Timisoara, Impreuna! (128) alaturi de Maria

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

pe toate. multumesc inca odata de sprijin, conteaza tare mult
aidule, ba ai fost langa mine, te-am simtit ai si tu lupta ta de dus. fii tare iubita!
mihi,

sanatate multa tuturor, mici si mari

looking for my sunshine
+11


www.adriatica.net/wallpapers/index.htm" target="_blank"> my love, Adriatica


"The work is for people who are tired of pain. It’s an offerering.
It’s the way that I found freedom! "
byron katie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dragelor am gasit reteta pe google si am intrat pe forum ca de aici direct nu a mers. Asa ca am facut , l-am ars intr-un colt si e mancat deja pe jumatate


simo iubita


Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

am intrat sa vad ce mai scriu timisorencele superoptimiste si nu-mi vine sa cred:simona:sincere condoleante,imi pare rau.nu ma pricep la cuvinte,dar stiu ca esti o fiinta tare si vei trece(si) peste aceasta incercare.mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124407/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

eugenia merci mult pentru retete

Aida
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Halllloooo la nocturne,luati o cafa :



pacat ca nu i-o batut ieri Steaua pe Bayern .

Aido ce prajitura ai facut ca neam de neamu meu n-o auzit asa ceva,arunca si aici un darab ma bucur sa 'simt' ca esti ok .
Mariaa la fel te simt, ramai cu amintirile ce nu ti le poate luna nimeni ,esti back deja bravo.
Mihi ce dulce e bebeul tau si baieteii la fel.
Restul trupei multi.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Bay...salutare si de la mine...

Io-s prinsa de campania asta de vaccinare cu cancerul de col,in sensul ca ma enerveaza cumplit...mi-s inciudata si nervozata...cum de am ajuns popor de cobai,bay frate?!Chiar asa?!Raman tembela,nu-mi vine a crede...si cand il mai vad si pe "seninul" ala de doctor nea Cercel cum scoate porumbei pe gura,ma apuca pandaliile...In fine.

Geto...mai sti bancu' cu dacii?!Asta ca sa te veselesti de cu dimineata...Creste,fato...las-o naibii de emotie si jena...ne-ai vazut de ce suntem in stare,ne-ai cunoscut...asa ca nu te mai speria atata si hai la barfe!Ce mai face Alex?Merge tratamentul?

Andule...bay,ieri mi-o zis tanti aia de doctora ce e ea,ca cica mi-s grasanca rau si tre' sa slabesc...mi-o dat si ceva scris pe hartie,cica sa respect.Io nu zic nu,o sa ma straduiesc,da' stiu si io cat 'oi putea?Incerc.Asa ca hei rup amandoua...mi-s pe faza...

Simonelule...ce faci?Mergi la lucru?

Aidule...pare rau la mine de Kissilica...Deci ai reusit sa faci praji aia...mah,suna apetisant.E greu de facut?!Va pup cu tot dragul!

Mihi,ti-am vaz't americanu'....tu fata draga,pai Mahaita creste ca Fat Frumos,zau asa...cat creste un copil intr-un an,el intr-o luna.Ptiui,bata-l norocul de copil frumos!

Haloo...restul turmei...ce mai faceti?Ne incolonam iara spre Vaca...ca io simt nevoia...
Hahahahahahahaha...stiti ce mi-am amintit?Sa mor de nu e haios:cand ati scris primash data de Vacarescu ,una din voi o scris ca e la rand sau ca s-a incolonat la Vaca si eu fiind cu pluta pe conducta,n-am inteles ca e vorba de Vacarescu,ci ca e vorba de vaca,de animalu' bun care ne da lapte...carne,oua...si ma gandeam in mintea mea creatza:oare unde au gasit astea o vaca sa se incoloneze?sau stau pe vaca?!Cum puii mei vine asta?!

Hai pupam fetilii si vorbim...



Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Katikule...cum mai e Robi, dar tu cu gatul?


Laurelu... nimic nimic?

Dorisake...pe tine am uitat sa de bag in semicercu de sambatami s-a parut mie ca nu-i intreaga formula...ce mai sti de fatuca aia?...

Simonelu...tu deja ai ochit un copilas?...sa dea domnu sa-l tzi cat mai repede in brate...ca sa mai aline golul ramas...cam cat dureaza toata "nebunia"?

Anuk...hai zi ma de mustaciosu...ce-o facut de le-o fermecat pe doamnele astea...

Silva...alo...d-na psiholog...vad ca si tu esti mai rezervata...cum merge cu engleza...ce face spidermenul?...costum de power ranger l-ar face si pe lori super fericit...


Aidutzu...mai scrie pe acilea...ca toate suntem alaturi de tine...

Geta ma bucur ca ebine Alex...no ca sa sti io si acum ma simt intrusa printre scorpiile astea...

Clau...ai fost la psiho cu Deni?

Anduk...pune si tu poze de la intalniri...ca care si...nu am fost sa ne bucuram si noi macar de la distantza de intalneala...

Ela...bag seama ca te-ai suparat...apai ce psiholog esti tu de nu potzi sa intelegi trilulilu de femei ce suntem...ne paruim ca sa avem de ce ne pupa...

Deya... vad ca si tu te-ai maniat...tu erai delectarea noastra...prin tine ne retraiam tineretzea...

Dani...o sa faci ca si gabi rus ...mai zi ceva ioz...si calmant...cum numa tu stiai...

Lormi...vad ca nu mai da deloc...

Mira ...la fel...

Fetele noi...se simt sigur intruse...

Greu domnule greu...dar nu imposibil...tot ce vine usor...usor se si duce...asa ca dca vretzi prietenie de calitate pe termen lung...tre rabdare...dar fara tutun...asa e si cu casnicia...indragosteala de inceput...cum fuse se si duse...



NOI...

mihi..

"Daca cineva pazeste cuvântul Meu, Tatal Meu îl va iubi si Vom veni la el si ne vom face locas" (Ioan 14, 23).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

'neata

Eu am o saptamana turbo cu Thanksgivingu lu' peste reduceri peste reduceri si nebunie mare, sunt non stop la lucru nu apuc sa-mi odihnesc picioarele. Daca ma vaitam la Tibiscus ca-mi fac curu lat de atata stat pe scaun, acu tanjesc dupa 2 minute de odihna.

Ano, ai fost mortala cu vaca la cat de duse suntem n-ar fi de mirare sa asteptam la coada vacii (dar nu in sensu ala ca orisicat noi suntem niste duamne) sa se oo
Mihi, io psiholog??? as avea nevoie. engleza merge ca checu, sa-mi bag picioru asa un antitalent ca mine n-ati vazut in viata voastra, nu se prinde si basta
Claudia, plecara gosci? Cum e vremea la tine?

Fetelor, va pup ma duc sa ma pregatesc de lucru


Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihi

Anuk...hai zi ma de mustaciosu...ce-o facut de le-o fermecat pe doamnele astea...


NOI...

mihi..

"Daca cineva pazeste cuvântul Meu, Tatal Meu îl va iubi si Vom veni la el si ne vom face locas" (Ioan 14, 23).



Nu stiu,draga Mihi,cu ce le-o fermecat Mariusake,cert este ca a dansat binedispus si Doris se prapadea de ras,iar cu Simonelu' a scos niste "perle" pe gura...ca n-ai fi stiut ce sa faci:sa rosesti sau sa razi?!Ce-i al lui e pus deoparte...si el e genul ala :"Fa-ma mama-un bob de mei si m-arunca-ntre femei".Intelegi tu...e innebunit sa stea cu fetele si de cate ori merg la intalneli,inevitabil ma intreaba daca poate merge si el...hehehehe...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana75

'neata

Eu am o saptamana turbo cu Thanksgivingu lu' peste reduceri peste reduceri si nebunie mare, sunt non stop la lucru nu apuc sa-mi odihnesc picioarele. Daca ma vaitam la Tibiscus ca-mi fac curu lat de atata stat pe scaun, acu tanjesc dupa 2 minute de odihna.

Ano, ai fost mortala cu vaca la cat de duse suntem n-ar fi de mirare sa asteptam la coada vacii (dar nu in sensu ala ca orisicat noi suntem niste duamne) sa se oo
Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel


Silvanuca draga,sa ai spor la lucru...trece ea perioada asta a sarbatorilor si revi la forma initiala...Auzi?de curiozitate:la cat bagi turbo jet acuma la lucru,un bacsis nu lasa nime?Asa...ca de la Santa...

May,chestia cu lapte ,carne ,oua...e de pe vremea lui Alex...cand era mic...si a invatat despre animale domestice...si il tot interogam acasa:gaina ce-i?pai e domestica...si ce foloase avem?pai carne,oua....si oaia ce-i?tot asa...numa ca oaia ne da lapte,carne,lana...si vaca?pai vaca e animal mare,bun,domestic,bland(el statea la o doamna,cat eram eu la servici,care avea o microferma acasa si mulsese vaca impreuna cu doamna);si ce foloase avem de la vaca?pai vaca ne da lapte,iaurt,branza,carne, oua si blana...ca asa i-a zis lui doamna Nuti,ca din pielea de vaca se fac haine...si la omleta se pune un pic de branza si lapte si iaurtul,evident,nu?,se face din lapte....si tot asa.Ba mai mult,daca nu ai stiut pana acuma,vaca lu' doamna Nuti dadea cacao cu lapte,intotdeauna,pentru ca era alba cu pete maronii.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput