Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

neata burtici.

noi abia am facut ochi. mancare si odihna...o sa ma fac cat china.
fata mea aseara se credea intr-un club probabil....era 12 noaptea si ea tot se zbenguia in club. faza e ca o simteam fff jos, ca de obicei, insa acum aveam senzatia ca iese.
al meu sot tinea mana mai sus mai pe langa buric, poate poate o aduce acasa la somnic dar de unde.
abia dupa ce i-a soptit ca o doare pe mami si a pupat-o de noapte buna, s-a linistit.



mitzica22+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

millie din "contul meu" mergi la "mesaje private"
si de acolo activezi

Maria 26+ Cassandra

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Cred ca a inceput bebelina sa sughita. Azi dimineata a inceput sa imi sara burta si tot puneam mana sa vad unde da, si mi-am dat seama ca imi sare toata burta, in ritm constant. A tinut cam 2 minute. Eu zic ca a sughitat. A mai simtit cineva la fel ?


23+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

gina, si eu am dureri ca la menstruatie zilnic, insa dureaza doar cateva secunde, dupa care trece.stau cumintica atunci, nici nu respir.

mitzica22+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Multumesccred ca am activat

monica 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Buna fetelor!

Cum sunteti?! Eu maine merg la morfofetala si am un singur hand: sa nu cumva sa imi schimbe baiatul cu o fetita!

Oricum, abia atept sa vina maine si sa merg la eco...

Interesanta ideea cu port-bebe pana mai tarziu insa... avand in vedere ca va fi primavara si eu o sa nasc cu cezariana, sigur o sa iesim des si o sa fie destul de greu de carata portbebe`ul... Caruciorul pare mai simplu...

va pup,

19+

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

De ce am ales varianta cu port bebe:
Pana la 4-5 luni copilasul are pana in 5 kg ceea ce il face destul de usor de carat intr-un port bebe. Caruciorul este destul de greu de manevrat oricand. E greu de strans si bagat in lift si greu de manevrat deobicei (mai ales daca are rotile mici). In plus acel landou va va fi de folos cam pana la 5-6 luni si cam atat dupa care va trebui inlocuit. Exista acum varianta cu cosulet de masina pe post de minilandou care mi se pare destul de interesanta...dar mai reflectez.
In alta ordine de idei in primele luni de viata copilasul cauta apropierea de mama. Ii va fi mult mai usor si se va simti mult mai in siguranta intr-un portbebe cu fatuca sprijinita de pieptul mamei. Ganditiva ca luni de zile bblusul a auzit in principal sunetul inimii mamei sale. Va fi ceva familiar pt el si se va simti "ca acasa". Am citit pe undeva ca bblusii care in loc sa stea in carucioare cu fata spre mama si stau cu fata spre strada se simt stresati si speriati


20+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

lysbeth, cu portbebe-ul e intr-adevar foarte bine; dar ce te faci daca scoti un monstrulet de peste 4 kg???? care face 6 intr-o luna jumate? eu mai mult ca sigur o sa fac cezariana, deci nu am vrut sa risc, de aia am luat carucior. am si portbebe, il am de ani de zile primit de la cineva, dar sotul meu e cam lat in spate, deci fara copil abia il cuprinde, iar eu, cu burta taiata si un bebic mare (ca eu asa zic, ca-l fac direct grasunel) nu cred ca ma incumet sa plec. a, si am vazut la prietene, cand ies la plimbare fac si o gramada de cumparaturi, ca le pun in suportul de sub carut.

diana 20+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

lysbeth - sunt intru-catva de acord cu tine. eu o sa-l tin in wrap pe cat posibil in rest o sa folosesc scoica pt mashina pusa pe suportul de la carucior. plus ca trebuie sa il plimbe si bunica care il ashteapta mai ceva ca mine. depinde f mult cat de cald o sa fie anul asta, daca e f cald nu merge tinut mult lipit de tine pt ca muriti de cald amandoi iar daca ploua iar nu prea merge marsupiul sau wrapul.iar cealalta dilema a mea este cat de bine poate sa doarma in marsupiu(deshi am luat unul care se poate prinde si orizontal)mi-ar trebui o papusha ca sa fac probe

22+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mititica - inchiderea la culoare a aureolelor este o reactie hormonala. ale mele sunt tot negre. e adevarat ca la mine a aparut si linia neagra pe burta plus ca micile mele cicatrici de la laparo s-au inchis f f tare la culoare. in concluzi nu stiu ce sa-ti raspund dar nu vreau sa crezi ca ti-ai ignorat intrebarea daca la eco tot a fost bine nu vad motive de ingrijorare serioase.

unde il simtzim pe bb are legatura cu pozitia lui. luna a 6 este luna in care se intoarce cu capul in jos, al meu baiat era deja cu capul in jos la morfofetala, si din cate stiti bebelushi stau cu picioarele stranse la piept.ma gandesc ca daca e inca cu capul in sus si da din picoare il simtzi undeva f jos, eu pana sa se intoarca il simtzeam cum da shuturi fix in vezica urnara, acum e undeva mai sus dar totushi la cateva degete sub buric.

22+
Poze

Mergi la inceput