FIV 204

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Buna ziua ,LA MULTI ANI ANDREI SI ANDREEA,Daria sa-ti traiasca baiatul sa va bucurati de el si cit mai repede perechea sa vina,asa cred si eu ca 1cps/6ore nu am pe cine suna azi.Kora te rog iarta-ma,eu nu am avut intentia sa supar pe nimeni am pus intrebarea doar informativ nici cum sa para acuzatie la adresa cuiva.Dupa atitea drumuri de dute-vino inca am scris cit de cit corect si nu intotdeauna ce scrii este la fel si inteles de aceea daca am suparat pe cineva,scuze nu a fost cu intentie.Oricum fetelor eu va multumesc inca o data la toate ptr.ca datorita voua am mers pina la capat(indiferent care va fi rezultatul). MULTI-ICI DIN INIMA MEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraa78 spune:

Buna!La multi ani tuturor sarbatoritelor!
Daria,iti tin pumnii stransi si ma rog pt tine ca sa ti se indeplineasca visul.Ii spuneam sotului despre tine ca faci din nou fiv si ca mai ai un baiat acasa care are 10 ani si a ramas uimit cu cata indarjire lupti pt un alt bb.Poate ca altcineva ar fi renuntat dupa primul esec.Eu saptamana asta abia ma duc cu analizele,fac acolo culturile de col si ce o mai fi,sotul spermograma si spermocultura,iar daca totul o sa fie bine speram ca in ianuarie sa incepem runda a 2-a.
Evy,eu am facut analize(nu genetice) la Bios iar rezultatele le-am primit pe mail inclusiv hiv sifilis hepatite care de obicei se ridica personal.
Bafta tuturor fetelor si sa rasara soarele si pe strada noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

am reusit sa vb. cu dna dr. si mi-a zis ca am 8 grasunei (a mai fost un luptator care a recuperat) si vom merge pe blasto, deci ET-ul va fi miercuri.
Doamne ajuta sa fie bine in continuare!
va pe toate si va doresc duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Catalina imi pare rau ca nu am rasuns pana acum dar de vineri seara am inceput sa sangerez, ieri am facut test, biennteles negativ. Nu am avut puterea de a intra pana azi
Multumesc tuturor celor care mi.au tinut pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Blanche . Capul sus. Data viitoare va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Blanche of!Sunt alaturi de tine!

Husky te si vad graviduta!

dariaioana scuza-ma,am retinut gresit; altcineva zicea de endo difuz,am sa ma uit in capitolul precedent.La multi ani pentru baiatul tau!!!!Si cat mai curand un fratior sau o surioara!

Evy nu stiu cum se procedeaza cu analizele genetice,dar cu restul, la BIOS,daca faci cerere pentru ca sa ti le trimita prin e-mail atunci pe toate le primesti prin e-mail,dar nu te gandi la ceva rau,probabil ca la analizele genetice e nevoie sa va dea mai multe explicatii ca sa intelegeti rezultatele sau poate nu ai intrebat daca ti le poate trimite prin e-mail sau prin fax?!

21ali nu ai suparat pe nimeni!Multa bafta in continuare!

medamaya ii scrisesem din greseala dariei;am recitit in capitolul precedent ca tu spuneai ca ai endo difuz dupa 6 zile de stimulare.Eu zic sa ceri parerea doctorilor,parca tu tot cu prof. Marinescu faci,nu?Eu la ultimul FIV nu am avut endometrul trilaminar si cica asta ar fi fost cauza esecului.Nu vreau deloc sa te speriu,vreau numai sa te avertizez pentru ca stiu ca la punctie endo trebuie sa fie trilaminar.Te pup si sper sa fie totul bine,ca in rest stai bine cu cei 5 foliculi frumosi!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Chiar nu am intrebat de mail , pt ca am serviciul foarte aproape de ei. Stiam ca ma duc sa le iau , insa mi s-a parut ciudat ca dra mi-a mentionat clar ca trebuie sa vin cand este dna directoare ,ca nu le lasa la altcineva .Sper sa fie totul ok si sa nu mai avem vreo lovitura . Mai am maine si aflu . Sa speram ca doar le interpreteaza , ca sa ne linistim si atat .

Sunt alaturi de voi , chiar daca nu atat de activa pe forum .
Ma bucur pentru reusitele voastre si plang la dezamagire . stiu ce inseamna ...am trecut de doua ori prin asta .
sper sa vad si eu macar odata in viata un test cu doua liniute ..al meu ..si sa aduc pe lume un bebelus sanatos ...candva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Ali-mersi si tie sa ti dea Dumnezeu bebelul dorit!
Laura-mersi si bafta si tie in ianuarie; da ai dreptate,sunt f. perseverenta de fel,mai intai Ungaria, apoi Medlife si acum Giulesti, si pana acum orice lucru am vrut in viata Dumnezeu mi l a dat, nu cu ursurinta, dar pana la urma a fost cum mi am dorit si trebuie sa recunosc asta; imi plac copiii si mi mai doresc atat pt mine cat si pt. baietelul meu;


noroc fetelor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.
LA MULTI ANI, tuturor ANDREELOR
Kora, multumesc ptr info..da stiu ca trebuie sa fie trilaminar la et,..... macar la capitolul asta stateam bine, ma rog nici nu am mai facut echo in ziua 6 de cm...bag la greu napraznic, sper sa-si revina.Da tot cu Marinescu si Cocei,(sper eu), sper sa nu ma lase taman acum, merci
Muffinuta, multa multa bafta iubita, sa se lase cu ochisori
Hushi,super 8 embrioni, multa multa bafta si tie
Daria
Laura, trebuie sa iasa soarele si pe strada noastra, nu se poate altfel, totul e sa nu renuntam
Blanche,, imi pare rau....
Sherii,
Catalina, Liana si burticile


Sint suspect de calma, avind in vedere momentul, sper sa fiu asa pina la final si sa nu o iau iar pe aratura
Pup toate fetele

Mergi la inceput