Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

deci , ca si concluzie, ar fi buna o pompa la casa omului ...

Jasmi 28+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Alina, retentia de lichid e o problema comuna la gravide, nu tb neaparat sa mananci sarat ca sa declansezi asta. si eu am avut o perioada in care mi s-au umflat mainile f f tare, ma trezeam dimineata cu ele intepenite, dar vad ca si-au revenit.

In alta ordine de idei, mai e cineva care are insomnii ca mine? Eu sunt treaza de la 3 si jumatate, am incercat sa ma culc la loc dar nu am mai putut dormi asa ca m-am apucat sa mai scriu ceva la teza asta nenorocita. Acum vad ca s-a luminat si afara, nici o sansa sa mai dorm, ca la 10 am programare la doctor.
Mi se intampla treaba asta in fiecare noapte, ma trezesc la 3-4 si nu mai pot dormi, adevarul este ca le cam dorm ziua, exact in perioada in care sunt noaptea treaza, de la 3 la 7 dupa amiaza.

Mi-am luat aparat sa imi monitorizez glicemia in fiecare zi, ca tot ridicata este, mai nou si barbate-miu e in prag de diabet, i-a iesit 129 glicemia , nu stiu ce naiba se intampla cu noi.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Poate totusi ar trebui sa cumpar macar una manuala sa o am in spital. Dar sa fie clar: nastem toate la termen!!!!

Bee30+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Doamne ajuta-ne sa avem copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele cu burtici,

Mai sunt stiri despre Daria?

Fetele bucurestence, daca tot va sunati, imi trimiteti una si un nr de mobil (pe privat) ca sa va zic si eu vreo doua vorbe, cand sunteti impreuna....

Eu am sa va spun cat am dormit azi-noapte: 12 ore.... de la 7.30 aseara pina dupa ora 7 azi-dimineata.... e drept ca de citeva zile nu dormeam bine, acum am recuperat...

Fetelor, eu ma tot mir de cite pastile inghititi voi... eu am inghitit doar vitamine. Am si eu dureri dar cica e normal. Maine merg iarasi la ginecolog si ne masoara mormolocelul, sunt curioasa cat de mare e.

Truth, bun venit si sarcina usoara si bebe grasut!

Bebelusi, bravo pt AMR! Eu nu scriu pentru ca stiu ca poate fi inca 6 saptamini si un pic, daca vine fix la timp (cica un procent din bebei se nasc la EXACT 40 saptamini) sau 4 saptamini si un pic, daca mogaldici se grabeste ca si surioara mai mare, sau 8 si un pic daca nu are chef de scos capul in lume....

Miere imi pare rau ca nu ai reusit sa termini teza, e si normal in situatia in care esti graviduta. Bine ca ai un job parttime, o sa mai apara solutii in calea ta, ai sa vezi!

Roxana, nici eu nu iau suplimente, maninc zilnic citeva fructe si suficiente legume asa ca de ce sa mai iau altceva? Plus lapte, paste sau orez si paine integrala, peste.... insa unele din alimente nu contin nimic bun si eu tot le maninc (gogosi sambata, cite o cioco din cand in cand). Iar de kilograme nu imi vorbi, vreau sa le uit...la anul voi fi disperata.

Lisa, felicitari pentru prietena ta, sa creasca mare Alex bebe!

Alina, ce frumoasa esti! Arati superb, o graviduta supersexi! Si blonda iti sta bine, acum parca si mai bine, insa!
Foarte draguta camera Anei!

DarkBendis, bafta azi la control, eu merg maine!

Anca, sa te bucuri de cele patru zile acasa...gatesti curcan?

Jasmi, dar de ce sa vina lumea la spital? Inafara de familia apropiata mai pot astepta, nu? Nici eu nu am alaptat de fata cu altii, doar Paul si parintii mei aveau voie sa fie de fata... si citeva prietene, e drept... insa in rest nu alaptam cu altii de fata, nu puteam.

Cadia, eu am avut pompa de muls electrica, Medela. Cea manuala ma obosea, si eu am folosit-o intensiv ca am revenit la servici la 3 luni (ca toata lumea in Olanda).

trimit mesajul asta ca altfel poate il pierd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

buna tuturor...

nu am citit decat pe sarite din urma ca se incarca extremmmmm de greu paginile...

Ledi casa de piatra
alina f bine iti sta si blonda si brunta...
roxanaz tu raspunzi la toata lumea si esti o draguta dar despre tine nu prea spui multe (si cred ca nu prea am auzit sa te plangi
bun venit noilor gravidute...
naty felicitati pt pitica

ref la intalnire pt mine este extreeemmm de departe (vin de la birou din lacul tei); as veni insa dar miercurea asta incep cursul de Lamaze in care imi pun mari sperante (merci mult alina pt pont)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Naty, pupici pt Ioana cea cuminte!

Alina, stiu ca trebuie sa ai grija cu umflatul de maini si picioare, sa spui la doctor. Mai ales daca se intampla sa ai si tulburari de vedere.

Fetele, va pup pe toate si ma ocup si eu de niste clienti (prin e-mail) ca trebuie sa mai si muncesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Si eu am avut manuala, de la Cicco. O voi folosi si acum pt ca e inca buna. Dar cred ca e mai buna electrica, presupun ca nu se depune atata efort la muls ca la cea manuala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Daca va intereseaza cursul Lamaze

eu o sa merg azi la dna Melinte; va zic dupa cum a fost
http://lamaze.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu am fost la noua doctorita, dn Tufan Aurelia; mi-a facut control pe masa, a ascultat si inimioara lui bb, mi-a zis sa opresc fierul gynipralul si utrogestanul, doar magneziu sa mai iau dc vreu;

a mai verificat tensiunea (era 11/6, nu-mi venea sa cred ca mereu era mica in ultima vreme) si greutatea (am luat 9,5 kg pana acum);


ce nu inteleg e de ce mi-a dat sa fac dozarea de anticorpi la institutul de hematologie dc si eu si sotul avem RH pozitiv; aveti vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Porumbita, Te rog sa-i spui Oanei din partea mea ca o pup!! Spune-i de Alina si Alex (parintii Anei)...sigur ne stie! Si zi ca mi-e dor de ea si ca-l pup pe Eric! Te rog sa imi spui cum a fost NEAPARAT!! BAFTA!

Iris , nu am tulburari de vedere...si nu ma umflu exagerat si mai mult la maini si picioare, la fatza nu...o sa-i zic Dr pe 8 cand ma duc la control.

34+ cuADINA-IOANA
AMR 6 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput