Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

mama mia cat ati scris...de dimineata tot incerc sa ajung la zi

eli, am citit povestea nasterii...ce sa zic ...ma bucur ca acum sunteti bine, acasa la voi. asta e cel mai important. aveti grija de voi

mihaelacg, sper ca esti bine si nu ti-a ramas cucui de la geam. sotul meu si-a spart capul cam in acelasi fel ca tine...

ilinca, nu te cunosc da asa imi place de tine...comunicativa, deschisa, optimista. mi e asa imi pari si tare imi place sa-ti citesc postarile. cu papusa barbie sunt de acord cu tine...daca ramane bb fatasigur nu va avea astfel de papusa odioasa.

felicitari ptr fetele care au mai aflat intre timp culoarea carucioarelor sau au venit cu vesti bune de la eco.

miercuri merg si eu la morfofetala.
intre timp nimic schimbat, contractiile au devenit ceva obisnuit, am scapat de raceala doar ca imi mai curge nasul si in plus de sambata a inceput sa imi curga sange din nas. nu mult asa niste firicele de sange mai mult...
cica poate sa fie si de la anemie...am sa vad ce zice dr miercuri.

o zi minunata tuturor!

silvi 22 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Pe mine ma obsedeaza chestia asta cu intorsul bb-ului. Sigur in a 6-a luna se intoarce? Pe de alta parte ma gandeam ca de pe la 7 luni nici nu cred ca o sa mai aiba loc sa se intoarca mai ales ca eu sutn tare mica. Sotiorul meu chiar ma apostrofeaza ca nu se vede ca sunt graviduta nici acuma si n-are si el cum sa se mandreasca la toata lumea. El zice ca sunt cea mai mica graviduta pe care a vazut-o:-s

20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Bogdana, te rog sa nu te superi, dar m-a amuzat tare visul tau cu tripletii... Si ce grasunei... Despre durerile de stomac din cauza asezarii bb...nu stiu ce sa zic.. Pe mine ma doar foarte sus, exact in "cosul pieptului", intre coaste, acolo s-a cocotat stomacul...
Ilinca, am votat! - imi plac tare mult postarile tale...
Mititica, la mine zona din jurul sfarcurilor e maro, dar mi-am amintit de o mamica din spital, aflata la al treilea copil, care avea sfarcurile aproape albe (am vazut cand alapta).
Lysbeth, chiar ma tot gandeam zilele astea, cand am primit vestea ca voi avea doi baietei, cum ii voi imbraca (mi se pare un capitol greu, mai ales dupa atatea rochite, palariute si dantelute roz) si cred ca nu prea o sa iau hainute albastre, ci verzi si alte culori. Desi mie imi placea albastrul, in general, pentru baieteii bebelusi parca as vrea alte culori .
Gina, durerile ca de menstruatie, desi apar destul de frecvent la gravide, totusi sunt cele care trebuie sa alarmeze. Asa ca, daca nu cedeaza la no-spa si repaos, ar fi indicata o vizita la medic sa te linisti ca totul e ok. si sper sa treaca repede.

La fetita si eu am folosit marsupiul pana pe la 4-5 luni, si era mult mai simplu si mai calduros(era iarna) sa plecam la plimbare. Si cum ieseam pe usa, cum fetita adormea si se trezea cand intram. Si in marsupiu avea cel mai lung si mai profund somn (aveam laterale de sprijinit capul).


Editez ca nu-mi schimbasem semnatura...

Andreea, 21+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Pai de ce neaparat la 6 luni se intoarce? Si atunci cand se termina 6 luni, ca la mine sta bine mersi, are capul in dreapta sus

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Eu am descoperit la 7 luni ca statea cu fundul in jos si capul in sus. Si nici nu s-a mai intors pana la nastere. A mai icnercat pe la 8 luni da n-a avut loc.
Eram curioasa sa shtiu cam la cate saptamani se intorc deobicei copii. Nu de alta dar daca vad ca nu o face macar sa am timp sa dicut cu medicul de cezariana si sa ma pregatesc psihic pentru asa ceva.
Varianta cu nascut al doilea copil in pozitie pelviana este exclusa din start pentru mine.

20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iza79 spune:

Aha uite am vb cu a mea cumnata pe mail si zice ca la ea s-a intors chiar in ziua in care a nascut....dimini la 10 s-a intors si noaptea a nascut...

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

andreea.asa ma doare si pe mine..e genul crizelor de ulcer...cum faceam pe vremuri...ma lasa fara suflu uneori..si ma tine..si cateva ore:(

Bogdana
23+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bine ati revenit fetelor!

Va rog sa ma ajutati sa-mi editez semnatura. As vrea sa-mi pun un ticker; am facut doar copy/paste si-mi apare doar link-ul urit pe care-l vedeti. Stie cineva cum se procedeaza?



21+

[link=http://pregnancy.baby-gaga.com/][image noborder]http://tickers.baby-gaga.com/p/car095pb_.png[/image][/link]

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Salutare la toate burticile!
Am revenit si noi in forta. Copilasul meu are niste ochisori adorabili acum Eu am inceput sa scap in sfarsit de greturi si sa pot papa. ma simt mare si obosesc, dar nu am alte probleme.
Va pup.
Ina, la fel ca la poze, tot la semnatura ta dar treci doar partea din adresa care acum iti apare subliniata, aceea ea adresa tickerului tau. Ce incalcit ma exprim.
Nu am citit din urma si azi nici nu am timp, daca cineva mi s-a adresat direct in vreo problema importanta, rog sa repete. Thanx.

Monica 20+ www.totsites.com/tot/babiesbutterfly" target="_blank">waiting for my butterflies

I don't want your offerings, and I don't want your sacrifices; I want you to know me and to love me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Lysbeth zici de 5 kg la 4-5 luni??? Al meu s-a nascut cu 3.350 iar la 1 luna avea 5 kg. La 4-5 luni avea pe putin 7 si nu arata gras deloc. Iar acum e numai bun de 'papat'. Mie mi-a fost greu cu port-bebeul de la 3 luni, dar acum intentionez sa-mi iau wrap ca am inteles ca poti purta copilul mult mai usor.

La mine s-a intors dupa 30sapt.



Mady18+ si Mihai - (1-aug-2006)

Mergi la inceput