Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabinel

ramo, ai observat in ce s-a transformat cuvantul tau popu-lar?frumos!


poze
povestea nasterii


astia nu-s normali... l-am schimbat :))

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Neata!
LA MULTI ANI ROMANI!
Astazi avem si noi 3 lunite!! Aseara copilul meu iar s-a trezit din ora in ora CE SE INTAMPLA OARE? plus ca ziua e mai morocanos...unde e copilul meu voios??
O zi buna tuturor!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Neata!
LA MULTI ANI ROMANI!
Astazi avem si noi 3 lunite!! Aseara copilul meu iar s-a trezit din ora in ora CE SE INTAMPLA OARE? plus ca ziua e mai morocanos...unde e copilul meu voios??
O zi buna tuturor!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)



La multi ani puiului! Pai aveti 3 luni si zic eu ca un puseu de crestere. Multa rabdare mamico!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

cd27 cum ai trecut tu de ecranul in care alegi tara? ca acolo nu e romania - pe site-ul La redoute -ma refer..ca la mine nu e..nu cumva ai lasat alta tara??

Kid eu nu stiu ce sa mai cred...ideea e ca al meu nu vrea deloc biberonul..indiferent ce e in el..iar de suzi nu mai vorbesc...aseara la 9 dupa baie iar a facut asa..nu vroia papa..scotea sanul..si cand il leganam..facea din gurita..biberon nu lua..si l-am lasat asa..a adormit tocmai la 11.si a dormit pana la 5.30..deci???nu cred ca de foame face asa...nu stiu care e cauza..

mamica fericita de Radu Gabriel (7.10.2008)


poze cu burtici si pisoi

povestea pisoiului Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Buna fetele! Acum papam si iesim afara la plimbare, e foarte frumos, soare, 12 grade!

Poza de la marea adunare



Noi azi sarbatorim Va asteptam la Marea Unire
toate

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

300 asa zic si eu c-o fi un puseu. Of, greu e!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Cosmy, hai ca m-ai impresionat.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

La multi ani Romania.
Pare putzin comunist nu?Dar hai sa ciocnim!

MAMY IN EXTASY TOTAL DUPA MAIMUTZICA KARINA


povestea nasterii

bebe Karina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Felicia, ai incercat perna aceea de la Chicco? Eu o pun pe Ania la culcare pe o parte, sprijinita intre pernutele acelea si, in cel mai rau caz o gasesc intoarsa pe spate. Totusi, daca-l culci pe spate cred ca e destul de complicat, cu pernuta aceea, sa se intoarca pe burta.


Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello!

am vazut o gramada de prichindei frumosi, veseli si plini de gingureli.. Nu nominaliezez, toti sint dragalasi. Sa va traiasca, aveti cei mai frumosi copii!

fetele, merci mult pentru mesajele despre miere, bine ca am aflat, altfel i-as fi mai dat ceiut indulcit cu miere la urmatoarea constipatie, noroc ca e bine acum, face destul de greu, dar face... chiar si de 2-3 ori pe zi.

am vazut ca vorbeati despre vaccine, voi nu ati luat de la farmacie acele patch-uri pe care sa le puneti pe picioruse in locul unde va face doctorul vaccinul? se pun cu o ora inainte de vaccin, ca sa anestezieze zona. eu asa i-am pus Elsei si a fost super ok.

cit despre soti, hmmmm, Eva are mare dreptate, francezii astia sint deosebiti (sau poate numai al meu si al ei). Sotul meu ma ajuta la tot, tot, tot! O schimba pe Elsa, ii face baie (i-a facut si singur baie), o plimba, ii da biberonul, o dragalaseste, plus ca face curat, mincare si alte alea.... (iar eu, capra ce sint, tot nu sint 100% multumita....)

ca tot vorbeam de Eva, Luca al tau seamana cu tatal lui la greu! e copie conforme!

anca, mi-a placut mult site-ul ala pe care l-ai facut pt Carla, e super. eu tineam un jurnal pe vremea gravideniei, o sa ma apuc sa scriu in el despre Elsa.


simo, am citit si eu ce s-a intimplat cu prichindelul tau si am amutit, insa am rasuflat usurata cind am citit ca totul e ok. sa fie totul bine.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput