Redoutistele fidele La Redoute France (153)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu NU comand in Spania...ci in Franta (oraselul Handaye), la granita cu Spania, la un Relais Colis si ea se duce cu masina, trece granitza si ridica coletele. Toate bune pana aici dar nu am gasit transportatorul acceptabil ca pret care sa aduca coletele in ro.

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

La multi ani sarbatoritilor!

Citind ideea cu Nicolas Bernard, m-am gandit ca n-ar fi o initiativa rea sa contactam liderii sindicali de la Redoute sa le expunem situatia. Ei pot vedea direct ce cifra de afaceri au facut cu romanii si n-o sa le convina decizia sefilor. Sindicatele franceze sunt recunoscute ca fiind foarte puternice. Numai ca aici trebuie purtata corespondenta in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dierna3

Citind ideea cu Nicolas Bernard, m-am gandit ca n-ar fi o initiativa rea sa contactam liderii sindicali de la Redoute sa le expunem situatia. Ei pot vedea direct ce cifra de afaceri au facut cu romanii si n-o sa le convina decizia sefilor. Sindicatele franceze sunt recunoscute ca fiind foarte puternice. Numai ca aici trebuie purtata corespondenta in franceza.


Misto idee
Eu la partea de compunere nu stau prea bine, dar la traducerea unui text in franceza ma bag


La multi ani sarbatoritilor de astazi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Alte situri cu produse pentru copii:

http://www.auboisjoli.com/index.php

http://www.berceaumagique.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

Neata. Si eu sunt de acord csa scriem sindicalistilor si PDG-ului lor, nu avem ce pierde. Daca va pot ajuta cu franceza, dati o strigare. Pe de alta parte, am o mica nelamurire cu atlassibul. Orice colet, intre 1-10kg costa 15euro? cam nedrept ...

Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Eu va propun sa mai facem o intrebare biroului Atlassib din franta pt primire redistribuire. Stiu ca n-au fost de acord atunci la revolutie, dar a trecut un an si politica poate s-a schimbat in contextul crizei. O intrebare nu strica. Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Daca ne hotaram sa le scriem redoutilor ar trebui sa intocmim lista cu clientii (macar adresele de mail cu care ne logam). Dar neaparat pe privat. Si ar trebui sa o faca o redutista veche. Sa nu se supere fetele nou-venit. Si eu sunt noua din feb anul acesta, dar dupa faza cu contul comun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Am scris la sugestii atlassibului.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trinity spune:

Fetele, am si eu o intrebare.
Am facut o comanda maricica pe 4 noiembrie. Saptamana trecuta am primit un colet, dar nu cu toate produsele. Pe site nu este actualizat statusul comenzii, iar la posta imi spun ca daca nu am un numar de aviz de la ei sau de comanda din FR, nu au cum sa ma ajute.

A mai fost cineva in situatia asta?
Ma cam dispera pt ca aveam si ceva cadou de Craciun acolo, si daca nu ajunge chiar mi-ar parea rau...


Mergi la inceput