Colectia de toamna-iarna 2005 (220)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

noki dimineata mi-a aratat un felinar pe net, de facut singura acasa. zicea ca-i greu. deci provocarea-concurs era pt mame.:) puteam sa zicem si ca e pt copii de ambe sexe, dar imi e ca sunt prea mici de facut felinare singuri, tot mamele ii ajuta si atunci tot concurs de mame e:)


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Andache, ma bag, cum sa nu...numai sa stii ca io vreau sa fac felinarul la care ti-am dat de dimineata link pe mess..sa nu mi-l furi.
Presimt week-end-uri la biblioteca...de bricolat. In loc de invatat.
Da' tot e bine ca am dat linkuri cu briculaje, ca am aflat o noutate: avem o mare artista printre noi.
De fapt avem mai multe, da' de Corapino stiam mai de demult, de Anda nu.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

of corz ca de mame ce felinar?


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

http://www.hobby-schwibbogen.de/Laternen.html

Felinar uni-sex. De Craciun.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bon, decci face fiecare felinarul ei si vedem la sfarsit, sau facem acelasi felinar dupa model si vedem care a iesit mai aproape de adevar?
atentiune, atentiune, mare concurs, mare!
acum sa cadem de acord asupra regulamentului

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Hai ca mi-ati facut pofta. Ne-apucam si noi sa bricolam. Si io si fii-miu pt prima data-n viata.Vreo sugestie de lipiciuri? Adica de-alea cum erau si pe vremea noastra?obisnuite din librarii? Ca in prostia mea ced ca nu super glue. Ma si duc la librarie.

Corap sporadic si temporar i-am dat biotics,fara vreun efect deosebit. Acu de 2 zile am inceput un tratament sustinut, pt vreo 3 luni, cae cu prinde si biotics de 3 ori pe zi. Da de.
Joy facem galerie sa nu fie Oscar ci Zmeura de aur (in ideea ca Oscar e cea mai cumplita varianta)
Alinush adevaru-i ca n-am bocit de mult. SI iaca mi-am gasit acu. Sa vezi ce-a fi pe mine cand s-o-nsura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Pai in general, ca sa poti compara in mod obiectiv lucrurile, trebuie sa fie din aceeasi categorie. Ca sa nu compari mere cu pere, vorba aia.
Io as zice sa fie aceeasi lanterna pentru toti.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

asa ziceam si io, ca altfel ne trebe juriu si un regulament mai elaborat. adica, oricum ne trebe juriu, da' are conditii mai obiective de selectie

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Asa deci, in sfarsit am reusit sa schimb semnatura si sa vad poze cu ultimii sarbatoriti!
Acu sunt gata de dus la sedinta cu parintii! Spor la bricolat!

XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

CONCURS PENTRU MAME
OBIECT: confectionarea unui felinar cu pereti de hartie.
Perioada proiect: 28 nov - 10 dec
Regula pt admitere: postarea de poze cu rezultatul, dar si cel putin 10 fotografii din timpul realizarii, in toate stadiile, pentru evitarea suspiciunilor si contestatiilor referitoare la faptul ca a fost cumparat din magazin si nu realizat acasa de participanta
ALTE REGULI CONCURS:

luminarea se poate realiza cu bec la stecher sau cu lumanare, dupa preferinte
pe hartie se poate aplica orice.
hartia poate sa aiba orice densitate, hartie sa fie, nu alt material (textil, metal etc)
insertiile de alt material in hartie sunt permise, prin intepare, perforare, sudare metale, orice procedeu
dimensiunea maxima: nu mai mare de 1 m, nu mai mic de 20 cm inaltime
sursa de lumina este una singura, nu se executa felinar pt loc de 3-5 lumanarici sau alte dude


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput