Decoratiuni de Craciun hand-made

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Din acelea obtinute prin hartie impaturita.Se face prin pliere un con , apoi se face un desen cu creionul, apoi se decupeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Uite aici o activitate de facut cu copiii - o coronita dulce, care le va incanta si gurita si ochisorii

Printesa Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacangur spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

Leah, imi plac porumbeii!! N-am mai vazut pana acum cu codita evantai!

Mamacangur, Martha Stewart are pe site pe undeva tipare (PDF) pt. ornamente din pasla. Daca nu te descurci te ajut sa le gasesti.
Apropo de pasla, imi plac si pasarelele realizate din multe culori si grasute.

... si perdelele din fulgi de nea de hartie. Si ghirlandele. Si lumanarile puse in borcan inconjurate de ghirlande (Thor lanterns parca se numesc...), papucei din hartie ornament...



Take joy! (poze)


Draga ML, cum timpul e pretios apreciez mult ajutorultau. Am cautat anul trecut pe site-ul MStewart si imi amintesc cum am cascat gura ore in sir la diverse...Deci da-mi te rog link-ul direct!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Tiparele le gasesti la "templates" (vezi textul):

http://www.marthastewart.com/article/felt-animal-ornaments?lnc=03812798cf2ee010VgnVCM1000003d370a0aRCRD

Daca ai timp sa le faci, sa pui si poze!

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leah spune:

Buna mamicilor,
Am mai adaugat anul acesta inca doua idei de decoratiuni: o stea din hartie si un trio de colindatori

Blogul meu pentru mamici si copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Leah am admirat tot ce ai postat si anul trecut si acum! Felicitari pentru rabdare si pt lucrusoarele frumoase facute de tine

Si eu am inceput sa mestesugest anul acesta ceva ornamente noi pt pom, dat fiind ca vreau sa il fac in niste culori mai greu de gasit de-a gata. Cand am sa termin ornamentele , am sa pun aici linkul. Deocamdata mai caut inspiratie sa mai fac cateva...



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"It´s all for love... L.O.V.E."
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of MUSIC
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Reiau acest subiect pt ca anul acesta am decis si eu sa fac deocratiunile de Craciun impreuna cu fetele mele.

Cred ca asta va fi o metoda f buna de a petrece timp de calitate cu copiii, va fi amuzant si f motivant si pt ele.

Am citit tot ce am vazut pana acum, am inceput sa caut si ceva materiale si voiam sa va intreb de pe unde mai cumparati voi cele necesare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

in afara de mag clasice de bricolaj (gen bricostore, practiker, mr. bricolage), stuff gasesti la:
mercerii - panglici si nasturi
la mag de la hanul cu tei - culori & co
la casa retro (au site si pe net, dar nu e tot ce au in magazin) - magazinul e pe undeva pe o straduta infundata in piata victoriei - au program numai de marti pana vineri si numai dupa-amiaza).

astea-s mag cele mai convenabile. daca iti doresti mai multe chestii, merita un drum la casa retro, doar sa nu te sochezi prea tare, e un magazinas super-inghesuit si in perioada asta in general plin. fetele sunt f amabile, daca nu vezi ceva intreaba ca s-ar putea sa gaseasca ele :)


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

da, corect, uitasem de casa retro. e prima straduta pe dreapa, mica- mica de la P Victoriei spre Iancu de Hunedoara, asa-i? Pe langa Citi, parca...

moama, ce chestii au acolo (si scorurile aferente, of coursee)

mersi mult, cand ajung in Buc dau o fuga si pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

credeam ca esti din bucuresti

da, e acolo, pe straduta; in magazinul ala sunt din ce in ce mai multe chestii, in curand o explodeze
anyway, gasesti si ieftineturi... doar ca tentatia e mareeeeeee si eu iau multe ca-s lacoma

Mergi la inceput