Dulceturi si papanasi de sept -oct 2007 (230)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si ca sa va mai sacai putin cu ale mele ca si asa e cam liniste pe aici deci ai mei (mai mult mama) au fost tare socati ca nu ii dau Elisei paine, cica moare copilul de foame fara paine, ii explic eu acolo cu glutenul pare sa accepte apoi ii da biscuite si e tare mirata, cuuuum nici biscuiti macar nu ii dai????? E asta ca asta dar am baut noi putin vin si cica nu ii dai si Elisei sa guste??? Ca e natural de la noi din curte etc, ca doar sa guste, ca si ea ne dadea noua cand eram copii Cred ca mama cam ca eu nu mi-aduc aminte Asta de la maica mea , cred ca a cam imbatranit si a uitat multe ca la Isabela nu facea asa cevaA si soacra mea inca nu stie de treaba cu glutenul dar imi inchipui ce ar spuneMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabrielaaaaaa, cum au iesit analizele?Si eu as fi vrut sa fac unele de rutina dupa atata alaptat sa nu am mari lipsuri, dar am tot amanat si eu.Si azi merge mouseul, nu stiu ce avea aseara, era obositMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Hai ca am si eu 5 min de relaxare, dupa ce am terminat de hranit tot familionul, bineinteles in reprize. Apropos de hranit, am baiat mare si descurcaret. Imi tot arata el cuptorul la bucatarie, insa mie nu mi se parea ora de masa si eram ocupata sa valsez cu atomica pe muzica din Anastasia. Asa ca Bubu a deschis sertarul de paine, a scos o felie din painea feliata si a mancat-o cu viteza luminii. Abia atunci am inteles de ce protesta asa vehement. Dupa paine a mancat si felul principal - la blender ca de obicei din pacate, si biscuiti si cartofi si tort de la tati. Nu mai zis ca a baut vreo 150 ml de apa, nu stiu unde le-a bagat. Oricum bietul baiat s-a servit singur cu paine daca eu nu m-am simtit.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Myral, noi nu am avut probleme cu glutenul, asa dar i-am dat si paine si biscuiti. Pana la 8 luni nu a primit gluten. Acuma adora painea, ba mananca si foccacia si pizza si tot ce prinde prin casa. Ziceai de poze, eu am rabdare sa fotografiez desenele ei. Poate nu pe toate, dar cele mai importante cu siguranta. Imi face placere sa le pastrez. Si noi eram initial numai un cap, cred ca poti vedea prin expozitie cum a evoluat de la primele desene. Mai este unul pe care nu am apucat sa il postez la inceput, de acum un an jumatate, eu eram doar un cap mare si rosu cu 3 tepi deasupra.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multumim mult de aprecieri. Nu va faceti iluzii ca se iubesc asa mereu, nu uitati pozele mai vechi in care Andrei o incasa cu matura pe spate, pacat ca nu am una in care se infige in parul sora-sii ca sa va lamuriti cum sta treaba. Dar sunt tare scumpi.

Valentina, am folosit si Mustela, de fapt a fost prima alegere a doctoritei (ma rog, dupa Exomega ala). Nici o imbunatatire, numai la produsele de baie am apreciat Mustela.

Sabina, care va sa zica a fost o tehnica speciala in pictura. Despre care ala rosu vorbesti? De babuin? Va uitati voi la asa ceva? Si Alex se uita dar eu nu suport desenele alea. Sa stii ca si eu observ progresul la desen, este incredibila, dar mult in urma desenelor avansate ale Sofiei. La anul vreau sa o duc la galeriile Basil la orele de pictura, am auzit ca mai toti copiii sunt incantati si sigur ei i-ar placea. Anul asta am aflat prea tarziu si nu mai faceau inscrieri.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Rox, ce dulci sunt puii tai, I-am admirat minute in sir. Vad ca Bubu se implica in activitatile Alexandrei si ea e fericita sa aiba partener de joaca. Cred ca tu mamico vei fi in continuare un simplu arbitru, or mai bine zis, mediator in situatiile de conflict.



Alina, mama lui Teutzu - dragutzu

La multi ani Teo! (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Neata si de la noi, acum...la pranz!!!!


Multumesc tare mult de gandurile voastre bune. Sunteti niste prietene minunate!

Myral, din pacate, nu am mai facut analizele, ca doctorita mea a facut entorsa si e in concediu medical. La mine nu sunt din alea generale, ci niste analize de control pentru a ne asigura ca nu a recidivat ceva urat si grav din trecut! Sper si simt insa, ca totul e in regula, dar stii cum, frica tot e, mai ales cand astepti rezultate. Asa ca nu am scapat de stres.

Si din ciclul mama/soacra si experienta lor de viata, a fost acum in weekend soacra la noi si foarte incantata ca am vreme am facut o baie relaxanta. Cand am iesit, soacra-mea mi-a zis foarte fericita ca Sara a mancat un snitel intreg. De PORC, evdent!!! Si era f uimita ca biata fata inca nu a mancat porc si prajeli. Na!!! Ce sa mai zic de gluten...

Roxana, am admirat cu atata drag pozele voastre. ADorabili Alexandra si Andrei! Pupici artistei si micului bucatar!

Ana multumim de poze, mi-era tare dor de puii tai, tot asa frumosi cum mi-i aminteam, ba mai mult!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

rox - niste dulci puii tai.eliza are laba piciorului aproape la 90 de grade in exterior fata de picior.
ana - pupam veveritzii!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabrieladaca tu asa simti sigur e totul in regula. Sa faci repede analizele ca sa scapi de stres.Modoveanca, Vladutz ce mai face, cum este?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Albinuta Bee si RGE, LA MULTI ANI fericiti! Sa fiti sanatoase si mereu bucuroase!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput