Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nerantula acu ca mi-ai zis cu parul de la spate (deasupra funduletului) am inceput sa ma intreb si eu. Maria e destul de blonda (adica sprancenele, genele nu i se vad, nu are par asa pe corp- decat un puf blond) si totusi...are un smoculetz de par exact acolo unde zici tu. Si Simodina mi-a zis ca si Mara ei are la fel...eu nu pot sa cred ca SBO e atat de uzuala sa fie toti 3 cu asa ceva, eu cred ca e un par care ii va cadea pana la urma, fara legatura cu altceva. Iar Gruia chiar pare un copil f frumos si f bine dezvoltat. Cum sta el cu zornaitoarea in mana!!! E f tare! Il punem in prima banca, asa cum zice Freshanana, alaturi de restul boboceilor. Daca vrei, facem si coronita de premiant!

Andy_p Maria a papat si aseara 100 san si 100 Nan, dupa baita si mi-a dormit 11 ore...Peste zi a papat 100 NAN eram eu plecata si nu se linistea cu nimic, i-a dat bona, in rest a supt toata ziua la san. Eu cred ca facea asa urat pentru ca stia ca nu are destul lapte si era frustrata, eu eram stresata si de aici un cerc vicios. Daca fata continua sa manance 600 de ml la san si 200 de ml de Nan zilnic, sunt super-multumita si las stresul deoparte. Creste f bine si asa si nici sa imi las copilul sa fie frustrat si infometat nu vreau (ea a luat 400 de g in a treia luna, are o greutate buna, dar totusi, e cam putin...)

Aly_c bine ca nu te uiti in gura dr aceluia...Miere pana la 1 an??? Exclus...nu mai zic de restul...tu faci f bine, retete gratuite, buna ziua, multumesc si iti vezi de treaba ta

Freshanana Alexuta mea a avut primul dintisor la 4 luni si a inceput sa baleasca la 3 luni. Deci cam o luna a tinut-o balosenia Nu e nimic special daca ii creste la 4 luni, si nu cred ca sunt mai prosti dintii sau alte babisme de astea! Se prea poate sa se pregateasca si la voi!

Nushulica bine ca ati trecut cu bine peste vaccin! Si scrie mai des, lasa si tu bunataturile din bucatarie si pune mai des mana pe tastatura!!! Multumesc pentru sfat, m-am mai destresat un pic si vad ca e mai bine si pt Maria si pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui freshanana

fetelor voi aveti balutze ? azi am facut 14 saptamani si de vreo luna balim si ne mancam degetelele
oare sa ma pregatesc de dintisori ?






LA GREU.... cica se pregatesc gingiile

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Nerantula, kid, si Elsa are putin par deasupra funduletului si nici un doctor nu a zis nimic.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Mai voi ma faceti sa-mi trezesc copilul sa ma uit si eu :)))
E pentru prima data cand abia astept sa se trezeasca

Mamica fericita de www.flickr.com/photos/31848759@N02/2981077022/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

spuneti-mi si mie cum e cu mierea pina la 1 an? ce pericole sint? eu i-am indulcit elsei de citeva ori ceiutul cu miere, pe vremea cind era constipata, pt ca nu vroia ceai neindulcit si m-am gindit ca mierea e mai buna decit zaharul... oare ce timpenie am facut?????


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Nerantula draga mea, ti-am vazut pozele din luna a3a si mie mi se pare fi-tu foarte prezent si normal pentru varsta lui, nu arata a copil cu probleme nicidecum. Mara mea a inceput sa relationeze in primul rand cu jucariile spre deosebire de Maria lui Kid care relationeaza mai ales la oameni. Mie a inceput sa-mi adreseze cele mai frumoase zambete razlete pe la 2 luni, abia de vreo 2 sapt pot spune ca-mi zambeste fericita aproape de fiecare data cand ma vede. Si la munte a zambit la greu la copii, dar cand sotul Simonei a stat mai mult langa ea a apucat-o plansul si e departe de a fi fioros, ba avea o fata ft blanda . Ieri mi-a ras cu zgomot de 2 ori dar de atunci gata, pauza... Cu SPO nu stiu ce sa-ti zic dar o sa te lamureasca Culcer, sunt sigura. Vad ca si Kid ti-a zis, fetele noastre sunt la fel, cu par in exces deasupra funduletului. Iar despre pandalii eu una pot sa-ti spun ca le-am avut din plin si mi-au trecut de cand am inceput sa-mi refac cat de cat viata sociala chiar daca insotita mereu de Mara si cand pot de Serban: mers la munte cu copiii, iesitul saptamanal la resto cu fetele chiar si mersul la casa de la tara a socrilor, mers la cumparaturi cu Serban si lasat Mara cu bona acasa s.a.m.d. Sfatul meu e sa gasesti si tu niste portite de iesire ca te vei simti muult mai bine.

Hai ca m-am intins dar mie chiar imi esti draga si m-am intristat cand am vazut cate angoase sunt in sufletelul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Noi mai avem o zi de stres nu ne-a sosit vaccinul si numai maine ne inteapa abia astept sa scapam!!! sta tati si maine acasa cu noi.
anca felicitari pt rezultatele bune! pt Carla

denisa azi aveam vaccinul, dar se pare ca mai avem emotii si maine. pt Edwin si Karina

si nu in ultimul rand pt frumosul Davidut de babytza sper ca ati trecut cu bine, fara febra si pt mami.

cam atat am reusit sa citesc, sunt tot la celalalt capitol

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Freshma bucur sa te citesc si noi balim la greu si ne mancam manutele de numa,numa.
kid asa zic si eu ca e ff bine daca mananca atat.Si fara stres
piolica mierea e interzisa bbeilor sub un an cica da botulism

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

m-ati linistit cu balutzele. astept sa vad gingiile tari ca parca asa tin minte ca e inainte de dinti
primul nostru baiat nu a avut asa balutze de aceea va intrebam pe voi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

piolica mierea e interzisa bbeilor sub un an cica da botulism

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia


merci mult de raspuns. wow, bine ca am aflat... i-am dat ceai de citeva ori, slava domnului.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput