Timisoara, Impreuna! (128) alaturi de Maria

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68

Simonelu'... nu suntem adevaraciuni,suntem oameni,suntem prieteni,traim si iubim asa,in trecerea asta peste pamant,capatam experienta si mergem mai departe catre invatare...caci aici este doar o etapa...si,daca suntem cuminti,Doamne-Doamne ne mai lasa uneori impreuna sau sa ne mai intalnim...


Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa







Ca bine mai zici, soro...

Maria, am gasit un citat...

A MURI inseamna a te muta intr-o stea.

Octavian Paler

Stateam aseara, si ma gandeam...dupa ce v-am citit...multe dintre noi, cred ca am simtit undeva, in coltul ochiului, o lacrima....fara sa vrem ne-am amintit de ai nostri parinti, bunici, rude dragi...
Vroiam sa-ti spun, Maria, ca nu ai de ce sa ne multumesti... si mai vroiam sa-ti dau dreptate, ca nimic nu e intamplator...
Mi-ar fi placut sa o cunosc pe mama ta...poate nu am inteles multe lucruri din viata vostra, dar acum, prin tine, le-am inteles si invatat, ca o lectie...despre devotament, iubire si sacrificiu...
Cu siguranta, asa o zi, in care soarele s-a aratat pe cer, in plina zi, iar seara, si-a facut aparitia prima ninsoare, spune ceva...

Nu vreau sa te intristez, dar pentru ca spuneai ca ai visat-o pe mama ta, vreau sa ramana aici, pentru mai tarziu, www.trilulilu.ro/BackyEu/70d2eeef1150df" target="_blank">melodia aceasta

Si pentru ca tuturor ne este draga viata, asa cum e, grea sau usoara, pentru voi

www.trilulilu.ro/gentik/f2065eb713b532" target="_blank">o melodie superba

De azi, ce-ar fi sa ne spunem zilnic,www.trilulilu.ro/Luminita2007/30f6948d99da9a" target="_blank">Azi e cea mai frumoasa zi din viata mea!





BLOG DC-Impreuna Timisoara


Uneori, chiar si sa traiesti e un act de curaj. Seneca



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Dragele mele...iar simt multa iubire aici..si ma bucur...

Mariuca...lumina aia am vazut-o si io cand a murit Octa...la fel parca mi s-a luat valul de pe ochi...cred ca am si scris pe undeva pe aici despre asta...pacat ca tre sa se intample un cutremur in viata noastra ca sa simtzim cu adevarat, sa vedem si sa auzim...ADEVARUL...Problema va fi de acum incolo...cand sti ce bine-i in "lumina"...si totusi preferi cateodata "intunericul"...care ne pandeste in fiecare moment...cu care tre sa luptam toata viata asta...cu cel din noi si cu cel din afara noastra...dar nu tre sa disperam...pt ca divinul...vorba Andei...care e iubire pace...si tot ce e bun...nu ne va lasa...Acest divin...e D-zeul...care se aude pe puzele tuturor...dar care nu e constientizat...sau ce-i mai dureros...nu vrem sa-l constientizam...


Anduka...io tzin mine ca ai mai avut o trezire din asta...cand te-ai lasat de fumat...dar se pare ca "vrasmasul din tine"...a fost mai puternic...dar asta nu pt mult timp...ca vezi ca iar "ai deschis ochii"...si io sunt aici sa te sprijin...mama ce-mi venea sa va zic iar vreo 2 tzie , Anei si lui Mustaciosu...cand facuratzi sambata semicerc cu lulele in gura...dar de multe ori tot bazzaind mai rau faci...si iar citez pe Parintele Arsenie Boca "Mustrarea invinge dar nu convinge"...


Anuk...lasa platosa...si arata-te cum esti...sa nu care cumva sa crezi ca-tzi pierzi farmecul...

Fetelor ...mai ales voi cele care v-atzi confruntat cu probleme grele si care inca va confruntatzi...toate se intampla cu un scop...si io am nevoie de ajutorul vostru...iar voi daca avetzi nevoie de al meu...nu ezitatzi sa mi-l ceretzi...

Dragelor...nu datzi bir cu fugitzii...ma refer la cele care simt ca nu au loc aici...daca atzi fost ofensate de catre altele dintre noi...iertatzi-ne...si luatzi-ne asa cum suntem...ca sigur nu noi am fost cele rele...ci "raul" din noi...care incearca in fel si chip sa puna stapanire pe noi...iar noua celor care trimitem sagetzi fondate sau nefondate...sa incercam in loc de sagetzi sa avem flori...si sa vedetzi ce bine va vetzi simtzi si voi si tzinta...cu problema asta ma lupt si io...aici mi pot sa-mi inghit cuvintele...dar acasa sau nu...cam ranesc oamenii...asa ca inca sunt in programul imblanzirea scorpiei...


va pup...americanul e ok...multzam lui DD...

mihi

si cred ca putem da drumul la colinde




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Simonelu..
CINEVA
vrea sa te salute...


mihi






Mustrarea invinge dar nu convingeArsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

mihi, pup americanu scump si frumos. e un dulce.
doris, nu ma intelege gresit, o visez dar o visez frumos. o simt langa mine efectiv. fac ultimele chestii care stiu ca dorea sa le faca zilele astea insa nu as vrea sa se intoarca. chinul prin care a trecut ea nu e de dorit nici celui mai mare dusman. prin ce am trecut eu a fost o joaca pe langa ce o fi simtit ea. cum spuneam toate au un rost pe lumea asta. viata ei a avut un rost cu siguranta pe care cred ca si l-a atins. nu simt regrete si nici renuscari. ce a trebuit sa ne spunem ne-am spus si sunt tare fericita de asta! am stiu amandoua ce trebuia sa stim si am facut amandoua tot ce am putut.
inainte de inmormantare a 'poposit' la cimitirul unde e tata inmormantat. i-am visat pe amandoi in noaptea aia, nu-i vedeam la fata, erau ca niste fluturi, ca niste adieri, asa i-am simtit. a fost ca o reunire in 3, in familie.
ca imi lipseste foarte mult, ca imi vine sa o sun, ca atunci cand suna telefonul primul gand e ca ma suna ea, asta e altceva. inca nu pot despacheta lucrurile ei de la spital, toate au amprenta suferintei, le mai las o vreme de-o parte. am vorbit cu doamna dr. de la Tg.Mures si voi trimite caruciorul ei acolo donatie. stiu ca au mari dificultati la capitolul asta. aspiratorul o sa-l trimit la recuperare la Bagdasar Bucuresti, acolo iarasi e mare nevoie pentru cei ce vin de pe ATI cu traheostome la recuperare. cazurile din accidente nu au cum sa procure asa rapid aspiratoare, cei cu boli cronice, ca in cazul nostru, au toti deja aparatura necesara.
stiu deja cui si-ar fi dorit sa dau lucrurile ei si dupa ce va trece pomana de 6 saptamani voi face si asta.
sambata trecuta vorbind de masina amandoua imi spunea 'sa iei orice masina, nu stiu marca, da' sa fie rosie'
trebuie sa fug dar revin



looking for my sunshine
+11


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering.
It’s the way that I found freedom! "
byron katie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare...

May fetele...vaz io ghini ca voi o luarati pi aratura,drept pentru care permiteti sa raportez ca nici eu nu-s mai departe de voi...adicatelea io ma plimb cu biscuitele pe conducta de apa calda...Soooo,vream sa spun ca azi mi-o luat sanje si am donat pisu',in scopuri bine determinate,nu va ganditi la prostii...cica de medicina muncii si,pentru ca asa e modelu' cu soferii,am facut si testul psiho si audiograma.Una peste alta cica pisi e ok,no problemo cu ce se lasa prin pisu,sanjele asteptam sa vedem care ,cine ,ce si cum...mai incolo,EKG e beton,ca doamna de acolo care m-o conectat online cu aparatu' o exclamat surprinza:"ce ekg frumoooooos!"....bey,am inima de inima,ce vorbesti?!Iar la testul pisiho mai aveam oleaca si-i indesam gagicii de acolo hartiutele pe gat...pfuai!am zis ca si o iau razna...Cum pushca lu' Hebedeu sa faci puzzle,anagrame si cuvinte incrucisate cu matele ghiraind si glicemia zero...si dupa toate astea o trebui sa ma joc si niste jocuri pe comp...de potriveala,alea-alea...nu intrebati ca nu-s sa explic.Cu ochii sunt ,cica,in standarde,numa' cu greutatea e jale...ca tre' neaparat sa slabesc,asa o zis,ca nu e de ghini...
Noa,bun!SI intru io cilea sa salut lumea si ce-mi vaz ochii?!Bal de negri,bay frate...Hait!
Okey...Andule,bay orice invat are si dezvat...mai greu la inceput,dar nu imposibil,asa ca...hei rup si noi pe langa tine.Ia zi cum te ajut?
Dorisake,sar'na de coment...may draga,tu esti un suflet de artist...ce sa mai?!Uite d-aia te luvuieste mandea...
Mihilontule,sa sti ca asa cuvinte imi intra si mie la suflet...parca e bine asa vorbind...si cred io ca tu ai realizat foarte corect si extrem de bine ca nu se poate si cu mandra si cu draga,ma refer aici vis-a-vis de fiecare din noi in general,dar si in particular,si chiar si referitor la tine...si ai potrivit tu cuvintele asa frumos,ca m-ai uns la suflet...cu habotnicie nu merge,insa am sa cred mereu ca vorba dulce,mult aduce..
Gwendo....hai ca mult o fost,putin o ramas si scapi si burtica mare...sa fi sanatoasa!
Laura,sa va treaca de raceala mai rapid...cred ca si pe noi ne ajunge din urma treaba asta,ca Luana e muciuita si cam tuseste,iar pe mine m-o cam durut in gat...cu bateria,atata vreme cat nu se dizolva,s-o elimina ea.Doamne ajuta sa scapati de ea!
Aidutule,va pup fete dragi...nu mai stim nika de voi...
Kati,Ela,Getuta,Claudia,Lormi(ce mai faci femeie?mai traiesti?)Danuta,Silvana,Lore,Deya....va pup cu mare drag si bagati si voi ceva de scris p-acilea,sa mai stim de voi...
Bah ce vreme de betie,ce melancolie...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Maria, ma bucura linistea ta ... nu ma pricep la cuvinte "impletite" dar vreau sa stii ca sunt cu gandul alaturi de tine, te imbratisez tare tare
Anda, care-i baiu? Ia-le pe rand, e prea frustrant sa renunti deodata la tot, cel putin la mine n-o mers.
Mihi, ai niste copii tare frumosi, sa fie sanatosi!
Aida, cum sunteti?


Va pup pe toate

Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

hello si de la mine ...

dupa atatea cuvinte spuse asa de frumos de Maria, Doris - tu chiar ai suflet de artist, cum bine spunea Ana - , Ana, Mihi , eu raman .... fara cuvinte ... ma simt mica, mica fata de voi, mie mi-e atat de greu sa exprim in cuvinte ceea ce simt ... voi va cunoasteti de atata vreme, imi place felul cum tineti una la alta si va sprijiniti reciproc... frumoasa prietenie ... si eu ma simt asa un pic intrusa intre voi, dar imi placeti si sper ca in timp sa ne cunoastem mai bine.
Maria sa stii ca si eu m-am gandit la tine, sufleteste am fost si sunt alaturi de tine. am trait si eu durerea pierderii tatalui, dar eram copil, atunci nu prea intelegeam ce se intampla, doar plangeam ca nu mai vine tata. apoi am crescut, si imi era dor de el, si-acum imi este ...
Laura abia asteptam sa mai aud de voi, deci bateria la locul ei ... si voi raciti... si noi, cred ca am luat de la Alex, si pe mine ma doare gatul si mi se infunda nasul, dar ma tratez, inca stau tot acasa in medical pt alex. el e mai bine, maine mergem la control. sanatate si . sa ne dai odata vestea ca a iesit bateria aia .... vezi ca este in timi o dr pediatra tare renumita Anca Malai, are cabinetul langa Piata Balcescu pe linia lui 7, poate are ea endoscop. am inteles ca are tot felul de aparate, mi-a spus o cunostinta.
Katik ce mai fac copiii? mai esti in medical?
va pe toate

Geta, mami de Alex

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68
Okey...Andule,bay orice invat are si dezvat...mai greu la inceput,dar nu imposibil,asa ca...hei rup si noi pe langa tine.Ia zi cum te ajut?


cu fo doo dupa cap in caz ca scap in porumb ...asta ar fi numa' bine
numa fa incalzirea ca inca nu-i cazu, da' stai pe-aproape :)))




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Citat:
citat din mesajul lui geta_florina

hello si de la mine ...
ma simt mica, mica fata de voi


no ia fa-te mare mare

mai geto, toata am zis asa la inceput, "ce naiba caut cu nebunele astea care se cunosc de-atita vreme..." si alea si cu alea si cu alealalte...

si iacata-ne ...cu tine in frunte ideea e sa asterni aici absolut tot ce-ti trece prin cap, pt. ca aici e tolerat, inteles, despicat, rastalmacit ...facut pe fata si pe dos, interpretat si rasinterpretat pentru ca in final sa ne iubim la maxim toate cu gandurile noastre nazdravane (ca sa nu zi ne-zdravene) cu tot :)))






Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

simonelu luv iu pana la cer si inapoi iubita si ca nu am ajuns la inmormantare

... scuze ca nu am reusit sa citesc nimic din ce ati scris [:((] la noi nu e chiar bine si daca ieri a avut 2 reprize scurte de durere si ne-am bucurat (vorba vine) seara a recuperat din plin

Problema care ne roade acum este ca ii trebuie pandispan cu portocale si morcov , si am tot ce imi trebuie mai putin retele , pt ca nu pot sa accesez subiectul descis de mine de demult de la bucatarie.
Mai stie careva retetele? Pliiiiiiiiiiiiizzzzz.
Sub deschis de mine parca era 'retete de prajiturele'

iu ol


Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput