Gravidute si mamici de Constanta (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

jojo,toata ziua,te-am sunat pe mobil,sa iti urez personal ,dar ai avut telefonul inchis sau a avut teo grija de el?
asa ca iti urez un calduros LA MULTI ANI,si FELICITARI,pt curajul tau,adica pt bb2!
desi cu intarziere,spun si eu sincere condoleante,INEI,si putere sa treci peste aceasta durere!
pup toate constantencele,fara exceptii...si mai ales toti,bbeii!

MIHAELA MAMI DE ANDREEA(03.04.1997)SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Despre noi,aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen79i spune:

Buna seara la toata lumea...

Pe noi sa ne scuzati ca intram asa putin si rar dar suntem in febra pregatirilor pentru botez...de 3 zile tot facem vizite la rude sa dam invitatiile ( mai mult la cele din partea sotului ca la cele din partea mea am scapat ieftin..i-am pus invitatiile tatalui meu in brate, i-am dat masina si l-am rugat sa se duca el )..iar el ca un tatic si tataie de treaba ce e nu ne-a putut refuza.
Am alergat si dupa haine...am comparat preturile la bauturi..etc....

Oricum...MAV noi avem botezul pe 6.12, voi pe 14.12 asa ca intalnirea pe care o propusesem eu daca sunt fetele de acord sa fie pe 16 sau pe 17.12..ca de...pe 15 imediat dupa al vostru e mai greu...asa ca fetelor...este inca devreme dar, invitatia ramane valabila...hotarati voi data exacta..

DOC multumesc ca te-ai gandit si la noi...da, nu aparem nici la mamici nici la gravidute...dar o sa aparem noi...ca de ...cum ai spus si tu..bebe e destul de maricel( bufleiul mamii) ca sa nu-l observi....

va pupam si sper sa ne auzim curand!

ellen79i + bebe Bogdanel (16.05.2008)

http://good-times.webshots.com/album/564039031QBzxoH?start=0

http://good-times.webshots.com/album/568188687Gkjkej

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

intai si intai, Mihaela, sa fii fericita cu teo si cu un bb2, dupa cum va doriti.

alina, sa-mi spui daca nu te descurci cu wrap-ul, te incurc eu la loc!

offf, intalnire da' eu nu pot ajunge :(

mai fetelor, de cand am bona sunt obosita moarta, muncesc de recuperez un an de stat, pana la 12 sunt in relatie materna cu serban, la 12 vine bona, trec in rolul de gospodina feroce, dupa care... da-i alergatura, drumuri, recuperari, treburi, telefoane... a-nnebunit lumea, dom'le.

plus ca lucrez in fiecare dupa-masa, deci la intalnire la Roxana nu pot ajunge, fix de la 4 lucrez pana la 7...
si vineri la fel, miercuri doar am o singura treaba programata, si anume de la 3.
daca ramane joi, se poate mai devreme, pe la un 2-3, pliz, pliz, pliz, sa ajung si eu??

mai spuc seara sa citesc, dar de scris mai putin...
a propos, am maritat si scutecelele, si bluzitele, retrag oferta din piata

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic -eine kleine blog
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Azi am fost in sevraj, nu am avut net pana la ora asta. Acum am net dar am intrat iar in sevraj pt ca nu-mi gasesc inhalatorul si chiar dc momentan nu mi-e rau sigur o sa mi se faca din cauza ca nu il gasesc, tb sa stiu in permanenta unde e ca sa stau calma. Ultima data (dimineata) era in bot la Pupicu, care apropo vad ca de aseara mi se smarcaie si acum are nasul infundat. Intreb si eu ca Mada, de unde, de unde????

Intalnire la roxana ma inscriu si eu pe lista doar dc ne trec mucii dar a ramas si Jojo datoare cu cafeaua aia asa ca vad ca o sa se lase iar cu intalniri.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

jojo,daca tu n-ai descurajat-o pe Mav,poate reusesc eu:si Alex si Anabela au avut colici pana la 6 luni,de turbasem si eu si colaboratorul!La noi functiona destul de bine SAB simplex,Debridat-ul si Bonisan-ul le-am facut cadou,la nepotul meu,dar se pare ca nici pe el nu l-au satisfacut.Masaj la burtica,circular,functiona numai la Anabela,bratele erau remediu universal.Initial ma agitam,ce-oi fi mancat,cu ce-oi fi gresit de face Alex asa,o fi bolnav...la Anabela deja eram rodati,dar tot ne dispera neuronu'.Sper ca voi sa scapati mai ieftin.
Isi,sunt ironica de multe ori,chiar fara sa vreau,dar catre tine chiar nu era indreptat nimic acid:chiar cred ca esti tare!Vezi si nasterea fara epidurala
Madaluta sa ne luam de mana si sa constituim o banda:"Banda racitilor la dublu"!!!De ieri iar s-au instalat scarboasele secretii in nasucul lui Alexut,evident ca iar a fost iubire mare cu Anabela toata ziua,spre seara stranuta si ea,asa ca maine sa te tii!Vad ca Angi are si ea ambitiile ei,chiar daca nu la dublu...inca
Am inceput cu Panadol si,in premiera,Oscillococcinum la ambii,sa vedem daca functioneaza,ca subsemnatei,in trecut, i-a facut frectie la piciorul de lemn....
Am inceput febra cadourilor pentru mosi barbosi,ca si asa n-am timp,magazinele virtuale sa traiasca,imi scutesc si timp si bani,ca si asa s-au dus gramada milioane si inca n-am terminat.Si eu triez foarte bine lista si nici nu"ma sparg in figuri",cum reusesc oamenii fara bani sa fie multumiti,ca eu daca nu ma prezint cu cadou,nu ceva simbolic,imi stramba rudele si prietenii din nas?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Multumesc pt urari !Mihaela daca nu venea sotul acasa eu habar nu aveam ca telefonul meu,conex este inchis(cum cei apropriati m-au sarbatorit ieri si alatatieri nu mi s-a parut ciudat ca nu suna),v-am zis ca Teo rezolva tot .O sa-mi cumpar un telefon ca e mai mare rasul.
Joi nici noi nu ne prezentam la intalnire.
Angi trebuie sa veniti la cafea sa ma mandresc cu inelul ,primit cadou de la sotul meu care nu are decat 9 grame ,maine dimineata e gata ca-mi era mic,cum mai toti puii sunt cu muci eu fixez o intalnire saptamana viitoare pe marti,miercuri ,in jur de 10,fixati voi ziua sa stiu sa trantesc un tort ceva ,sa mearga cu cafeaua.
Nu stiu daca ati citit insa la un moment dat aparuse pe forum o mamica cu fetita ei Sonia bolnavioara ,azi erau la Tv,are nevoie de 130.000 euro sau dolari,Dumnezeu Sa-i Ajute!
la toata lumea,ma duc la nani ca deja e tarziu pt mine insa am avut si in seara asta niste prieteni.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mamacita la noi nu functiona nimic,iar ceaiurile nu le accepta in nici un fel,mai putin babay-drink-ul insa citisem ca nu e bun deloc si nu-i mai dadeam.Docota noastra mi-a zis ca-i pot da orice,degeaba si ceea ce-i dau e pt linistea mea sufleteasca ca efect tot nu au.Numai noi si vecinii de la casa de cultura stiu saracii ce mai urla mititica.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna seara!

Am aparut si noi...

Jojo la multi ani.... cu intirziere, sa fii fericita si sa ai parte de bb2 sanatos si cit ami curind.

Mi-ai spus: "Ina eu cred ca daca ne ducem la medic o facem ca avem incredere,multa sanatete lui Gabi."
Uite ca tin sa te contrazic, mergi si de nevoie la medic, la cel de la urgenta, la cel care-ti raspunde la tel. intr-o zi de we... si fara sa ai mare incredere in respectivul... chiar si numai ptr ca nu ai auzit niciodata de el sau nu l-ai vazut niciodata.

Multumesc inca o data tuturor ca v-ati gindit la noi. Sa spunem ca am inceput sa constientizam ce ni s-a intimplat. Dar oboseala inca e la cote maxime. Am deja 3 saptamini de cind dorm maxim 4-5 ore intr-o zi, asta pe linga stresul si durerea indurate.

Gabi sper sa ca e ceva mai bine, ne-a confirmat si d-na Sima diagnosticul... laringe, amigdale si urechiuse bolnavioare. Si febra pina la 39.9. Sintem ... la limita puterilor.
Nu stiu de ce pling mai mult.

Deja sintem pe antibiotic si speram de miine cel mai devreme sa se vada semne mai bune.

Nu vreau sa ma pling aici... prea tare, dar am o stare... Si ca sa aveti de ce ma certa - m-am reapucat de fumat. Faceam deja 2 ani de cind nu mai fumasem. Dar nu stiu cum, nu stiu cind... cert e ca am baut la fel de multa cafea si cola ca in sesiuni si ... imediat a reaparut si tigarea.

AndreaB abia acum am citit mesajul tau... in care spuneai ca urmeaza sa vii pe la bunica. Sper ca nu ai fost. Sper sa ne vedem curind. In principiu... in 2-3 zile ni s-a spus ca ne mai revenim din boala - as prefera sa-i fi trecut lui Gabi sa putem schimba 2 vorbe.

Noi am stat mai mult pe la mama, ca ... mi se rupe sufletul cind vad cum sufera, ma doare sa vad casa goala... si parca fac ce fac si tot trag acolo. Plus ca l-am plimbat pe Gabi pe brate ... cu schimbul.

Alina tot spunem ca trecem pe la voi... dar ... nu am apucat sa ma mai tin de nici un program. Ma revansez. Pup micul grasun.

Am vazut ca sint fete noi. Le uram bun venit.

Pupam si noi pe toata lumea si speram sa ne revenim curind. In starea asta... nu suport nici sa mai vad lumina soarelui.


Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Deja nu respir bine. Tot n-am gasit nenorocitul ala de inhalator, nici macar unul dintre ele si imaginati=va ca am 3! Da, stiu teoria ff bine, pune-l undeva bine sa stii de el, din fericire (sau nefericire) iubitul meu e la serviciu ca altfel imi dadea si na-na ca n-am avut grija de el si el se panicheaza chiar mai rau ca mine.

Jojo, daca e vorba de bijuterii m-ai lovit unde ma doare, la mine adevaratele cadouri sunt bijuteriile.

Ina, iti doresc multa putere!

Mamacita, si la mine oscilococcinum a fost de fiecare data apa chioara, sa nu mai aud de el. Chiar dc acum ii dau lui bb un tubulet pe saptamana, poate la el are efect. La mine, nimic nimic.

Ellen, am uitat sa iti multumesc pt pontul cu Rapsodia, acolo am dat deja acontul pt masa de motz.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Mama Jojo,dar cati prieteni ai....De aia ai ramas tu in Constanta...

Madaluta,depinde de muci .Sunt muci si muci...

De data asta,adica ultima lor viroza, i-am tratat singura ghidandu-ma dupa recomandarile homeopatei.....si vad ca am reusit...
La Ioan merge bine de obicei antimonium tartaricum daca secretiile sunt limpezi-pt. Briana -un 7 ch,3 bilute de 3 ori pe zi,pt.Darius -9ch,la fel de 3 ori pe zi.
Daca secretiile devin vascoase ,galben -verzui-hydrastis canadensis-tot 7 si 9 ch pt. Darius.
Daca si tusesc mai intreaba-ma si-ti raspund in functie de tuse...
Daca au si febra:aconit compus-nu stiu in ce forma e la farmaciile din Constanta-daca e de la Boiron sau Plantextrakt ii dai ca si mai sus ,eu il am de la Pavel Chirila si-l administrez un pic diferit.Tot pe raceala +febra merge bine belladona.
Mai multe afli de la ceea ce a postat Andre B,f. utile si da vreau si despre bronsite...

Mamacita,oscilo poate sa mearga sau nu;totul e sa ai curaj sa incerci si altceva.Eu numai asa am capatat incredere.Cand am vazut ca tusea Isidorei,spastica,seaca,pana la stare de voma ,care in mod normal necesita hidrocortizon cedeaza la remediu homeopat am zis :Aliluia! Ea tusea in felul asta si cate o luna,nu mai mergea cu nici un sirop de pe piata oricare ar fi fost el...
Sanatate multa copiilor!

P.s:site-uri dedicate pt. cadouri sau diverse? Ca tare sunt in pana de idei...

Angi ,si voi?

Mav,ia uite ce am gasit eu :http://www.musetel.ro/prospect.php?id=1373

Daca te scot si din asta dai de baut .A luat si Ioan in vreo doua seri cand a avut niste crampe urate...exista si sub forma de bilute la Homeosan pe Fagetului,langa Provita.Si sper din suflet sa scapati daca se poate scapa ...

Roxana,bine ati revenit! Nici noi nu putem joi desi ne-ar face mare placere.Daca se schimba ceva anuntam .


Of,Cami ti-am promis poveste dar dorm pe mine si mi-e ca n-o sa iasa asa cum ar merita dr. cu care am nascut...Poate zilele astea reusesc sa ma tin de cuvant.Nu ,n-am nascut la Constanta nici un copil dar nu regret nimic...


Mergi la inceput