Timisoara, Impreuna! (128) alaturi de Maria

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Maria, sa stii ca nu e deloc ciudat sa simti liniste in momente din acestea. Eu cred cu toata convingerea ca, atunci cand a sosit clipa si cand cineva se duce si scapa de suferinte, e firesc sa avem sufletul linistit. E ca si atunci cand cade prima zapada .. e linistea aia plina de melancolii, un pic trista, care te face sa tremuri, dar liniste. Nu trebuie sa te framanti si sa plangi dupa cineva care, pur si simplu, a plecat. Eu iti scriu ce simt si ce-mi amintesc ca am simtit cand am trecut prin anii mei grei. Si sunt foarte sigura ca despartirea asta poarta in ea prima raza a unui nou inceput. Nu pot sti in ce fel se va petrece si unde te va duce, dar el va exista, potrivind intamplarile ca intr-un puzzle frumos si neasteptat.

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

dana, atat de simple si de clare sunt lucrurile ce ne inconjoara si cat de mult le complicam noi. pana vine o incercare mai grea sau mai usoara si ne da valul de peste ochi jos. si dintr-o data vedem lumina aia adevarata!
va scriam inainte de a se duce mama ca as vrea sa va scriu ceva destept si nu pot si nu am facut decat sa o citez pe anda dintr-un mesaj mai vechi si mult mai destept decat puteam eu sa scot vreo vorba in clipa aia...in ziua aia am vazut soarele si lumina, am vazut dintr-odata aproape totul. si a fost coplesitor. stiu ca toate mamele sunt extraordinare insa am sentimentul ca am fost binecuvantata cu asa o mama cum am avut eu. cu incapatanarea mea i-a fost tare greu, sunt convinsa, sa ma invete ce nu stiam si cautam disperata. sufletul meu e impacat acum datorita ei. nimic nu e intamplator pe lumea asta, nimic!
nina, alina

ana, eu am renuntat greu la teflon dar la timp, altfel nu ajungea la sufletul meu si sufeream ca un caine acum. lasa teflonul la o parte. arata-te asa cum esti tu, in toata splendoarea ta de om bun!

looking for my sunshine
+11


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering.
It’s the way that I found freedom! "
byron katie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Mariuca draga . Sa mincam niste pizza ...stii tu ce vreau sa zic.

Aida, sunt cu tot sufletul alaturi de voi. Iubire si putere!

In rest, am ajuns si eu la o cotitura. Cred ca-i aia a virstei...cind constati ca nu esti nemuritor si nu poti sa-ti bati joc de tine la nesfarsit caci nu sta in firea lucrurilor.

Am fost la orl la control si treaba nu e deloc "ioz". Am plecat cu niste povete de viata de-acolo care mi-au dat de gindit. Ar cam trebui sa schimb o gramada de lucruri din cele pe care le fac, mananc, respir. O sa incep prin a mai avea grija si de mine. o lectie cam aspra dar binevenita.
Am tratament pina in ianuarie, sunt la regim de sarat, dulce, acru, alte alea iritante, antibiotic 3 luni, plus inca o circa de meds. Fara alcohol si mai ales fara tigari. Orice dezmat, caci constat ca asta e viata mea cap coada - un mare dezmatz, se va opri aici.
Am nevoie de tot sprijinu pentru ca paradoxal nu stiu sa traiesc altfel...dar o sa invatz

Va tzuc, s-aveti o zi insorita maine.




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Buna seara dragelor!

La noi toate sunt tot asa cum le stiti....bateria e la locul ei,Maya la fel de nazdravana,eu cu lucru pana peste cap....toti 3 suntem varza de raciti .....
Daca pana vineri nu o da afara mergem iar la chirurgie sa mai facem un filmuletz si sa vedem in ce stare mai e bateria aia nenorocita.Am auzit de la chirurgul asta la care am fost ca exista endoscop pediatric si in Timisoara la cativa dr pediatrii care au cabinete particulare dar nu a vrut sa ne spuna numele dr-lor pana vineri

Simona eu chiar daca nu am ajuns la inmormantare sa stii ca am fost cu sufletul alaturi de tine si de durerea prin care ai trecut.Iti spun inca odata Dumnezeu sa o odihneasca pe mamica ta draga!

Fetelor mi-ati tot spus cand incepe sor'mea lucru sa va anunt....no iaca ca o inceput de o saptamana dar nu acolo unde o fost ci in alta parte,daca credeti ca aveti nevoie de un tratament cosmetic,epilare,coafura,mani sau pedii salonul il gasiti pe:
Str.1 DECEMBRIE,Nr.12
Imediat ce trece-ti de piata din Balcescu,chiar pe linia de tramvai 6/8 sau daca stiti fete care cauta cosmeticiana buna sora mea o terminat scoala la Ana Aslan si pot sa va spun cu mana pe inima nu ca-i sor'mea dar e buna de tot in meseria pe care o face.

Mihi sar'na inca odata de telefon si hai spune cum a fost astazi la dr Boie? E ok americanu??


No merg sa ii dau fetii sa mai pape ceva poate mai impingem bateria aia oleaca




Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

andule, stii tu bine ca fiecare trebuie sa invatam ceva. cata vreme deschidem ochii si urechile nu se poate sa nu invatam. ai sa reusesti pentru ca asta ai sa vrei si pentru ca asa o sa-ti fie bine noi o sa fim langa tine daca te clatini.

..io stau cu punga sa culeg fisele

looking for my sunshine
+11


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering.
It’s the way that I found freedom! "
byron katie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Nu pot sa plec pana nu va dau ceva de mancare , unwww.rathbonesgifts.com/Tea%20amd%20Honey/hot%20tea.jpg" target="_blank">ceai cald sau o cafeluta calda ca vremea asta cere asa ceva brrrr ce frig e afara.

www.hopa.ro/poze/mare/son_1196686007.jpg" target="_blank">Noapte buna Timisoara!



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Sincere condoleante, Maria! Dumnezeu sa o odihneasca in pace pe mama ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:



ce pot sa spun mai mult...
multumesc Andreia

looking for my sunshine
+11


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering.
It’s the way that I found freedom! "
byron katie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:





e servita

Ce e cu Aida,ce s-a intamplat?
Mariaa imi place starea ta foarte mult e calirea sufleteasca si psihica precis fruntea sus viata merge inainte .
Laura imi pare rau numai stiu ce sa zic cu Maya .
Anda musai sa vina si asta in viata noastra,putina grija de sine .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Buna Dimineata!!

A nins la voi si aici la mine nu???????? Cum se poate !! E un frig afaca ca nu mai ies nici unde cu burtoiu meu!!M-am uitat ieri in oglinda si arat ca un butoi cu doua bete Incep sa fiu rotunda rau

Maria inca o data scuze ca nu am stiut numele tau si Sincere condoleante !




Gwendoline poze noi

Mamica de Gwendoline(16.06.2005) si insarcinata 27 saptamani

Mergi la inceput