Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Si la un moment dat aveam impresia ca toti copiii acestei odisei sunt premianti, numai al meu sta cuminte in ultima banca






www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...



Sa nu mai spui niciodata asa ceva! Gruia e un copil mi-nu-nat!
Mi-a placut de el din prima poza ca sa zic asa, este expresiv foc!
Si nu exprima nefericire, suferinta, incapacitate... asta sa-ti iasa din cap! Ne-am inteles?

PS: imi place de mor poza aia cu "o fi pus bunica gogosarii"
Ma uit mereu la pozele tale!

Mamica fericita de www.flickr.com/photos/31848759@N02/2981077022/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Kid , si eu am ajuns la concluzia ca adhd e o exagerare la varsta asta, tot de la faptul ca Gruia plangea foarte mult (sau mi se parea mie mult, ca mi se rupe inima numai cand il vad ca lasa colturile guritei in jos a plans) si nu se linistea nici in brate. Culmea e ca, dupa ce am fost la ultimul control unde ne-a spus de acest sindrom (nu ca l-ar avea cu certitudine, a zis oarecum in treacat si sa il observ mai departe), puiul s-a linistit ca prin farmec, plange destul de putin si atunci cand e obosit si trage a somn. Agitat in nici un caz nu e, chiar doarme destul de mult, nu are stari de veghe mai mari de 2 ore, maxim.
Cu SBO stiu ca multi oameni o pot avea chiar nediagnosticata si traiesc bine - merci; eu insami am pilozitate in exces in zona sacrala, dar nu mi s-a semnala SBO la radiografia de acum cativa ani, numai o discopatie lombara capatata in urma unor luni de gimnastica la varsta frageda. Insa .. am citit si alte manifestari pentru SBO pe net, plus o cunostinta care are asa ceva ne-a zis ca nu simte foarte, foarte bine un picior si calca putin diferit cu acela. In fine, sper sa nu fie nici macar atat.
Lama de lichid e ceea ce are si sotul tau, cred, ca si la Gruia i-a vazut Iosup si in trimestrul 2 si in trimestrul 3 chisturi in plex coroid, probabil nu s-au resorbit nici la el.

Giulianna, Gruia nu pot sa zic ca e pe spate (la figurat, la propriu aproape e) de zornaitori, dar el nu a cazut inca in extaz la nimic, dar faptul ca e atent si nu plange cand ma agit cu ele in fata lui sau cand si le misca el ma face sa zic ca ii plac. Acum.

Monica imi vine sa ma pun singura la colt cu mainile la spate cand ma vad vaicarindu-ma si tu incurajandu-ma

lala77, multumesc mult, imi prinde foarte bine ce mi-ai spus! Intr-adevar, un sentiment de vinovatie ma roade si pe mine, ca poate nu fac eu ceva bine si de-asta puiul e suparat pe mine. Ma suspectez ca din cauza intensei mele activitati pe net e bosumflat (acum doarme la aer si nu ma vede )

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

nerantula copilul tau e la fel ca ceilalti sa nu crezi niciodata ca e diferit,in sensul rau,e la fel de premiant si sta numai in prima banca

alina shoppingul in 4..e minunat

Kid cum merge treaba cu papa?


laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

asa e laura, mai ales cind cumperi numai pt pici:) problema a fost ca ne-a terminat de miini Cipri, cind la mine, cind la tati. vreau si eu un wrap:(

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Laura , ok, recunosc ca a fost o exprimare idioata!!
Giulianna, chiar m-ai facut sa rad cu gogosarii, si mie mi se pare foarte expresiv. leusorul vesel si ochenat !
Alina , sa ramaneti atat de fericiti cat va tine viata!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

ufff raspund si eu iar dupa 100 de ani. abia am revenit de afara. e fff frig, am congelat.

pupici si vaccin usor bbilor de azi

felicic eu am de la dr de fam o schema "completa" (citat din dr de fam) de 530 de ron. nu mi-a spus ca e doar pt 2 sau 4 luni. nu include prevenar sau rotarix. si am hot sa fac rotarix fara sa mai anunt si dr de fam (care e impotriva nuj de ce)

piolica am sa pun si eu poze curand

ratonelu pupici lui bb si stai lini ca totul va fi bine. si nu te mai sup pe drii tampiti

moni_dicut eu iti urez ca mos craciun sa iti aduca vestea mult asteptata. dar mai intai apucati-va de treaba

aly_c20 ma socheaza dr tau de fam cu alimentatia aceasta la bb. exact la carnati ajungi la 6 luni cum ai zis tu. noua ne da voie abia la 4 luni mar ras cu biscuiti. cd om ajunge acolo...si miere mai devreme de 1 an !!!!!

denisa eu il pun in fund, zilnic. dar cel mai mult ii place in picioare

anca felicitari pt vestea buna ref la carla. la fel simt si eu fata de unii dri

nerantula toti copiii nostri stau in prima banca. pupici

o zi buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui freshanana
nerantula toti copiii nostri stau in prima banca. pupici

o zi buna


foooarte frumos spus!

alexa(23.10.2004), cipri(02.11.2008) si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

acum am venit de la plimbare si ce vad...Nerantula, vad ca te-a certat Giulianna, asa ca nu te mai cert si eu, cu toate ca ai merita la ce ai spus despre Gruia. Este un copil NE-MAI-PO-ME-NIT, ca toti gindaceii de pe aici. iar tu esti o mamica normala care-si face griji pentru gindacelul ei, hai capul sus, totul o sa fie bine.

Kid, ai dreptate cu Budapesta, orasul este foarte frumos, insa este trist, pt ca nu e animat deloc, ungurii stau in casa in fata tembelizorului....

Anca, felicitari pentru rezultatul bun de la ecografie. Si noi am avut cu Elsa la fel, si nu a fost vorba de nici o luxatie de sold. Oricum, ca sa-i pui piciorusele in miscare poti sa-i faci niste exercitii de rotatie, sa aduci picioarele la 90 de grade prin rotatii usoare.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Andy,.

Anca, ma bucur mult ca e totul bine.Sa stii ca eu din toate suspiciunile de probleme la sold din cauza pelvienei sau nu, nu am auzit sa fie in nici unul din cele 4 cazuri probleme...

Nerantula, si mie imi pari un pic trista in ultima poza....sunt sigura ca fie si inconstient multe dintre noi facem comparatii...adica daca citim ca X al lui Y deja zambeste sau se intoarce de pe o parte pe alta sau mai stiu eu cum mai gangureste si al nostru nu face la fel chiar daca e de aceeasi varsta, incepem sa ne punem semne de intrebare...de aia zici si tu ca unii par premianti si al tau e corigentul clasei...Nu e asa si bebeii sunt toti diferiti!Cand o sa inceapa sa zambeasca si nu o sa se mai opreasca o sa fi suparata ca de ce nu e si el serios?....
De 'problemele' de sanatate eu nu stiu prea multe despre adhd, dar oricum mi se pare extrem de hazardat ca la un bebe de 2 luni, care de-abia isi face niste obiceiuri si un program, care de-abia incepe sa se exprime in felul lui, sa pui un altfel de 'diagnostic'...plus ca si o vorba zvarlita in vant pentru o mamica poate sa macine enorm.Off

Mamica implinita de David (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

fetelor voi aveti balutze ? azi am facut 14 saptamani si de vreo luna balim si ne mancam degetelele
oare sa ma pregatesc de dintisori ?



Mergi la inceput