Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Ia uitati cum arata Mos Craciun suparat(puseul de crestere)
Lucas
Nerantula

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)


Bitza, vrei sa verifici putin linkul de la poza de mai sus? Ca eu nu ma prind unde sa-l vad pe Mosulet ..

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Ce tare e! De unde ai luat costumasul? Comandat de pe net?
Chiar asa...fetele din Bucuresti, ati vazut pe undeva costumase mici de Mos Craciun? Eu m-am uitat prin Carrefour ieri dar nu erau. As vrea sa-i iau si eu lui Edi.

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Am fost mic dar m-am facut mare


Giulianna, eu am mai cautat prin Bucuresti si nu am vazut, la targ am fost special pentru ast, dar fara succes, asa incat l-am comandat ieri la Mothercare.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

tzitziri, multumim pentru listuta!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

nerantula si a mea tot cu stanga are o problema. o las, presupunand ca-i doar o faza si va trece. nu sunt in masura sa-i interzic, io am supt degetul pana la 5 ani, erau ai mei disperati si-mi aduc aminte cum tata mi-a uns ardei iute pe el. n-a functionat, am renuntat de bunavoie la el.
cat despre luatul in greutate, nu stiu ce sa zic. si a mea mananca prost in ultimul timp, ori am eu productia de lapte mai ridicata ca nu reuseste sa goleasca sanul la o masa. in greutate vad ca ia constant, saptamana trecuta cand am fost la vaccin avea 5900 g. azi am cantarit-o si are 6100. nu-ti mai fa atatea ganduri, daca copilul e fericit inseamna ca-i este bine. mamica ingrijorata. iar bebe gruia este un frumos


poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Citat:
citat din mesajul lui bitza2008

Ia uitati cum arata Mos Craciun suparat(puseul de crestere)
Lucas
Nerantula

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)



Ce tare e! De unde ai luat costumasul? Comandat de pe net?
Chiar asa...fetele din Bucuresti, ati vazut pe undeva costumase mici de Mos Craciun? Eu m-am uitat prin Carrefour ieri dar nu erau. As vrea sa-i iau si eu lui Edi.

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Am fost mic dar m-am facut mare

Costumasul e luat de la H&M Austria.

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

L-am vazut si eu pe Mosul (Lucas) Craciunel!
sa treaca supararea!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

bitza sa-ti traiasca mosuletul
eu am fost ieri la carrefour constanta si era plin de costumase de mosi si craciunite pt copii, cam de 1 an. nu am luat ca nu m-a lasat mama ca a zis ca o sa spuna fratele mai mare ca el nu a avut. asa ca ar tbui sa se gaseasca si in capitala. poate gasiti voi numere mai mici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

L-am vazut si eu pe Mosul (Lucas) Craciunel!
sa treaca supararea!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...


Oare cat tine puseul asta...avem deja 3 zile si 2 nopti
Tzitziri multumim de schimbarea la fata a listutei
Freshanana multumim. Vroiam sa te intreb...ai dat jos kg?? Eu, as mai avea de dat macar 6 kg(daca-ti aduci aminte eu am fost balensa odiseei cu 30 kg luate).

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Tzitziri multumim pentru listuta !! Arata tare bine

Nerantula nu iti face griji cu primul an de gradinita. Asa fac toti copii. In prima saptamana de colectivitate se procopsesc cu o raceala. Indiferent unde alegi sa il duci. Si Valentina a racit dar alte probleme nu au fost.

Bitza Lucas e superb in costumasul ala !!!!

In ceea ce priveste cantitatea de laptic papata, eu am promis sa nu mai fiu asa stresata cati ml ia la o masa atata timp cat vad ca ia in greutate si e sanatos. Chiar daca nu ia intr-o luna cat in alta. Asta dupa ce pe Valentina o terorizam saraca sa rada tot biberonul si nu ma lasam la ultimii 10 ml. Si doar pentru ca pe cutie scria ca un bebe de varsta ei trebuie sa pape 210 la o masa. Eram o terorista Notam totalul unei zile intr-un carnetel si eram ingrozita cand era cu 50 ml sub norma Acum mi-am bagat mintile in cap si incerc sa nu ma mai stresez. Repet, asta doar daca in rest bebe e bine si fericit. Ca daca ii este foame....si papa nu e gata repede....nee stie o strada intreaga ce fomist suntem

Cuscra, ce patrioata esti !!!

Am uitat sa imi laud sotul ca face niste mancaruri delicioase La specialitati ne intrecem Si mie imi place la nebunie sa gatesc.

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

bitza dupa ce am nascut am dat jos 8 kg...pe care le-am pus la loc imediat ce am reinceput sa mananc ca o apucata
astept sa ma apuc de cura de slabire la un moment dat teta necunoscut
pupici

Mergi la inceput