Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

am citit pe aici despre puisori care plang la masaj si am gandeam sa va spun experienta noastra, poate va ajuta.
in prima faza ii placea f mult la masaj, torcea ca un motanel. apoi, dintr-o data urla la masaj.
asha ca dupa ce ne stergeam bine de apa si il inveleam in prosopelul lui (el urland in timpul asta), il luam in brate si-i vorbeam, incercand sa-i captez atentia. l-am mangaiat, i-am desfacut cate putin prosopul, ba pe piciorus, ba pe manuta si il masam asha, vorbindu-i dragastos. l-am pus jos si am continuat sa-l masez f incet, ca un mangaiat, sa-l intorc pe o parte pt a-i masa spatele (nu direct pe burta, pt ca nu-i placea si incepea din nou sa urle), apoi pe partea celalata si uite acum toarce din nou ca un motanel, nu mai plange delok si e ff incantat de masaj.
ii vorbesc mereu, ii cant si el rade si face ochii mari. sta f cuminte.
sper sa va ajute:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan



FFFfrumos ai descris, Claudinna! Esti o mamica minunata! Te admir f mult!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah
Luca se face mare!!!




“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fresh, eu incepusem sa-i dau mar, cam acum 2-3 saptamani si m-am oprit. de atunci facea urat de tot la masa, nu mai manca pur si simplu, asha ca m-am gandit sa-i dau din nou, sa vad ce se intampla.

giulianna, pai cat ai vrea sa manance al 5 kg? tu cat crezi ca manca Razvan cand avea atat?
dar la 7 kile si ceva, ii trebuie combustibil:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Eva, multumesc frumos!

giulianna, uite poze cu ursuloiul

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

Eva, multumesc frumos!

giulianna, uite poze cu ursuloiul

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan


Doamne Clau cat e de scump...cum se tine el de pantaloni ca sa se poata ridica! Suuuuupppeeerrrrr!
Ursu' e super misto, abia astept sa-l primesc si eu pe al doilea

Ma duc sa fac putina ordine, e ca la balamuc in casa.

LE: perna aia pe care sta el de unde ai luat-o? Cum naiba se numeste ca am vrut sa caut si eu intr-o zi pe net dar nu m-a dus capul

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/3065391873/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Am fost mic dar m-am facut mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

da, vrea sa zboare!
mai nou si cand il schimb se ridica in coate, sa vada el ce fac eu acolo!

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ankussa

http://community.webshots.com/album/568982086ypHefG oare facui bine?
Gata gagici in 2 minute de pauza am atasat intr-un final glorios pozne cu feciorul meu, da` sa stiti ca-i luat deja de o prietena din Canada care are si ea fetita, asa ca,,,,.
O noapte linistita va doresc.


Ankussa


MMMMMM, Ankussa,delicios pustiul efectiv! De ce l-ai tinut ascuns? Nu mai stiu unde sa ma uit de atatia copii frumosi! Il declar pe pici noua mea maaaaare febletze, urmat indeaproape de alti pici pe care nu ii nominalizez sa nu creez gelozii, toti sunt frumosi in felul lor!

Vazut si pici Florin Razvan de Claudinna, zglobiu si plin de viata, asa pe sufletul meu, care ridica frumusel capul sa se ridice ! asa imi plac copiii zvapaiati si neastamparati, visam sa am un baietzel gen "Denis the Menace" si se pare ca exact asta ma paste si pe mine

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah
Luca se face mare!!!




“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

Neata! Mai dar ce de incuscreli pe aici asa ca sa ne revendicam si noi fata pana nu ne-o ia altcineva inainte:
andreea_and stii ca Andrei i-a facut curte Minei de cand era inca in burtica....ei am discutat si ne-am uitat la poze si a decis ca ramane la prima lui dragoste Mina ca i-a placut din burtica.....asa ca ce zici mami? multi pentru Mina si mamica ei

O zi excelenta va doresc! pupici tuturor!

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones



bravo, Andy!!! Asa te vreau, hotarata! Nu te lasa! Vezi ca Andreea a adjudecat alt baietel, eu zic sa nu te lasi si vezi cum faci sa aiba Andrei castig de cauza! Si eu sunt martor ca o curta pe Mina inca din "pruncie"!

Anca, tu mai ai pretendenti ascunsi cumva si nu imi spui? Ca al meu stie si sa.
Eu ti-am zis ca sotzu-meu a gasit o pretendenta la job, cica e mai tinerica decat Carla dar eu nu si nu, pass!Tot first love...

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah
Luca se face mare!!!




“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)



Cum adica? si noi nu stim nimic????

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Mda...am gasit si mesajul in care era adjudecata Mina...asa e daca nu intram si noi odata cu toata lume...acum suferim

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

ni se spune Razvanel-Nazdravanel si numele e predestinat:)

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro


Cum adica? si noi nu stim nimic????

Andreea de Andrei(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones



Pai iaca ce pretendent falos o curteaza:
Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Citat:
citat din mesajul lui simo_ef

Cosmy, mare dreptate ai! E frumoasa foc Mina lui Andreea_and!!!! Sa-i tot pui gropita aia dulce ce zici, Andreea, ne incuscrim? Raportez ca am un baiat frumusel, curajos, care zambeste si gangureste toata ziua si doarme (aproape) toata noaptea. Si are si casa la 5 km de Brasov

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor


Scriu pe fuga ca maraie printesa dar nu puteam sa refuz asa propunere! Multumim mult de oferta si complimente, suntem tare incantate de Tudor cel scump! Multi pupici mamicii si puiului drag! Adjudecat !

ps Cosmy multumim de intermediere

Mami de Mina Alexandra (7.09.2008)




eu te sustin cu surle si trambitze! fii pe faza ca ramai fara frumoasa nora, Andy!!! nu abandona, sa nu te prind!!!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah
Luca se face mare!!!




“ There is only one pretty child in the world, and every mother has it. ” (Chinese Proverb)

Mergi la inceput