Colectia de toamna-iarna 2005 (220)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ca tot se apropie ziua fatidica 30, cea a alegerilor, eu sunt scarbita de-a dreptul! Pe cine ar trebui sa votez?
Cand am vazut asta, mi-a picat fatza, o scena total deplasata!



Anda, tinem pumnii sa scape Nic de tusea asta urata si tu sa afli cat mai curand diagnosticul exact!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bai, lasati circotecile ca e plina tara de ele. mai interesant este ca se poate acum vizualiza pe forumul nostru si imaginea cand pui link. inainte nu se putea. ce tare, bravo adminului. desi s-ar [putea sa se abuzeze de asta si sa se incarce forumul cu enshpe mii de linkuri din youtube, de exemplu.

pardon, editez: link = legatura, in ro:))


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Ca sa ne mai inveselim...iacata cu ce ma acup io de azi de dimineata: printez ca sa am ce s abricolez, prin amabilitatea CristineiNegara. Iacata!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dimitrie de Canutza, la multi ani!

ma dor toti muschii din cauza activitatii mele "casnice" de ieri. Bun, deci o zi muncesc si 3 zac.

Apropo de votare, chiar sa va intreb nu plecati din oras? Ca e weekend prelungit. Noi nu, din cauza de muci inca prezenti.

Cat despre faza cu filmulete postate direct pe forum, mai bine se reactiva optiunea "subiecte recente" la care a postat vreun membru, ca am cativa pe care-i urmaresc, ca-mi place cum scriu. Click pe un link stie sa dea si un prescolar.

Apropo de bricolaj/decupat etc. mi-am adus aminte ca am si eu niste materiale care zac pe undeva prin casa, dar cine mai are rabdare de asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Io am si ma suuuper relaxeaza. Aseara am facut cu Sarah 2 ingerasi aurii si i-am pus pe cele 2 geamuri ale barului, urmand ca sa facem azi pe cei rosii, pentru celelalte 2 geamuri. Da' dupa ce s-a culcat bufnita, cine mesterea de zor la ingerasi?Asa ca azi de dimineata bufnita a constata cu mirare ca s-au inmultit ingerii la noi in casa.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Erika, bine ai venit pe lume, sa fii sanatoasa si sa cresti mare.

Din ciclul "Nu lasati copii la calculator" ; Kriszti ne-a butonat tastatura in asa fel incat acum nu mai pot folosi o serie de butoane. De ex nu mai po scrie "liniut jos" sau semnul de plus, sau cel de procent. Degeaba apas tasta Shift E clar ca s-a bagat pe la setari Are idee cineva cum sa repar treaba asta?

Din ciclul "cine isi mai da demisia in familia noastra"; sora-mea , amandoua suntem din zodia Rac. Spre deosebira de mine ea si-a gasit de lucru la un executor judecatoresc...cred ca astia abia de acum incolo o sa aiba de lucru.

Partea buna e ca eu ma simt acum mult mai bine si fizic si psihic. Trebuie sa iasa soarele si pe aleea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Vroiam sa va scriu....dar nu mai stiu ce, am ramas interzisa cand am vazut video-ul pus de Camelia....
Ei uite de asta nu imi pare rau ca intercalez cuvinte franco-englezo- congoleze in romana mea! Astia suntem si astia vom ramane, mereu!!!

La multi ani lui Dimitrie!

Zau nu mai stiu ce vroiam sa zic! Ma duc saimi fac o cafea si sa ii trimit si lui taica-meu "legatura" cu videoul, desi banuiesc ca il stie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Camelia, poti te rog sa imi trimiti linkul ca din postarea ta nu pot sa iau videoul - cu tehnica stau prost de tot!
Merci si pup Dariuca care stie povesti pe de rost - dar e normal ca ea a inceput prima cu parlamentarile! .

PS: mesaj pt Anda, ti rog frumos mami de poet sa nu crezi ca m-am simtit vizata de remarca ta cu "intercalatul" de cuvinte straine - dar stiu ca fac parte dintre persoanele care nu isi gaseste mereu cuvintele....si o recunosc cinstit! Uite de ex noi avem niste prieteni aici, o familie de romani cu care vorbesc in franceza, adica initial incepem in fr pt ca sotul meu e prezent si apoi uitam pur si simplu sa schimbam pe limba noastra. Sau vorbim in romana si cand nu gasim cuvantul potrivit il zicem in fr si de aici incepem fara sa ne dam seama sa continuam discutia in fr! ( precizez ca si ei au trait multi ani in Fr!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Dimitrie, La mult ani, inca o suta cat astia 3, bucurii si toate bune!

Roxi desi sunt moderat-bune vestile de la tine, ma bucur ca nu se mai pune problema de operatie. Ca s-a vindecat o urechiusa. Trimit pupic Alexiei si Uraganului.
Feli te doare muschiu', te doare, da la cine vine Mos Craciun cu placere si sacul plin???
Ina ma distreaza teribil panchistul tau (ca tocma' l-am vazut in poze). Iar domnisoara imi pare ca-ti seamana din ce in ce mai tare.Tu arati foarte bine.
Pampers deloc de vreo juma de an. Nu se trezeste deloc noaptea sa faca pipi si nici n-a facut vreodata in pat.
Bibe doar noaptea i-l pun langa el cu apa.In rest nu.Deci nici lapte.
Suzeta la greu.
Mada da-mi inchipui ca angajati macelari,chestii...sa aca treaba. Doar nu inotati voi prin matze si alte slanini?! Fac io haz de necaz, ca de cate ori taie mama porcu io-s pana-n viscere murdara cu grasime,sange si nervi.
Soso io-s mai bine amu.Deci dai si tu bataie. Da am luat amoxicilina.Cu de la mine putere. N-am vb la Cluj caci mi-am propus sa incerc totusi tratamentul lui Miu.Si abia apoi sa ma dau iar de ceasul mortii.
Joy mi se face rau...saracul Vladutz. Io care credeam ca ati scapat.Ufff!
Madutza ma bucur (cat se poate in conditiile date) ca Andreas raspunde favorabil noului stil de viata. Cu casa...nu te stresa, aveti vreme sa va mutati.
Mihaeluta am reusit sa vaz si io pozele de la petrecerea coconului. Concluzie: copil tare frumos si cu un aer distins, mamica deloc grasa cum se vaieta, idem Noki, tortul foarte bun (cred - la cat de rosu era) , comentarii la obiect.
Anda intreaba-l pe pediatru , nu i-ar recomanda lui Nic singulair pt tusea aia? Pe la noi e foarte "apreciat". In toate pozele tale (ultimele sunt cele de la ziua lui Titi) incerc sa-mi dau seama daca ti-e atat de slab(it) parul precum spui. Dar nu as zice. Asta e de bine,cred.
Gabi, Cata nu se poate sa nu le treaca fetelor crizele de gradi.Imi inchipui insa ca o saptamana poate insemna o vesnicie. Iar Mateei, cu siguranta i s-a intamplat ceva neplacut.
Gabi mi se pare f potrivit ursuletul ala pt copilasi. Il pastrez si io printre optiuni.

Pe T l-am dus azi a doua zi la cresa. Ieri figuri, azi figuri,cum urcam in masina zice ca nu vrea la copii.Dar dupa ce dispar din peisaj e totul in regula.(aici e acreditata ideea ca cu cat e mai lunga despartirea si mai mare dragaleala,cu atat e mai grea acomodarea la grupa).Cica a mancat f bine ieri si-a cerut si supliment.

Alta buba am io. O iau razna. Stiti ca i-am luat pat mare lui T dar inca n-a dormit in el. Azi am hotarat sa-l scot pe ala micu si sa nu-i dau alternativa. Ihi. Da cine sa-l scoata? N-am putut.De ce? Ca m-a bufnit plansul.Si nostalgia.Si parerea de rau.Si piticii pe creier. Ca gata, trece copilul meu la o alta etapa. Ca e baietel mare de-acum.E ca si cum m-as desparti de bebe al meu ca sa cresc in continuare un copil mai mare. Ce bine se potriveste el in patutzul de bebe.Chiar daca-i ies piciorusele prin plasa aia.El isi iubeste patul si e parte din el.Iar eu vreau sa-l arunc intr-un pat mare si rece,in care se pierde si nu se mai poate ghemui. Caci ala mic il protejeaza,e asa o mogaldeata de scumpa chircit in patucul ce l-a gazduit 3 ani, in lenjeria lui albastra cu iepurasi, sub plapumioara lui moale , moale. Are camera asa un aer de suav,de cald,de linistit, de pace, de candoare cu patutzul in ea, ca am impresia ca de-l scot e ca si cum m-as trezi in mijlocul unei intersectii nesemaforizate la o ora de varf.Se pare ca trebuie sa trec eu mai intai peste parleazul asta si abia apoi sa-i insuflui copilului incredere. Asa ca nu-l scot.

Mergi la inceput