Endometrioza ne-a unit in lupta pentru BEBE cap40

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alexia am mai auzit chestii dintr-astea. Si i-am spus lui al meu ca poate trebuie sa dublam portia de croante a motanului.Dap.Maine stiu.Vad ca e cat de cat regulat,dupe luna plina.Scrie si poate ma rasgandescNe-ati lasat singurele pe aici
Tu nu mai ai pozici noi cu pupa ta si cu tine si cu Tano?



nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Alexia28 multumim de grija iubita! Luam partea buna a lucrurilor si ne bucuram ca au scapat cu viata si ea si bebe Luca. Cred ca bebe Luca a fost cel care i-a purtat noroc, e un luptator, dar si pentru ca ea e un om cu un suflet deosebit.
Lucialu o sa ma reorientez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ralu,in continuare sunt indragostita rau de Tudor,e o bijuterie de copil.Ma rog la Dumnezeu sa-mi dea si mie asa un Tudorel.Si sa nu mai zici de copil ca are capul mare!Ne suparam,auzi?
Lucia ,am mare nevoie de terapia cu gerovital!Iar ma apuca blegeala si ma gandesc ca a trecut si anul acesta degeaba.
,te astept cu testul pozitiv!!!
Fireyes,zau,ca mi-e dor de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Doamne, sunt su-per-bi !!!
Ei, bine pentru asa ceva merita fiecare intepatura, taietura sau impunsatura pe care am primit-o sau pe care o voi mai primi de-a lungul drumului, stiti voi la ce ma refer.
Nu stiam ce sa fac, sa plang sau sa rad.
Ralu, mi-ai inseninat ziua!

toate fetele frumoase si inimoase care fac viata asta mai "potabila" Lucialu, Mada, Alexia, Ralu, Ioana, Aerlilian,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Raluuuuuuu.. m-ai fericita, Doamne ce tari sunt, ma topesc sa va traiasca, mi-au dat lacrimile frumos..frumos bravo

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
cadou de Craciun , pentru fete cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Mada, sarut mana de intrebarica... apoi, acum stau mai bine cu psihicul, m-am mai echilibrat... sper... da' nu-s bune prapastiile astea, neam, ca tare greu te ridici.
Altfel, cu sanatatea se pare ca stau bine, mi-am refacut hormonalele si au iesit "totally fine" ca sa il citez pe dr, de m-am mirat si eu, mai ales de FSH, ca din ce am auzit asta e prima care nu iese ok.
Am "exersat" si o histeroscopie, ca sa imi scot polipul din cap, se pare si m-am linistit si pe partea asta.
Imi mai ramane doar optimismul de ajustat, ca as vrea sa intru in incercarea 2 la cote maxime (desi cred ca m-as multumi doar cu ceva normal:).

Lucicutz, ma gandeam eu ca ai bagat un ochishor pe ici pe colo, dar mari noutati nu am, dupa cum vezi, dar alea mici macar sunt ok. Eu am mai "investigat" endometrioza doar dintr-o perspectiva legata de fiv si singura concluzie "valabila" a fost ca daca tot faci fiv si ai chisturi ovariene, mai bine le lasi acolo, ca tot mai sunt sanse sa mai iasa cate un folicul si sa-ti vada de dezvoltare, decat sa se umble pe ovar si ovarul sa nu mai functioneze corect si practic, sa nu te mai alegi cu nimic de la el (cel putin pt o perioada de timp).
In rest, m-am pierdut total intre atatea naturiste, insa am ajuns la concluzia ca organismul meu, saracul, s-a reglat singur de la sine putere, ca de aia nu-mi plac in mod normal decat lucrurile care-mi fac bine (peste, pui,etc.). Doar la capit dulciuri mai are de lucru
Asa ca intentionez sa iau numai ce mi se prescrie, fara nici un ajutor (am mai bagat doar niste Mg+B6 ca sa ies din groapa).

Si taaare as vrea ca "magia sarbatorilor" cum zice Mada sa ma cuprinda si pe mine. Vreau sa zic ca daca pana acum chestia asta mi se parea asa, ca un limbaj de lemn, acum imi doresc cu ardoare sa o simt de-adevaratelea.
2008 a fost un an ciudat pt mine si probabil ca balanta inclina spre prost, dar oricum ar fi, m-a schimbat si sper sa o fi facut-o in bine, chiar daca maniera nu a fost pe gustul meu

Te pup, Lilishor, m-am mai uitat si eu dupa tine si mi s-a parut mie ca in ultima vreme, incep sa te "regasesc"

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Ralu, o scumpete Tudor!!!! ma abonez si eu la 1-2 exemplare

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ce fac fetele?

ralu - nu pot sa spun decat ca m-am topit pe tastatura ca o fraiera, cat despre Tudorica....efectiv nu imi dau seama cum ai reushit sa nu il mananci

lucialu - ei uite ca ai dreptate trebuie sa trec mai des pe la voi....am ramas rau de tot in urma, dar recuperez eu.

mada - o dragutza ca de obicei....hmmm ...manechin zici?! ha! daca ai stii cate kg am pus pe mine... noroc ca am plecat de la minus si statura ma ajuta, deocamdata e bine dar se zice ca de abia de acum incolo o sa pun grosul. dar hai ca e chiar penibil sa ma plang

eu sunt bine, am avut o sarcina cel putin ushoara si ma consider o norocoasa, dar pentru ca nu poate sa fie totul complet roz ca mi s-ar sterpezi dintzii am prins o raceala groaznica(sau ce o fi fost) si am ajuns sa ma cazez la elias vreo 3 nopti.m-au internat cu febra 39,6, luasem deja 2 paracetamol si nu scadea, Tutu era plecat din tara si nu mi-a raspuns in timp util, bb se mishca f putin ca sa nu zic deloc si m-am speriat zdravan. m-am dus pana la spital cu gandu' sa imi faca o eco sa-l vad ca e bine si poate sa-mi dea ceva pt febra dar nici nu au vrut sa auda, m-au echipat in halatul cu buline si in pat cu mine. oricum am fost tare impresionata cat de frumos s-a purtat toata lumea cu mine. dr.t nu a fost dar pe bune daca i-am simtzit lipsa. din prima noapte a venit o rezidenta dragutza dea lui si a doua zi m-a luat Dana in primire care este"jos palaria".
cam atat despre mine ca v-am plictisit.

va pup pe toate



25+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

..mea draga (nu am gasit alta poza se semene cu o flacarica ) nu conteaza ce fel a fost anul ma las mereu cuprinsa de "magia sarbatorilor" e singura perioada din an cand nu imi mai trebuie nimic, fac tot felul de nebunii cu cei dragi, trebuie sa incerci macar odata sa te lasi cuprinsa de vraja, tine numai de noi sa stii, daca reusesti sa faci asta in ianuarie muti muntii, atat de bine lucreaza magia. Stii se spune, si chiar functioneaza, daca reusesti sa faci pe cineva fericit, tu vei fi de doua ori mai fericit, intotdeuna se intoare insutit, ocupate luna asta numai de a face pe altii fericiti si in ianuarie mai vorbim noi
Lasa regretele macar pt luna asta, daca ar fi fost, de ce mie....nu, de azi, ma bucur de tot, de o raza de soare inghetata, de primul fulg, de colindatori, de prezent, de-o papica buna.... de minunile mici pe care le face Nasterea Domnului , de tot, nu tre sa ai tot pamantul ca sa fii fericit. Rasplata vine pe urma.
Nu a fost un an ciudat, a fost un an darnic ai putut sa faci cativa pasi importanti spre visul tau, ai avut cu ce, doar ca nu era timpul, stii, cica bebeii ne aleg pe noi, poate mai ai de lucrat, un pic pe ici,un pic pe colo sa-i placi la bebe, el ne asteapta oricum.
Hai fruntea sus, pieptul inainte, incearca ce ti-am propus, nu ai ce pierde si bonus primesti milioane de pupici moldovenesti de la mine,is facatori de minuni , sa stii

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
cadou de Craciun , pentru fete cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna endo-mumoasele mele ,

Ralu, si eu m-am topit dupa Tudorelul tau si dupa toti piticii costumati in hainute de sarbatoare ... Off off, mai mai.....
Alexia, m-a distrat foarte tare ce povestesti de pitica , si eu am un catel pekinez, iubirea mea, Cooky ( e baiat ) si ma gandeam sa renunt la el o perioada cat e bebe mic, bebe care va aparea la un moment dat , ca in paranoia mea mi-e teama de par de catel, de microbi si alte alea. Voi cum v-ati descurcat?
Ioana, s-o pupi dulce pe finutza ta din partea mea. Sa inteleg ca a avut un accident ? Slava Domnului ca e bine, si bebe la fel.
Aris, sper ca esti mai bine acum si ai scapat de febra .
Romanitza, nu mai intri deloc sa ne povestesti cum te simti?
Pup toate fetele dragi, mai ales pe cele nementionate .


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna…"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler

Mergi la inceput