Pepenasi de iulie-august 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

truli-luli multumesc de raspus.
Eu nu stiu cum o sa reusesc sa-i dau biotics la Matei pentru ca nu vrea tetina de loc...m-am chinuit cu el astazi si am renuntat pana la urma.I-am dat cu siringa ceva din sticluta insa nu prea mult....Ma gandeam sa diluez juma de plic intr-un pic de ceai, cam 8 mil si sa-i dau asa insa nu stiu daca fac bine sau nu....
Cu tetina...nu stie ce sa faca!O tine in gurita si o molfaie intre gingii insa nu trage de loc din sticla...

Ariadnabr LA MULTI ANI!!!!! De dimineatza ma tot tin sa scriu si nu stiu cum se face ca tot uit...Multa sanatate si numai bucurii alaturi de printesele tale si sotiorul tau!

Ana - mami de Stefan si Matei
Ne jucam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Fetelor zilele astea mi-ati dat de citit, nu gluma. Va pe fiecare in parte ca imi sunteti tare dragi.

La multi ani pepenasilor aniversati astazi, sa cresti mari si sanatosi!

La multi ani Mada de Irlanda si muuulte bucurii!

Irda va pup si va doresc sa va treaca odata raceala aia.

Diana mi
jos palaria. Te admir de la odiseea inimioarelor de 2005 si sunt foarte bucuroasa sa va am alaturi si la pepenasi atat pe tine cat si pe Irda.

Carmenela ...(acum am tras un oftat zdravan)... ai mare dreptate legat de educatia copiilor. Randurile tale s-au potrivit foarte bine peste ideile mele si, din pacate nu mi-au spulberat temerile. Sa ma explic: cred ca adultii care vor deveni copiii mei depind foarte mult de educatia pe care le-o dau eu de mici. dar recunosc ca uneori sunt de-a dreptul speriata de aceasta responsabilitate, ma uit uneori la Ana si vad cat de mare e influenta mea asupra ei, vad ce consecinte au comportamentul si atitudinea mea asupra modului ei de a vedea lucrurile. Cred ca mi-ar fi simplu daca mi-as dori sa fie ca mine, m-as comporta exact asa cum am fost crescuta eu. Dar eu imi doresc ca ea sa nu fie ca mine in multe privinte si atunci cum fac? Si uite as imi muncesc capul zilnic cu tot felul de intrebari. uneori mi se pare ca gasesc raspunsuri alteori mai sucesc problemele o data si mai caut o varianta care sa functioneze si tot asa.
Nu vreau sa sperii pe nimeni, probabil dilemele astea tin si de firea mea nesigura. Sigur sunt si mamici care au trasate clar liniile pe care sa le urmeze, eu sunt mai sovaitoare. Oricum din experienta mea de 3 ani si 3 luni ca mamica am observat ca e foarte important sa iti asculti copilul, sa ii observi reactiile si sa iti adaptezi cerintele la modul lui de perceptie. Vorbeai Carmenela ca e mai bine pt copil sa auda mai des da decat nu. Pai cu Ana nu am avut niciodata rezultate cu "nu, nu e voie" Refuzurile acestea categorice le-am rezervat pt lucrurile f periculoase de genul : umblat la prize, cutite, iesit in sosea. In rest am avut intotdeauna parte de cooperarea si intelegerea ei daca ii spuneam "nu se poate acum pt ca..., dar se va putea maine/ mai tarziu/ dupa ce trece raceala, etc" Si un lucru foarte important: nu am mintit-o sau prostit-o pe principiul ca e mica si nu pricepe. Am adaptat explicatiile la nivelul ei de intelegere si de cunoastere si nu am facut promisiuni pe care sa nu le tin. Asa am cladit increderea ei in mine. Iar legat de incredere pot spune ca ma bucura foarte tare dar ma si responsabilizeaza foarte mult. Si asa revin iar la temeri si intrebari si neuroni incinsi in cautarea celui mai bun drum. wellcome to motherhood

Gata, trimit asa ca daca ma apuc de recitit sigur nu mai trimit mesajul. va pup si va doresc o seara placuta tutror. eu merg sa imi invelesc minunile si apoi ma bag in pat la somnic


poze Ana si Victor
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Ileanooo, nu puteam sa ma duc la culcare, desi sunt rupta in doo, decat dupe ce iti scriam asta: SUPER INTERVENTIA TA DE LA MIRESE .

Xeno, m-ai sunat azi cand eram sub dus. Te-am sunat inapoi da n-ai raspuns. Sper ca nu era nika arzator... Vorbim maine .

Carmenelo, ma in fatza ta, duamna. Cuvintele sunt de prisos.

Dianami, tot respectul si pentru tine. Esti o persoana MINUNATA.

Ankule, si io aspiram fata pe la 5 dimineatza .

Rontzy, felicitari pentru primul dintzisor!

Mada,
sa iti fie de bine cumparaturile! Super ca la voi sunt atatea oferte . Si ce misto ca ai fost de capul tau .

Gini, multumesc inca o data de pontul cu catelusul vorbitor . Am fost azi si l-am luat. Da a fost un pic cu cantec. Va pove maine, ca acu nu mai rezist sa stau.

Ma duc sa fac nani, ca nu mai pot, adorm aici pe tastatura daca mai stau...

pup you all,

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

ca su nu treaca ziua urez si eu

LA MULTI ANI MADA! MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIA TE MINUNATA.

LA MULTE LUNITE PRIMULUI PEPENAS CODRIN SI MIRUNEI SI LUI THEODOR! deja 6 luni!!!!!!



GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Alina sanatate multa micutului Rayan

Kimmy tinem pumnii cu casuta noua.

Andreea ce tupeu pe vecinii de la Piatra, spor la cautat legi.

Ralu multumesc ptr site, e dragutz, mai cercetez si eu.

Flo ma refeream la subiectul legat de tensiunea ce se crease pe-aici.

Mada nici eu nu ma refeream sa tunda fata de tot, doar cat sa nu-i mai vina parul in ochi.

Mada am retinut aspectul, deci dintii la inaintare

Vio poate gaseti totusi o solutie cu dantura.

Camy ma bucur tare ca ai scris si ca sunteti bine si tu si Cristi. Doamne ajuta ptr bebe. Multumim ptr gandurile bune.

Diana sa iesi din butoi si pe ginerica. Si te admir foarte mult (si imi esti tare draga), mai ales ca eu la 26 de ani inca sunt cu capul in nori.

Carmenela tare frumos ce-ai scris tu, o si de la mine.

Moni_or si mie mi-a zis dr de biscuite dar eu n-am de gand sa urmez schema ei de diversificare, deci nu o sa-i dau biscuite si nici nu o sa incep cu mar.




GABRIELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Fetelor este foaaaarte frumos ce scrieti voi de 2 capitole aici . Cand am timp revin pe subiect.

Xena chiar nu stii sa pierzi shi cunosc specimenul leu k am unu' acasa. Paranghelie mare frateeee. Si stii ceva? Nici macar nu se poate spune ca ai pierdut. Ai pierdut CE??? Recunoasterea unei adunaturi de *** care vad in tine zecile de femei periculoase care stau pe la contzuri si le pot fura barbatzii acriti de ele? Hai mah, chiar aveai tu nevoie de recunoasterea lor?
Daca stau bine si ma gandesc nici nu ma mir ca nu ai castigat. Esti PREA ALTFEL. Si eu zic ca esti asa de misto ca chiar merita sa platesti pt asta cu dusmania gospodinelor de pe forum. Abia asta este adevarata recunoastere .
Moamaaa da' esti controversata fata!! Asta e adevaratul premiu. Ce mi-ar fi placut sa fiu in locul tau . Cred ca numa' Madonna a fost mai controversata decat tine. Si de cand e ea controversata au mai trecut 10 generatzii de pipitze dragutze iar asta are fo 60 ani, canta, se marita, face copii, filme, albume shi etc. Pe principiul cainii latra caravana trece.
Oricum esti cea mai tare mireasa pe care am vazut-o ever shi io nu is prea darnica in superlative de felul meu. Pana si alea de la Hollywood is palide.

Asha ... si pe kla o paste un maaaare avertisment kre' k (dupa interventia de la mirese). Kla, te astept cu drag in club .

Mda shi avem doo mirese pe primele 5 locuri (merci de felicitatziones) dar cred ca am fi putut avea muuult mai multe . If u know what i mean.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

A, sa nu uit!
ariel_7000 multumim mult de felicitari si te mai asteptam pe la noi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am intrat sa va povestesc un nou episod din serialul ''viata bate filmul''...buna...am zis ca punem centrala...suntem debransati din vara....stim ca nu e apa in tevi..si toata lumea se apuca sa taie tevi..si..in 5 minute am casa inundata...


...buuuuuuun...asta se intampla ieri...azi...sunt certata cu toti vecinii...eu stau la etajul 4...si am reusit sa inund pana la parter...inclusiv...pe langa asta...in incercarile oamenilor de a ne ajuta.. au inceput sa tipe la noi...ca i-am tinut treji...


...eu si Crissuntem bine...


...nu stiu dca vom reusi sa oprim apa...urati-ne SUCCES..ca altfel ne omoara vecinii..

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am uitat sa va spun un amanunt...atata lume era la noi in casa...ca la un mom dar vecinul din celalalt bloc venise si el cu reclamatii...nu am in undat o scara...ci un bloc!!!!

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ileanna ,eu am recuniscut ca nu shtiu sa pierd...dar macar dc pierdeam la diferenta mai mica nu ma mai ofticam atata,oricum mi-a trecut oftica



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput