FIV 204

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Huski felicitari pentru embrionasi si multa bafta sa iasa cati mai multi blastocisti! Miercuri ne tinem de manuta, pentru ca si eu voi avea punctia tot atunci. La 7:00 ne vedem la Giuly
Medamaya se va stratifica cu siguranta pina la ET, nu-ti face griji. Bea seara putin vin rosu si ziua ceai de Cretisoara. Napraznicul nu stiu cat de folositor e acum...

Am fost si eu azi la eco si m-am mirat de cata agitatie era pe acolo, nu ai fi zis ca e duminica. Erau punctii si ET-uri pe banda rulanta, iar marti si miercuri vor fi si mai multe, ca de...vine dr. Dracea.
Foliculasii mei se inmultisera, erau aproape toti pe ovarul drept vreo 8, 9 si erau intre 14 si 22. Endometrul era 10.9 iar chistul de pe ovarul stang, se marise si el. Foliculul de pe ovarul stang avea deja 22. Mai fac tratament si in seara asta, maine Pregnyl si miercuri punctia.
Mie mi-e teama ca sunt deja prea mari unii si prea mici altii...
Blanche25 i-mi pare tare rau, iubita! I-ti doresc multa putere sa poti merge mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Ioana, tinem pumnii ptr miercuri....eu miercuri de-abia merg la echo, apoi vad ce si cum...multa multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Liana- mersi, pup si pe bebe al tau si pe tine! pai inca nu, maine punctia, concepere la zi mare, ce mai !
Meda-multa bafta, trebuie sa fie !
Ioana-pai ai productie super buna si dupa estradiol, si de calitate;bafta in continuare!


noapte buna si pupici

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Dariaioanaxx multumesc la fel!
Moniland multumim de capitol nou si urari!
Medamaya multa bafta si tie miercuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana: un special,tin pumnii stransi pentru miercuri! Se pare ca tratamentul dat de Dracea a fost bun,nu? Bafta multa,multa!!!

Dariaioana, Meda: si voua multa,multa bafta!!!!

Blanche: imi pare rau,draga mea...Sper din suflet ca nu te lasi si o iei de la capat,da?

Sheri,Cristinici,Iana_Mari: cate un special si voua!

Kora: te pupic,sper ca esti mai bine!

Nusy 9+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy draga, asa e! Acum am emotii la punctie, sa trec si peste asta...Stiu ca nu se vor termina nicioadata grijile, asa ca nu ma mai stresez... Cum te mai simti??? Eu nu am intrebat daca mai fac si maine Dipherelinul, pentru ca eu faceam inhibarea la alta ora decat stimularea si abia maine seara la 23:30 fac Pregnylul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana: se face si dipherelinul daca faci si stimulare maine( chiar daca faci pregnylul).Eu ma simt bine,exceptand greata, icnitul si durerile sporadice de cap.Te

Nusy 9+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy e de bine ca ai deja greturi, mai nasol cu durerile de cap. Dar lasa ca vor trece, mai ai putin pina in trimestrul doi.
Maine nu mai fac stimulare, doar azi, insa eu faceam Diferelinul la pranz si pina miercuri mi se pare pauza prea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Ioanatugsnu ti-au spus la ce ora sa faci Pregnylul? De obicei cu 36 ore inainte de punctie, iar eu stiu ca in ziua in care se opreste stimularea se opreste si inhibarea. Cand ai numai stimulare, OK se opreste numai stimularea. Asta e duferenta la Romanica....La Viena se da totul scris ca la prosti si iti mai explica si de 10 ori si apoi te intreaba daca ai inteles sau mai ai intrebari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Am intrat repede, repede sa urez LA MULTI ANI, celor care sarbatoresc azi ziua de nume!!!!!
Mici si mari sa fiti iubiti, sanatosi si simpliniti.


Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput