Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am modificat listuta....mai e de retusat si cizelat,dar in mare cam aia e....daca observati greseli pe acolo, sa imi spuneti....e destul de posibil la cate copy-paste-uri am facut

Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

cam asase mananca la noi



poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

am si eu o intrebare. la botez, apa din chestia aia de metal, unde baga preotul bebelusul, este calda? ca avad ca preotul baga copilul la greu in apa! la catolici se pune putina apa in cap si gata. sper sa o botezam si noi pe Elsa la primavara.

inca ceva, voi ati avut 'ursitoare' la botez? eu am vazut niste poze de la un botez, cu ursitoare imbracate super frumos. nu stiu de unde au luat hainele, erau ca in povesti, cu coif si cu bageta magica, plus ca rochitele erau lungi, aurii, exact ca in povesti. am ramas masca... era super, super frumos.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

am si eu o intrebare. la botez, apa din chestia aia de metal, unde baga preotul bebelusul, este calda? ca avad ca preotul baga copilul la greu in apa! la catolici se pune putina apa in cap si gata. sper sa o botezam si noi pe Elsa la primavara.

inca ceva, voi ati avut 'ursitoare' la botez? eu am vazut niste poze de la un botez, cu ursitoare imbracate super frumos. nu stiu de unde au luat hainele, erau ca in povesti, cu coif si cu bageta magica, plus ca rochitele erau lungi, aurii, exact ca in povesti. am ramas masca... era super, super frumos.

Mamica fericita de bebelina Elsa


Piolica vezi ca Nushulica a avut un botez cu ursitoare. Poti sa o intrebi pe ea ce si cum

In legatura cu apa din cristelnita...la noi a fost calda calda, preotul care l-a botezat pe Edi ne este prieten de familie dar ma gandesc ca la toti bebeii este calda, doar n-or pune-o acolo rece. Sau...

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Am fost mic dar m-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

piolica la Maya la botez a fost apa calda, i-a placut chiar daca a scufundat-o de tot, nu a plans deloc. socrul meu e preot si la toti copiii pune numai apa calda, chiar daca e cald afara acum in alte orase nu stiu cum e, dar poti cere! daca se uita ciudat la tine...nu stiu... te conformezi.. vezi tu!
fugim afara!!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

giulianna, cosmy, merci de raspuns. noi o sa o botezam la catolici, insa ma gindeam sa vorbesc cu preotul sa vad daca accepta anumite chestii 'ortodoxe'.
nushulica, daca ai timp, spune-mi si mie cum e cu ursitoarele. ai poze de la botez?

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna dimineata in Ziua Nationala si de la noi!
Oops, de fapt buna ziua

Fresnanana, la fel pot spune si eu, intr-un fel, multumesc de incurajari! 50gr in 6 zile la Gruia mi se pare extrem de putin, mai ales ca si el a fost un bebe maricel la nastere, ma asteptam sa fie cel putin in medie apoi; primele doua luni nu a fost chiar rau, 700 gr in prima si 850 gr in a doua, insa acum, in luna a treia, sigur va fi sub 500 gr, insa azi dimineata l-am mangaiat mai atent si mi se pare ca a slabit , i se simt iar costitele ca atunci cand era mic-mic . Lunea viitoare ne vede doctorul, abia astept sa vad ce zice, sigur nu ne va da completare, insa macar poate pot sa-i optimizez hranirea cumva. Cred ca nici sa stau tot timpul cu tzitzi la guritza lui nu e bine, copilul nu trebuie fortat ca e posibil sa obtinem efectul invers decat dorit, sa faca anorexie nustiudecare, a zis ieri Culcer la conferinta de la Palatul Copiilor.
Cat despre gradinita, eu nu ma gandesc unde sa-l dau, ci mai ales cand, ma ingrozeste perspectiva de a veni cu tot felul de boli acasa, tot Culcer spunea ieri ca in primul an de colectivitate copilul face cam 7-8 viroze! . Pe de alta parte, mi-ar place sa fie curand in compania altor copii si in activitati educative, ca asa, de joaca, in grupul nostru de prieteni e al 8-lea bebelus si se pare ca mai urmeaza si altii
Babytza, ma bucur ca macar unii soricei zambesc si felicitari pentru taticul descurcaret, profita din plin! Cat despre Elevit, mie pediatra mi-a zis sa-l iau in continuare, chiar daca nu mi-au aparut la analize carente (in afara de glicemia mica cu care m-am obisnuit de mult)
Sabinel, si Gruia ar fi tot timpul cu degetele in guritza, mai ales cu cel mare de la mana stanga, daca il scap fara manusa il inroseste! Ma framanta destul de tare chestia asta, imi imaginez ca are mare nevoie de el sa-l suga, il linisteste si il tine ocupat, insa ma ingrozeste gandul ca poate deveni ff dependent de el, am auzit fff multi copii de 3-5-7 etc ani care isi sugeau degetul inca si care si-au distrus dentitia, chiar si cea definitiva si nu as vrea sa risc. Asa ca il tinem cat putem cu manusele si incercam sa-i distragem atentia de la degetel . pentru Amaliutza!
Giulianna, ne-ai facut sa , multumim mult de tot, toata familia tiza cu a voastra va ! L-am revazut si noi pe Edi in toate pozitele lui, ma topeste cat e de vesel, e o incantare si am mai vazut ca, in afara de numele de familie, mai avem cel putin 3 body-uri la fel la baietii nostri
Bitza, stii ca la 3 luni e unul dintre cele mai puternice pusee de crestere, probabil de-asta s-a trezit Lucas din ora in ora. Nu dispera, tine-l cat mai aproape si fii relaxata, o sa treaca!
La multe lunite, Lucas!
Anca , multumim de complimente, si mie imi place Carla cu falcutele ei simpatice si cu ochii ei mari cand te priveste de pe burtica Iar poza cu cei 4 strumfisori stand pe burtici pe canapea e bestiala!
Eva, am vazut filmuletele voastre, ce vorbaret e Luca cu taticul lui, si cred ca foarte curand va invata si tati sa vorbeasca bebeliceasca, Luca e un profesor de elita!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Baby Boy, LaRedoute Franta nu mai livreaza in Ro din 12 noiembrie. Eu le-am dat mail sa le spun sa nu-mi mai trimita oferte ca tot nu mai pot comanda la ei, le-am spus ce parere am de LaRedoute Romania , si-au exprimat parerea de rau si le revedere!

Amalia

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Ia uitati cum arata Mos Craciun suparat(puseul de crestere)
Lucas
Nerantula

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Ia uitati cum arata Mos Craciun suparat(puseul de crestere)
Lucas
Nerantula

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)



Ce tare e! De unde ai luat costumasul? Comandat de pe net?
Chiar asa...fetele din Bucuresti, ati vazut pe undeva costumase mici de Mos Craciun? Eu m-am uitat prin Carrefour ieri dar nu erau. As vrea sa-i iau si eu lui Edi.

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Am fost mic dar m-am facut mare

Mergi la inceput