Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

da,o voi reface in 2 locuri.

19+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelacg

fetelor, adunarea la masa primesc abon si trimitem si la gravidutele noastre care is la servici acum.

fetelor, eu astazi am sa caut sa invat un cantecel de adormit bb-ii.
azi noapte la 2 fii-mea muta mobila prin burta mea, dansa la cordonul ombilical(la bara), nu stiu ce facea, dar somn e clar ca nu avea.
drept pt care in aceasta seara vreau sa fiu pregatita cu un cantecel de leagan. sper sa functioneze, daca nu...........ii caut curutul si ii dau na na.
nu bate mama fata , dar tb sa-i fac program

mitzica23+ sau


miha sa-mi spui daca merge faza cu adormitul, si la mine seara se dezlantuie in burtica

19+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

http://www.trilulilu.ro/petreradu1/4dff79264b1f60

ce ziceti de asta? n-o fi cam "complicat" sper sa n-o sperii, sa ma tina treaza pana dimineata.


caut unul cu nani nani fata mamii

mitzica23+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Fetelor, de ce vorbiti voi de "lucruri sfinte" gen ciorbitza taraneasca de gaina cu taitei de casa sau mazare cu carnitza mai ales in timpul programului?
NU de alta dar pana ajung acasa lesin de pofta

20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

Salutare fetelor,

In primul rand pt MONIQUE .
Felicitari Silvia pt Crinuta, imi place tare numele

Cat despre animalute, daca tot era vorba am si eu un catel (ciobanesc mioritic), noroc ca stau la casa. Din pacate aveam si 2 pisoi dar de comun acord cu tati am zis ca o sa le fie mai bine la bunica (si asa si e, de cand le-am duc acolo sunt 2 grasuni). Apropo de asta am votat si noi catelul absolut adorabil.
Nu pot sa zic ca noi avem ceva preferinte la muzica, mai incerc ca ii pun Mozart si Vivaldi ar ne mai plictisim din cand in cand si trecem pe chestii mai dansante.
In schimb, avem maari preferinte la papica..culmea ca fata mea nu face nici o figura la usturoi, ba chiar mai cere. Totusi preferatul preferatilor ramane laptele cu banane facut la blender (cu rusine tb sa recunosc ca daca nu bea macar o jumatate de litru cu cel putin o banana pe zi e de rau... ), lucru care de intampla de cel putin 2 saptamani in fiecare seara (asta si cu cate o scapare in timpul zilei). Sincer nici nu mai stiu cum suport gustul pentru ca de obicei ma satur foarte repede de un anumit fel de mancare

pupiici

Cristina si Ana 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Fetelor, apropo de banane. In ultimul timp am capatat instincte de maimuta. Nu rezist fara sa mamanc banane. Mi-a luat sotiorul 2 kg si le-am terminat in juma de ora. Am mancat pana m-am umflat si inca as mai fi vrut...Sper sa se termine curand faza asta , nud e alta dar am inteles ca au foarte multe calorii si nu cred ca fac tocmai bine

20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!Am revenit si eu in sfarsit dupa o absenta motivata - calculator stricat- de vreo 3 saptamani.Vestile bune am reusit sa le strecor acum vreo 2/3 capitole pe fuga...si trebuie sa multumesc fetelor care mi-au adaugat si mie un frumos carucior roz.. .Numele bebelinei tot incert este, ramane de vazut intre Daria si Giulia.
Monique- La Multi Ani!!!!
Nu prea am reusit sa citesc din urma, doar ultimul capitol...dar ma actualizez eu usor, usor!!!

Se pare ca mai toate fetitele sunt sensibile la ceapa si usturoi...eu in sarcina am vomitat o singura data si atunci ca am mancat 2 farfurii de bors de fasole cu ceapa, bineinteles.Doua minute mai tarziu nu mai era nici urma!!! Trebuia sa-mi dau seama de atunci ca am o mandra si nu sa astept....ecograful!!!

Apropo de infectia urinara...eu am avut-o acum vreo luna dar urocultura a fost negativa...la mine a trecut cu lichide.Maine tre sa fac iar analize, printre care si urina asa ca speram sa nu apara si infectia.

Eu de cand a venit frigul imi simt fundul si soldurile mereu reci...si burta...desi am mereu dresuri groase si maieuri lungi, bine bagate in pantaloni!!! Voua cum va e?

Legat de dansurile nocturne ale bebitilor...am citit undeva ca activitatea cea mai intensa o au seara tarziu...iar dimineata cea mai lenta.

toate fetele!!!

24+

georgiana

http://s359.photobucket.com/albums/oo40/gogoasha27_2008/georgiana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Pai dak au cea mai scazuta activitate dimineata...bebitz al meu e altfel decat majoritatea. Se trezeste fix la 15 minute dupa prima gura de cafea. Probabil ca atat ii ia cofeinii sa ajunga la el...
Voi mai beti cafea? Eu beau o cana de cafea cu lapte dimineata. Nu pot sa renunt la ea din cauza tensiunii foarte mici...

20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

M_monique, La Multi Ani si tot ce iti doresti!

Revin cu intrebarea: fetele care stati acasa ca "trebuie" si nu aveti copilasi (decat in burtik), cum va omorati timpul, ca eu simt ca o au razna, nu mai pot, imi vine sa ma sui efectiv pe pereti.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik, sunt comvinsa ca iti vine sa te urci pe pereti !!!
Tocmai de aceea nu ramamn acasa, doar mi-am redus programul la 6 ore
Nu stiu ce sa-ti zic:citeste ceva, inchiriaza niste filme dragute, etc..

25+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput