Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (91)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalucaAlexa

rox - se primeste si-n ianuarie, da' cre ca la vremea respectiva o sa fi numai tu burtica in chilotzi, io si Billy fiind la faza "schimbat scutece" :))
bee - daca tu te vaicaresti io ce se numeste ca fac ????

34+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

AMR 6 saptamani!!!!!!


Io cred ca si cele care au bebei tot in chiloti o sa stea ca cica trebuie sa se aeriseasca !!!

Andreea 33+, cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci
dupa ce am baut o mega-cafea (dumnezeule cat de rau e fara, grrrrr) si am mancat un ditaaai covrig polonez (scuze daca fac cuiva pofta, sterg cuvantul compromitator :) ) vad lumea in culori exceptional de calde. :d
Albinutz nu poti angaja o firma de mutari? ca astia iti fac treaba in 2 zile fara mari probleme. ca nu se pune problema sa te trambalezi tu cu cutii si cutioaie.
RalucaAlexa, pai ce, merge si atunci la chiloti. nu am zis ca e musai chilotii nostri [emoticon cu ranjetul diabolic de pe YM]. pampersii este si ei chilotsi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ciufik

Citat:
citat din mesajul lui CADIA

Ciufik, paturica a fost 100 ron

30+cu CLARA


100 RON????

ai un link sa vaz si eu minunea?

Andreea 33+, cu Andrei


N-am un link, din pacate. Nici eu n-as fi dat atat daca o vedeam pe net.
Ideea este ca eu cautam de mult (inclusiv la targ) o paturica din bumbac, si cand am gasit-o, am luat-o ca mi-a placut mult de tot.


30+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Alinuk sa stii ca suntem pe aceeasi lungime de unda, exact asa gandesc si eu. Toate prietenele ma contrazic, eu sunt asa convinsa de toate chestiile pe care le-ai spus tu incat chiar asa o sa fac. Adica o sa stau acasa cu bebe cat mai mult, si o sa pregates camera si toate cumparaturile cat mai meticulos....sunt indragostita pana peste cap de fiu-meo, totul se invarte numai si numai in jurul lui.

30+ Vlad Mihai

AMR 10 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Roxana, mai am doar maruntisurile de mutat si de facut curatenie in apartamentul pe care il parasesc si care este al socrilor. Deci e vorba de max 3 zile daca vine mama. Plus ca eu am aranjat totul in cutii, apoi le-am desfacut acolo si le-am aranjat f repede.

Mai am de debarasat bucataria si 1/4 dormitor si gata. Sper ca pe 1 decembrie sa fiu gata mutata cu totul.




Bee30+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Fetelor, nu inteleg de ce va inghesuiti sa mergeti la serviciu....Va rog sa nu ma intelegeti gresit, sunt un om foarte energic care nu ar putea trai stand degeaba, dar mi se pare ca avem norocul de a ne lua liber in decebrie, o luna in care oricine ar visa sa aiba liber: cumparaturi, cadouri, globulete, luminite, bradut, craciun, mos nicolae, etc. In plus de asta avem nevoie de odihna inainte de nastere ca sa nu ne para rau dupa....ca nu am profitat de perioada asta.

Eu deja mi-am facut asa multe planuri cu ce o sa fac....



30+ Vlad Mihai

AMR 10 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


bebelusi nu am de ales.... e firma mea si a sotului, noi centram noi dam cu capul... avem colaboratori, dar colaboratori nu angajati full time, care tr coordonati... si asa avem mari emotii cum o sa reusim sa ne descurcam in cele cateva luni cand eu o sa lucrez de acasa...
si nici nu e genul de activitate care sa zici ca o intrerupi cateva luni si apoi o reiei... ai intrerupt 4-5 luni esti afara de pe piata si cand revii e ca si cum ai incepe de la zero...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Alinuk, bebelusi si eu ma inscriu in partidul celor care vor sa stea mai mult acasa, sa se plimbe cu burti si apoi cu bebe, sa-i citeasca povesti..etc.

AsA ca HAI ACASA!!!!

30+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Roxana, mai am doar maruntisurile de mutat si de facut curatenie in apartamentul pe care il parasesc si care este al socrilor. Deci e vorba de max 3 zile daca vine mama. Plus ca eu am aranjat totul in cutii, apoi le-am desfacut acolo si le-am aranjat f repede.

Mai am de debarasat bucataria si 1/4 dormitor si gata. Sper ca pe 1 decembrie sa fiu gata mutata cu totul.




Bee30+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!


Pia si atunci ce te plangi soro?

glumesc! iertati starea euforica, dar si la mine is the last day asa ca mai am mai putin de 2 ore si sunt free!!!

deci, hai la party!





si si

Andreea 33+ (da' cine le mai numara?), cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

eu am fost in pauza, am trecut pe langa vestitii covrigi cu susan, m-am gandit la Selene si la Lisa, si am luat-o la trap spre junk food

Jasmi 29+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Porumbito pai atunci e bine mama, spor mult sa terminati pana luni.

Mergi la inceput