Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (90)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Fetelor, eu votez PENTRU pompa de muls! Este utila, o sa vedeti! Mai ales daca aveti si situatii in care mai trebuie sa si iesiti din casa, trebuie lasat lapte ca sa hraneasca altcineva pe bb.
Eu am avut AVENT manuala....si este un pic dificil la inceput pana te deprinzi cu ea...ca sa zic asa. Este o senzatie cam neplacuta...dar asta e, e necesara.

34+ cuADINA-IOANA
AMR 6 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:



Doamne Ajuta pt Daria si Adriana ;

Alina, Carmen - am vazut mamici sexy si frumoase;
Alina - superba camera de b;

Si eu sunt umflatica, si simt la maini si picioare...azi merg la medic si o sa intreb de asta. Daca aflu noutati, va scriu;

Bee - zilele trecute si eu ma ingrijorasem ca nu mai misca bebelina si tot inghionteam burtik sa vad daca mai e vie . Raspundea la ghionturile mele dar fff usor si eu am dedus ca doarme sau e bolnava......si ma gandeam sa fug la medic sa vad ce e. Intre timp s-a trezit si mi-a tras o bataie de zile mari - cred ca s-a razbunat .
si apropo de poze...unde sunt?? nu le-ai pus inca?



Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 10 SAPTAMANI
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Pai nu pot sa pun linkul, ca nu se vad pozele. cred ca trebuie sa selectez undeva sa le vedeti si voi.

Mai incerc.

Bee30+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Partieeeee!

Hello

Ledi - casa d epiatra! fericire, iubire, noroc! ce ai mai gatit bun?
Naty - ce pitica desteapta si cuminte si sociabila ai!
Alina - nu stiu ce sa-ti zic ca mi-a placut mai mult, de tine, de camera bebe, de camera de Ana. FFF frumos!
Rox, nu sunt singura care pune biciul pe tine, dc nu ne povestesti si despre tine!
Bee, gand la gand cu miscarile piticului. Si al meu e tare lenes de 2 zile, azi chiar m-am panicat, numai la prostii m-am gandit. Eu zic sa ne incuscrim, ca tot seamana ei.
Cristi ai pregatit masa mare de 1 dec? ca venim toate cu ocazia unirii sa va vedem.


AAA, am sunat la CMU maternitate privata, care va fi inaugurata pe 3 dc si preturile sunt de:
- 1880 eur , nastere naturala+spitalizare 3 zile+ vaccinuri bebe (nu vaccinuri mame sau screening-uri suplimentare, in caz de ceva probleme)
- 2280 eur , cezariana cu cele de mai sus.
Vreau sa ajung la inaugurare pe 3 dec sa vad ce si cum, cu toate ca mi se pare mult (ei sunt in piata cu preturile) si as prefera sa fac altceva cu diferenta.
Fete care nasteti pe la euroclinic/medlife ( e cineva?)care sunt scoruruile si ce aveti in pachet?

Va pup.

Andreea 33+ , cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Roxana nu eu intrebasem de pompa dar raspunsul e binevenit.
Bebelusi multumesc. O sa incerc. La mine stiu ca nu sunt probleme ca eu fac platile, de sunt contabila firmei.

Fetele multumesc pt aprecieri, pozele dupa cum am spus sunt cand era burtica mica, dar o sa pun si mai recente.

Azi i-am luat primele hainute lui bb,3 body, de la magazinul Andreei Esca, cu diverse sloganuri: S-a nascut un print! 50% mananc, 50% dorm! Eu sunt Seful!" primul este pt 1 luna, celelalte 2 pt 3 luni.
Roxana am reusit sa ma obisnuiesc cu marimile!

Sper sa nu scap ca.... in cumparaturi!

Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

27+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

lamedlife ajungi in jur de 7000 lei; la euroclinic e mai scump


alina ii transmit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Pai nu pot sa pun linkul, ca nu se vad pozele. cred ca trebuie sa selectez undeva sa le vedeti si voi.

Mai incerc.

Bee30+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!


Bee, poti pune 2-3 poze in sectiunea cu albume (pe picasaweb) de pe contul comun. Ca sa fie insa privat, trebuie sa selectezi optiunea Unlisted. Si asa pozele vor putea fi vazute doare de cei care stiu userul si parola

Am actualizat si lista cu nr de telefon

Jasmi 28+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciufik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

eu am fost la noua doctorita, dn Tufan Aurelia; mi-a facut control pe masa, a ascultat si inimioara lui bb, mi-a zis sa opresc fierul gynipralul si utrogestanul, doar magneziu sa mai iau dc vreu;

a mai verificat tensiunea (era 11/6, nu-mi venea sa cred ca mereu era mica in ultima vreme) si greutatea (am luat 9,5 kg pana acum);


ce nu inteleg e de ce mi-a dat sa fac dozarea de anticorpi la institutul de hematologie dc si eu si sotul avem RH pozitiv; aveti vreo idee?


Bravo!

In ceea ce priveste dozarea de anticorp. poate e vb de incompatibilitate de grupa, dc unul are 01+ si celalalt A2, parca...

Andreea 33+ , cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Cadiaai fost tare cu comparatia intre fiica ta si sotul tau

Bee sunt de acord cu tine: NASTEM TOATE LA TERMEN

Iris sa stii ca nici eu nu am luat pastile deloc pana acum in afara de vitamine





30+ Vlad Mihai

AMR 10 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Porumbita felicitari pt alegerea altei doctorite. Sper sa fie ok de data aceasta!


Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

27+
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput