sa gesesc la cel din cora ca pana la feeria nu ajung ca e departe



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mai, hai sa zic ca nu doresc sa se joace copiii doar coarda, elasticul, tara,tara vrem ostasi si cawboy si indieni, DAR: se plange toata planeta pe toate mediile de degenerarea ppo****tiei si nu se face nimic. ca sa mearga industriile si economia jucariilor. ma uitam la Harrods la top-boys-toys si m-am crucit...
ia uitati-va la asta:
http://www.harrods.com/HarrodsStore/find/c/children,toysandgames,top10boystoys/p/000000000001622502
educativa rau, ce sa zic. sau sunt de moda veche. inteleg ca filmele domina acum copilaria, dar nu exista un dna al jucariilor sau o politie sau un cna al jucariilor? exista baietei care numai cu de-astea se joaca de la 2 la 15 ani! ce iese din astia?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

sau asta:
http://www.harrods.com/HarrodsStore/find/c/children,toysandgames,BoysToys/p/000000000001628265

numai prostii mai fac skateboard dand din picior. acum in varful vanzarilor sta skate-ul pe care stai si nu faci nimic si ai si abs la el!!! ce cretini! si mai e si 400 de lire, ca sa faca copilul britanic fundul si mai mare decat il avea!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nu pot sa ma abtin: cine cumpara asa ceva? la acest pret?
http://www.harrods.com/HarrodsStore/find/c/home,homebathroom/p/000000000001733948


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Anda, cu ce ti-am gresit atat de tare de te tot contrazici cu mine? Mei, e-adevarat ca eu am scris exact ce mi-au transmis colegii de servici, fara a mai verifica validitatea afirmatiilor lor. Dar intre doua sedinte si un dejun cu toata firma... abia am reusit sa scriu aici explicatiile lor.
Na bine, atunci astept pana pe 24 ca sa-ti vad bradul impodobit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:



La multi ani Maria de tunsulica!
La multi ani Alexandra Maria de pischi!
La multi ani Vlad Andrei de Joy!
La multi ani Oana Daria de Ela!
La multi ani Sergiu-Stefan de silvia_d!
Sa fiti cuminti, iubiti, fericiti si norocosi!


Eu astept la rand la dir. sa ma invoiesc pt maine

Mult ati mai scris, ma bucur pe de o parte ca sunteti active, sunt trista pe de alta parte ca nu am timp sa citesc.

Azi se inaugureaza un spatiu de joaca, primul din Humor. Ghiciti cine il inaugureaza?! Mergem sa luam copiii la 16.30, direct de la spatiul respectiv, deci au 1 ora de zbenguiala . Abia astept impresii din partea fiica-mii.

Sambata am sfintit casuta, duminica am sarbatorit fata in familie si cativa prieteni apropiati (au fost si parintii mei de la Barlad), ieri ne-am uitat la meciuri, mancat pop-corn si baut jinutz fiert asa ca azi sunt "fresh", noroc ca nu am ore. Am avut o mini-vacanta ca si ieri am fost liberi. Poze nu am facut din decat inainte de a veni preotii la sfintit.
Ma duc sa-mi mai incerc norocul, poate s-a mai subtiat coada la usa dir.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Alexandra, Vlad, Daria si Stefan! Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti!

Am citit foarte putin din urma. La TM a fost greu dar placut intr-un fel, am dat de tot felul de obiecte din copilaria noastra, de diplomele alor mei, carnetele lor de note, avansari in functie, deciziile de pensionare.... o viata de om intr-o mana de acte.
Carti vechi, o enciclopedie de la 1929, niste partituri de-ale bunica-mii din 1926... scrisori,...

Am mai si bocit, am mai si ras...

Ieri la cimitir am dat cu capul de cruce . E clar, steaua loviturilor inca ma mai bantuie.

Sanatate din belsug bolnaviorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI OANA DARIA!
LA MULTI ANI SERGIU STEFAN!
Sa aveti o viata minunata alaturi de parintii vostri dragi cu multa sanatate, bucurii, dragoste si noroc!!!

Ela si Silvia, sa va traiasca minunatiile de copii si sa va aduca numai bucurii!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

Ne incadram si noi iarasi in randul muciosilor

Ieri seara am fost la tati la birou si am impodobit bradutul, Miru a avut o contributie foarte importanta, dadea jos jumate din globurile pe care le puneam. Pana la urma am pacalit-o cu o bucata de pizza si niste caramele. A iesit haios, l-am facut cu rosu si auriu.

Pe ala de acasa cred ca-l fac argintiu cu negru, am achizitionat deja niscai globuri negre de la Bamboo, sunt super frumoase, cu margelute si paiete pe ele, arata tare bine. Chiar ma gandeam de unde mai gasesc globuri negre, vad ca la IKEA au....sa traiesti Anda

Ioana sanatate multa....cu Prospan sirop ai incercat? La noi a fost singurul care a functionat, |Humexul a fost apa de ploaie.

Alinush eu sunt fan UGG-uri, am o pereche luate anul trecut, sunt foarte foarte comode.

Cata ma intrebai parca de unde i-am comandat costumul Mirunei, ala de pitic....de pe "fabricademagie"...parca asa ii zice, da un search pe google.

Fug la treburi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput