Colectia de toamna-iarna 2005 (220)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

alinus, nu e treaba mea asta. singura legatura dintre un senator prost crescut si faptul ca tu folosesti cuvinte din alte limbi ai facut-o tu singura.
eu am vorbit de altceva, am mentionat raspicat ca nu ma refer la persoane de pe acest forum, ci la niste cunoscuti de-ai mei si inca 1000 de necunoscuti care sunt plecati de cateva luni si, pe alte forumuri ref la emigrare, batjocoresc "fraierii" care am "ramas" in tara, vb cu dispret de romania. unii dintre ei refuza sa vb romana dupa ce pleaca. postarea mea a plecat de la admiratia pt meems si dezamagirea ca se folosesc din ce in ce mai multe cuvinte straine AICI, IN TARA, in detrimentul celor romanesti.era vorba de cu totul altceva. linkul cameliei a fost pus ulterior, de altfel, nu are nicio legatura cu postarea mea.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Leea merci de complimenteatat la adresa baiatului cat si la adresa mea. Eu nu sunt slaba, acum sunt relativ ok dar daca scap la mancare ma fac iar cat malul. Dorinta mea ar fi sa scap de acest vesnic sir de cure si foame, faza cu mancatul sanatos si nou stil de viata nu ma consoleaza, ca ma lipseste de placerea de a manca ceva bun dar nesanatos....Eu oricum voi fi in permanenta frustrata de asta ca nu pot manca ce vreau si cat vreau.
Faza cu senatorul si deputata am vazut-o dimineata si am ras cu lacrimi. Se merita unul pe celalalt.....
Eu astept zapada, suntem tot familionul echipati de zapada, avem si harnasamente, vreau la zapada. Daca week-endul viitor va mai fi zapada vreau sa plecam la munte sa il pun pe Titi la schiuri prima oara. Abia astept.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu mor dupa bricolat - doar ca nu ma inspir de pe nicaieri, ca nu am rabdare sa incerc ce au facut altii. dar foarfece, lipiciuri si hartii sunt ratiunea pentru care am facut io copii (glumesc, desigur). eu una ma bucur mai mult decat ei cand facem cate o smecherie.
acum le taietesc niste hartie creponata sa facem "peisaj de iarna cu fulgi si om de zapada". mai am in proiect niste oite dar nu am lana alba si tre sa ajung la o mercerie. eu am intotdeauna ceva de facut cu copiii in casa, din pacate anais e inca prea mica si nu are suficienta rabdare, dar o dau eu pe brazda.
din pacate nu prea mai am timp de nimic, de cand cu invatatul. ieri eram fericita ca am terminat 1 carte. si imi zice gigi: "bravo, gata, ai terminat? cat mai ai?"
io: pai inca vreo 20, mai groase ca asta.
gigi: ä...
oricum, mi-am intrat in mana acum.
ma enerveaza ca planificasem bani sa-mi iau carti si mi s-a rupt patul... asa ca banii se redirectioneaza si se redistribuie

apropo de carti, ai mei sunt innebuninti (adevarul e ca si eu) dupa carticelele astea www.carteacopiilor.ro/catalog/catalog_omida.php" target="_blank"> cu omida , desi e mai mult pt anais decat pt andrei
www.carteacopiilor.ro/catalog/catalog_primacarte.php" target="_blank"> cartea cu culori
si de sf andrei i-o dau pe www.carteacopiilor.ro/catalog/catalog_primacarte2.php" target="_blank">asta lui andrei.

in alta ordine de idei: inuta-finuta, nu te supara pe regurgitatul piticutului, si andrei regurgita mult, iar sophie, fata sora-mii a regurgitat pana pe la 8 luni, muuuuuult. mai urmareste, sa nu fie urat mirositoare sau colorata. altfel, daca ia in greutate, nu-i pb.
ah... si nu ma mai duc la sala, desi mi-as dori. poate in ianuarie, ca acum sunt ocupata foarte. chiar simt nevoia de miscare.
si andrei acum isi bea laptele de seara in scaunul de masa al sora-sii. cu masuta pusa . se mai si plimba in carutul ei cand ies cu amandoi, ca ana-nazdravana deja a cam renuntat la carut. mai degraba ea-i la impins

eu ma simt exact ca bic dimineata cand mergem la gradinita.(acum, de cand nu mai doarme la pranz acolo). exact asa. (bic a scris: "ma bucur asa de mult sa fiu cu ea care practic e o persoana cu care te poti intelege acum. Cel mai mult imi place sa merg cu ea de mina dimineata la gradinita. Ne simtim amindoua foarte importante.")

cata, incearca sa o tragi de limba pe bia, sa vezi ce e exact ceea ce nu-i place. si aminteste-ti ca ceea ce pt noi e un lucru absolut lipsit de importanta, pt pitici poate sa fie o chestiune de viata si de moarte. si apoi a stat atata timp numai cu tine, e normal sa simta disconfort.

mandutza, bine ca ai si vesti bune!

leea, ma bag si io in kk lui tudor cu o parere. tu ai incercat sa-i bagi bifidobacterii? adica ai incercat cu biotics? (se pare ca la andrei asta-i pb pt kk tare)

mitzo, pastreaza chilotii roz, poate-poate

va las, ca mi-au venit fructele iubirii

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Anda merci pt precizare, pe de alta parte credeam ca m-am facut inteleasa cu ce am vrut sa zic ca sa nu fie nevoie de discutii ulterioare. Deci nu intru in discutii desi as avea multe de zis ....tot dau sa scriu si apoi sterg. Ramane asa, eu n-am inteles dar poate nici tu nu intelegi ca poate exista o legatura intre senatori prost crescuti si faptul ca eu ( si altii ca mine) sunt teleleu prin alte tari acum. Pls, stp, ti rog nu o mai lua asa personal!
Io gata cu asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

eu n-am luat nimic personal:))) tu te0ai simtit vizata, fara sa fi fost.
nici nu contest ca exista o legatura intre emigrare si senatori prost-crescuti, e firesc sa existe, insa tu ai facut legatura intre senator si folosirea de alte cuvinte impreuna cu romana.
de emigrat m-am gandit si eu. si n-am terminat de gandit, ca sa zic asa:) nu prea ies la socoteli, dar nu inseamna ca nu ma gandesc.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LA MULTI ANI DIMITRIE SA FII FERICIT SI IUBIT!!!


Pana cel tarziu la 17:30 cand ajunge Cristi acasa, stiu daca este si el pe lista sau nu.
Lui ii ardea de mistouri, cica afla azi daca este nominalizat sau nu la Oscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nu exista admirator mai mare al bricolatului decat mine. mi-am facut casuta de papusi singura, la 5 ani. tricotez, cos, lipesc, pictez, fac coronite, aranjamente de lumanari, zagravesc, decapez usi etc singura:). numai ca in perioada asta abia am timp sa ma spal pe cap cand trebuie, ce sa mai vb de timp pt mici proiecte de acasa. numai ca planuiesc niste proiecte de aranjamente de craciun super, din 1 decembrie:)
noki, te bagi la concurs? cel mai frumos felinar din hartie?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Hai sa mai scriu daca tot sunt la PC, ca parca vad ca iar dispar cu zilele . Nu sunt in forma deloc ca tocmai m-am intors de la un interviu pe care l-am bulit fix la final! Si mersese asa de bine...In fine, cred ca nu sunt destul de motivata ca o parte din mine e bucuroasa ca s-a intamplat asa...

Noki vazut linkul de bricolaj si pot doar sa iti urez succes. Mie nu imi place deloc, noroc ca lui Phil da! Si in plus missa imi aduce o gramada de chestii facute la scoala de nu mai stiu unde sa le pun! Ieri invatatoarea ne intreba daca suntem cu masina, cei care erau aveau onoarea sa plece cu o chestie imensa ce semnifica padurea cu o vulpe si cu arici, plus un copac din sulul ce ramane de la hartia igienica in care erau rulate niste ziare ce semnifica crengile....foarte artistic! Unde sa il mai pun?

Leea, of mami, pai dupa un patutz te nostalgicesti tu? Ehei, stai ca mai sunt ele alte etape care te vor face sa plangi! Decoreaza patul mare si rece cu abtibilde, pelusuri, masinute si tot ce-i place plus niste haine de pat haioase sunt sigura ca o sa va placa apoi!

Mandy, mult succes in gasitul unui job! In ce zona cauti?

Catutza si voua mult succes cu acomodarea la gradi!

Sanatate bolnaviorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pt fete, pt baieti sau unisex?

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

edit: era vb de ce fel de felinar.

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput