Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (131)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

hello,

am intrat si eu sa ma laud cu ziua de ieri:
http://good-times.webshots.com/photo/2238647810103625916exbOlZ

oceanborn si mie la fel, mi se suie burta in loc sa coboare, nexam dop si colac peste pupaza cica lunea trecuta aveam si dilatatie 3cm, dar col lung inca. maine merg la un alt control, astept cu interes

diana si mie imi e teama cu bb iarna si laura la gradi si cresa insa (sper sa nu ma laud prea tare) anul asta nu a racit decat o singura data spre deosebire de anul trecut cand pe vremea asta deja facuse 2 bronsite. si nici nu ii mai fac puf constant, am scapat numai cu 2 saptamani de puf la raceala si gata. tuse 0.
eu nu am cum sa o scot de la gradinita caci aia e viata ei, numai despre ce face acolo ne povesteste. cred ca ar fi tare suparata. sper sa trecem usor peste iarna.

amalia eu nu stiu cum e cu bb si copil mic insa insarcinata si copil mic e foarte dificil. laura e tare agitata si cere mult atentie (nu are nici 3 ani) si mie imi e foarte greu in perioada asta sa am singura grija de ea. sa merg singura undeva cu ea nu mai zic. ultima data cand am fost sa ii iau ghete am iesit cu ea taras de mana din magazin caci se aruncase pe jos, se zbatea si tipa ca nu o las sa alerge pe afara...
ma bucur ca am multe ajutoare in casa si putem sa ii acordam atentie cand unul cand altul.

ALRA 38+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

PATRICIA KAAS : WHERE DO I BEGIN (LOVE STORY)



Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

Pt. o mutera desuchiata , poate va miluiti de ea si ii spuneti careva [b]cine cinta melodia de la reclama Beciul Domnesc sau cum se numeste melodia? .


Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0




Isabela de Raphael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Felicitari Ana.6602pentru Tiberiu Andrei.. sai aveti parte de tot binele din lume.. sa fie sanatos si necolic... si tie recuperare usoara.... Sa va aduca numai bucurii.. sa fiti mandrii de micutzul...Tie recuperare usoara si sa erveniti amandoi cat mai repede acasa.....si bineinteles ..asteptam poze....

manumanu pentru gemeni.. prima pereche .. pe site-ul nostru...ne bucuram ca s-a terminat cu bine si ai adus pe lume doi frumosi ca mami si ca tati ... le uram micutzilor bine au venit ..si sa aiba parte de sanatate multa si noroc.. si tie recuperare rapida....
Sa va intoarceti cu bine acasa si asteptam poze.. cu gemenii..

Felicitari cristina_ph pentru bebe-ul norocos Andrei Alexandru.. bun venit pe lume... sa fie mancacios,.. sa aveti parte de nopti fara colici... si sa o asculte pe mami...
Recuperare rapida... si sa va intoarceti cu bine acasa,... asteptam poveste nasterii si pozeeeeeeeee...

La multi ani Geaninagreti si Stewie.. Va doresc sanatate multa si sa aveti parte de tot binele din lume...Tot ce va doriti..
Va


http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 36+
AMR 4 saptamani
http://bd.lilypie.com/dN6Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Brie, m-am uitat la pozele voastre, sunteti tare frumosi cu totii! La fel si familia Alrei , am vazut acum si pozele cu zebra ! Mai, mami, esti foarte frumoasa si nu s-ar zice din poze ca esti cu nervii-n gard ! Pari in forma!
Auzi, sa stii ca si eu eram ferm convinsa ca nu o voi retrage pe I. de la gradinita, dar cand am stat cu sufletul la gura in spital, langa bebe, la un pas de temuta pneumonie, cu branula mai mare decat manuta lui , cu vene sparte in trei locuri pana i-au montat-o, cu luat sange de doua ori pt. analize, etc....NU MAI conteazaza nici o gradinita, crede-ma! Nu o fi foc daca face o pauza de patru luni! Plus ca ea acum chiar se distreaza la bunici, se joaca in curte, are copii prin vecini, are zapada...

Mirtha, ti-ai luat wrap? Uite cum sta bb atarnat de mine, si iti spun sincer, sincer, e cel mai bun remediu pt. colici!

http://inlinethumb32.webshots.com/42079/2082606710104325352S500x500Q85.jpg


Am si eu niste intrebari pt. mamici:
-cat ii tineti pe bebei afara?
-iesiti zilnic cu ei?




_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si a bebelushului Tudorel
[b]Dialoguri strumfesti






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa.1983
Eu scot cam 210ml la un muls...si ma mulg cu ea de vreo 2 ori pe zi Lapticul il bag la frigider (ptr maxim 48 ore) si-l incalzesc.....sau daca voi depozita mai mult il stochez la congelator ( 4-6 luni e bun )


210 ml de laptic?!!?!?!?
nici in cele mai frumoase vise ale mele nu am scos atat. ma chinui si eu cu 60- 70 ml.

carmen lui Victor 15 noiembrie 2007
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Carmendu, sa stii ca si eu scot cu pompa tot 80 ml de laptic, si uite, bb a pus 1.200 in patru sapt. Deci, e ok! A, in perioada aia cu furia laptelui scoteam si eu 100 ml dintr-un san, dar acum s-a reglat productia !

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si a bebelushului Tudorel
[b]Dialoguri strumfesti






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

diana, offff doamne prin ce ati trecut. Mi s-a facut stomacul ghem cand am citit. Mi-am adus aminte cand am fost internata cu Brianna. E cea mai buna solutie pe care ati luat-o, asa gandesc si eu.
Si stai asa cu bb Tudor numai cand il tii la san sau mereu cand este treaz?
Eu nu am iesit cu cea mica de o saptamana din casa. As scoate-o si eu azi ca e soare vad si nici vantul nu bate. Tu cum il scoti pe bb afara?


http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Felicitari proaspetelor mamici!

Eu sunt in urma cu cititul si cu intratul pe forum. Am avut o istorie neplacuta cu epiziotomia (2 zile si 2 nopti nu m-am miscat din pat din cauza unui fir nescos care a iritat zona) si am ajuns la spital, din fericire acum sunt OK si sper ca in curand sa recuperez ce ati scris.

Si eu ca si carmendu, nu mai stiu nimic din ce am citit inainte sa nasc. Acum stau cu cartile la cap si cand adoarme bebe ma pun pe citit, dar parca e vid in capul meu si trebuie sa citesc de 2 ori acelasi lucru ca sa-l retin.Noroc ca bebe papa bine la san si nu am probleme cu mulsul, laptele praf, etc. Asta e cea mai mare multumire. Bag ceai pt stimularea lactatiei in fiecare zi si sper sa am laptic multa vreme.

Brie, ce grasunica si dulce este cea mica. Sa va traiasca.

Amalia, de unde ai comandat Infacolul?

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Mama de bebe David
http://www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=108925889&albumId=266267872

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

PATRICIA KAAS : WHERE DO I BEGIN (LOVE STORY)



Citat:
citat din mesajul lui Mirtha

Pt. o mutera desuchiata , poate va miluiti de ea si ii spuneti careva cine cinta melodia de la reclama Beciul Domnesc sau cum se numeste melodia? .


Mirtha mama de Eva
http://community.webshots.com/album/565533323SncafB?start=0






varianta originala- [b]Sherley Bassey

carmen lui Victor 15 noiembrie 2007
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Citat:
Si stai asa cu bb Tudor numai cand il tii la san sau mereu cand este treaz?
Eu nu am iesit cu cea mica de o saptamana din casa. As scoate-o si eu azi ca e soare vad si nici vantul nu bate. Tu cum il scoti pe bb afara?


Brie, noi nu am mai iesit afara de aproape o saptamana din cauza bronsiolitei.
L-am scos inainte, am apucat sa iesim de vreo trei ori cu landoul si intr-o zi am stat cu el vreo doua ore afara. De aia va si intrebam, ca nu stiu daca e ok sau nu sa stam atat de mult pe vremea asta!

Pe bebe nu il tin mereu in wrap, nu as avea cum, insa sta destul de multtimp in brate la cate cineva !

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel si a bebelushului Tudorel
[b]Dialoguri strumfesti






Mergi la inceput