Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

anca inca o incercare depaita cu brioMa bucur tare,tare mult ptr voi.

Nerantula stii ca si tie iti tinem pumnii sa treceti cu bine peste tot

lucutta eu zic ca e prea mic,pune-l in scoica sau tine-l in brate daca numa ptr drumul la biserica iti trebuie.

piolica nu esti singura care a simtit asa ceva,am avut si eu zile in care plangeam si ma gandeam ca nu o sa reusesc,dar cand ma uit la copii parca nu mai conteaza nimic,decat sa fie sanatosi si sa-i vad mari.

Fuuug la dotorie








laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eva si Miruna descrieti atat de frumos fericirea voastra ca mi-au dat lacrimile...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Visand la o minune
Ticker2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala77 spune:

Nerantula, nu stiu ce probleme aveti exact insa daca e vorba de zambet, nu cred ca trebuie sa-ti faci grijo. Alice n-a ras pana pe la 3 luni; atunci zambea timid. Apoi cand avea 4 luni , a venit o prietena si se stramba la ea si ea radea in hohote, zgomotos asa. M-am simtit asa vinovata ca eu nu pot sa-mi fac copilul sa rada...Abia pe la 5 luni a inceput si ea sa fie in toane mai bune.Si de atunci rade mereu. Acum parca prea rade la orice. Oricum daca mergi la Dr. Culcer esti pe maini bune. Eu tot la ea merg si niciodata nu m-am indoit de deciziile ei.Sanatate multa!

Eu stiu ca in Anglia se pun copiii intre perne la 6 saptamani si e ok. Noi deocamdata stam in bouncer, in scoica si uneori la tati intre picioare. Nici una dintre astea nu ne place ca nu-i la mami in brate. Abia astept sa o pun in bebe pod (abia pe la 3 luni).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Miruna, sigur ca ma linisteste ce spui, nu ai idee! Cunosc atat de bine morala 'fiecare copil e unic, nu face comparatii', insa pe fondul unei emotivitati accentuate, plus faptul ca de fiecare data cand ma intalnesc cu pediatra mai apare ceva nou si nu de bine (sa nu mai zic ca a mentionat si sindromul adhd - hiperactivitate si deficit de concentrare, zicandu-mi sa il observ in continuare si sa incerc sa intaresc legatura cu el ), ratiunea ramane in urma .. tendintei paranoice . Si la un moment dat aveam impresia ca toti copiii acestei odisei sunt premianti, numai al meu sta cuminte in ultima banca
Eva, sunt sigura ca ma iubeste, nu asta e problema, cred ca problema e perfectionismul meu, nu mai detaliez, iti imaginezi tu mai departe
Piolica, 'problemutele' lui Gruia ar fi:
- hemangiom pe manuta, in crestere;
- lama de lichid in capusor, 'nu asa de mult cum e la hidroencefalie' (citat din pediatra);
- spina bifida occulta

Ei, ca sa mai inveselesc postarea, ia uitati cum ne distram noi:
www.flickr.com/photos/30462666@N03/3061330268/in/set-72157609663094382/" target="_blank">Sa bata tobele!
www.flickr.com/photos/30462666@N03/3061330136/in/set-72157609663094382/" target="_blank">Sa sune trompeta!
www.flickr.com/photos/30462666@N03/3061329978/in/set-72157609663094382/" target="_blank">Sa cante ghitarele!
www.flickr.com/photos/30462666@N03/3060492489/in/set-72157609663094382/" target="_blank">Toata lumea danseaza cu mine
www.flickr.com/photos/30462666@N03/3060492119/in/set-72157609663094382/" target="_blank">Apoi cad lat in cuibusor

Anca, ma bucur mult, mult de tot ca te-ai linistit!





www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Nerantula bebe Gruia e pefect, numai din prisma numelui si este unul din premianti. Toti boboceii de la odiseea aceasta sunt perfecti si sanatosi. Eu sunt convinsa ca va fi totul bine si la fel ca in cazul Ancai, doctora te-a speriat aiurea. Mama lor de doctori ca nu mai eu stiu ce vorbeau si pe la usa mea pe la spital si daca era dupa ei eu nu aveam nici o sansa si muream in maxim 24 de ore. Da iete-ma ca traiesc bine

Ancuta, ma bucur ca ti s-a luat o piatra de pe inima. Carla este un copil extrem de norocos si perfect.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Visand la o minune
Ticker2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Nerantula zornaitori d-alea avem si noi. Au fost intr-un biberon imens care de fapt e pusculita nu?

Mamica fericita de www.flickr.com/photos/31848759@N02/2981077022/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Nerantula zornaitori d-alea avem si noi. Au fost intr-un biberon imens care de fapt e pusculita nu?

Mamica fericita de www.flickr.com/photos/31848759@N02/2981077022/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)




Da, sunt asa cum spui . Le-a primit cadou de la nasi, nu credeam ca o sa apuc sa le desfac, are multe zornaitori, aproape toate primite, si vad ca sunt chiar apreciate!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Nerantula zornaitori d-alea avem si noi. Au fost intr-un biberon imens care de fapt e pusculita nu?

Mamica fericita de www.flickr.com/photos/31848759@N02/2981077022/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)




Da, sunt asa cum spui . Le-a primit cadou de la nasi, nu credeam ca o sa apuc sa le desfac, are multe zornaitori, aproape toate primite, si vad ca sunt chiar apreciate!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...


Edi nu e prea incantat de ele. Poate daca erau mai viu colorate nu cu galben si roz, nu stiu..ideea e ca nu-l atrag.
Am incercat sa i le pun in manutza dar nu le apuca bine...
Si am impresia ca in general "zornaiala" nu-i place. Cand le "zornai" (asta ca sa continui cu zornaiala) nici nu se uita, mai mult, chiar se incrunta :)))

Mamica fericita de www.flickr.com/photos/31848759@N02/2981077022/in/photostream/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Anca bravo!!!! pupici multi pentru micutza Carla!!!

Nerantula dr aia te baga in boala... Nu zic, nici prea relaxata nu tb sa fie, dar totusi...Sa stii ca si Alex a mea a fost banuita de ADHD cand era bebelus. De ce? pentru ca se agita in continuu si urla f mult... Oricum citind atunci tot ce am putut am realizat ca nu se pune un astfel de diagnostic la o astfel de varsta. Alex are acum 3 ani, este la fel de agitata si de neastamparata, dar in niciun caz nu are problemele de concentrare specifice ADHD. Iar cu spina bifida occulta, ascult-o ep Felicic, ea are din nastere si eu am vazut-o live. E o frumoasa si o normala (atat cat poate fi o femeie cu copil mic care trebaluieste toata ziua si se mai duce si la serviciu).
Cu lama de lichid...asta nu mai stiu...dar cum a vazut asta? sotul meu a aflat dupa un RMN (facut pentru alte probleme) ca are un chist pe creier (din acela de plex coroid care nu s-a resorbit in viata intrauterina). Toti dr i-au zis ca nu are nimic si sa stea linistit!
Hai, fruntea sus, bebe Gruia e un frumos si nu ai motive de ingrijorare. Poate tot baby blues-ul e si la tine

Piolica mi-ar placea si mie intr-un orasel cochet din Franta. Sa imi plimb copilul pe stradute linistite si cu case frumoase! Ma bucur ca sunteti acolo! Sunt sigura ca e mai bine decat la Budapesta! Ultima oara cand am fost la Budapesta am avut asa un sentiment nasol...desi acum cativa ani era mult mai misto ca Bucurestiul, acum parca sunt in urma...nu stiu, pana si Bucurestiul e mai vibrant! Oi fi eu prea patriotica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

nerantula parca vad o mamica cam trista www.flickr.com/photos/30462666@N03/3060492119/in/set-72157609663094382/" target="_blank">aici te rog mult sa nu te alarmezi prea tare, de cele mai multe ori dr au tendinta de a exagera. alexa nu a stat nici 2 min pe burta cind a fost bb, se pare ca frat'su e la fel, dar nu mi-am facut nici o clipa griji. sapt trecuta cind am fost la dr, v-am zis ca ne-au vazut 3 dr - pediatra, ecografistul si o dr ceva legata de genetica. pediatra l-a vazut pe Cipri dismorfic (habar nu am ce inseamna), dar dr din urma a zis ca e absolut perfect, ba chiar f dezvoltat pt virsta lui. "seriosul" Gruia si mamica lui.
anca, ma bucur ca sunteti bine.
astazi a fost o zi f frumoasa la noi, cu mult soare, drept pt care am bagat plimbari si shoping la greu, in formula de 2+2 am trait un sentiment minunat, cei mai fericiti parinti de pe planeta

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput