Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 5

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Salutare,am ajuns si eu acasa.Mi-a somn,,insa nu indraznesc sa ma culc caci va fi sedinta cu parintii la fiica mea la gradi dupa ora 15 si nu vreau sa adorm.Fetelor,voi reusiti sa va hraniti frumos si sanatos?Eu de cand am ramas insarcinata,aproape nu ma pot atinge de lactate si carne.Noroc cu citricele(mai ales grapefruit si clementine,mandarine),si cu salatele cu muult-muuult otet.Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

anca la ce dr mergi la elias?

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 9+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns era24 spune:

MCRISSA,mersi ca m ai trecut pe lista.Eu as vrea fetita,tati baiat,nu stiu ce o sa fie,dar la fel ne bucuram.Sanatos sa fie. 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

anca la ce dr mergi la elias?

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 9+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


La dr Tutunaru.

Anca de gandacel Elena (03.11.2007) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Voi toate luati deja vitamine?Eu l-am intrebat pe medicul meu si mi-a zis ca analizele sunt destul de ok si nu are rost sa ma indop cu ele.Mai bine muulte fructe,legume,e mult mai sanatos.Vitamine voi lua aprox. din saptamana a 18-a.Pana atunci doar fier si acid folic.Voi de care luati?Si se dau compensate?cand eram insarcinata cu Timea,luam Prenatal,prescrisa de dr,gratuite.Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Incerc sa mananc bine..niciodata nu m-am dat in vant dupa lactate dar un iaurtel mic si o cana cu lapte tot incerc sa mananc zilnic. Multe fructe si chestii sarate (muraturi, paine prajita cu unt si sare) sarat sa fie....

Vitamine nu iau inca, doar acid folic si cele din fructe si mancare.O sa vad daca imi da si mie dr. ceva vitaminte mai tarzior.

Nu ma mai uit pe internet dar ma trage ata....mama mama..aici pe DC sunt o gramada de chestii dar mai bine nu mai citesc atatea......

6+

Bubi mic



Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Alfa Anca: multumesc frumos pentru detalii despre Elias. Are dreptate Mcrissa ,mai bine nu mai citim ,ca nu mai mergem nicaieri.Nastem acasa ca e cel mai bine...Totusi, despre Filantropia am auzit numai lucruri bune. Au modernizat maternitatea si ,cica, e super...din pacate medicul meu nu lucreaza acolo...

Fetele care au sangerari, e normal cica sa mai ai din cand in cand,se mareste sacul embrionar pana ocupa toata linia endometrului si,cand il atinge,acesta fiind vascularizat mai sangereaza. Asta, in cazul in care nu sunt alte cauze...eu, de exemplu, am sangerat in sapt. 7 si apoi am avut scurgeri maronii cam o saptamana.Am fost la eco,disperata, bebe era bine,iar cauza sangerarii era un hematom de 8 mm.Din fericire nu e situat langa bebe, ci spre col.Am stat acasa o saptamana,mai mult in pat. Sper sa se resoarba cat mai repede,caci ,daca nu, o sa-mi mai dea sangerare...

Asadar, nu va panicati,dar e bine sa intrebati medicul care va urmareste ce va recomanda..poate va cheama la o eco sa vada cauza.

Cat despre vitamine, eu am luat de capul meu,la inceput Omega 3 si Magne B6, insa cand au inceput greturile n-am mai suportat sa le inghit. Iar medicii( atat cel de la Buc., cat si dr-ita de la mine din oras la care merg) mi-au spus ca nu e nevoie.

toate zmeuricile.

Nusy 10+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

pooh eu deocamdata iau doar acid folic.vitaminele mai tarziu, inca nu stiu cand, dar dr-ul nu mi-a zis decat de acid folic si ma intreaba de fiecare data cand merg la control daca il iau.
era poate o sa ai gemeni, fetita si baiat si asa sunteti amandoi impacati
nusy eu azi tocmai am avut o sangerare, o pata destul de mica, dar am inima cat puricele.joi sau vineri ajung la control si-i voi spune dr-ului de ea.ma rog la Doamne Doamne sa fie bebe bine.
blanca eu sunt innebunita dupa lactate, as manca numai branza si cscaval, beau lapte toata ziua.aseara am ramas fara lapte si imi venea sa plang de pofta.
am vorbit cu anne-marry si e bine si ea si bebe.deocamdata este tot acasa si nu are acces la internet.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 9+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns era24 spune:

MCRISSA,e buna idea cu gemenii,dar totusi prefer doar unul singur,fie fetita sau baiat,nu are importanta.Sanatos sa fie. 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irralli spune:


Eu am o pofta de mancare, de as manca tot frigiderul. Nu stiu ce sa ma fac cu mine, dar mie foame si nu pot sa nu mananc.
Culmea e ca eu sunt o vegetariana din nastere si am inceput sa mananc salam si sunca :)).. nu ma mai recunosc , cred ca o sa am multe kg in plus

Anda, burtika fericita 7+

Mergi la inceput