PRIETENE FARA TITLU (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Hai ca am gresit mesajul, ultima fraza cu ninsul era pentru DanaE.
Moni, pai ce te sperii asa de Fluierasul din Hameln? E o poveste minunata, tare ii placea Dianei, pacat de copiii aia ce pleaca cu el..asta e partea horror, dupa mine. Sotul a fost la Real de dimineatza, pt cumparaturi si ca sa se uite la circul ala, sa vada ce e de capul lui. So, mergem dupa-masa.
Mersi pp comentarii , am murit de ras ieri, tu credeai ca sunt 3 casutze din cuburi, cand colo era una si aceeasi, pozata din 3 unghiuri. Interesant e ca a vrut sa ii iasa ca pe coperta...
Am pus un filmulet in filme 2 cu Diana care intinde aluatul pt taitei. Merita sa va uitati, eu rar o filmez, dar mi-am luat aparatul si fugi la socrella, ca acolo facea mizerie...la mine, nu!
Anda, tu pe net si sotul la cumparaturi? Auzi, nu sunt frati cumva, al tau cu al meu?
Cum se mai simte puiul, mai bine? Ma uit la poze dupa ce vin de la circ, ca Diana acum trage de mine, abia scriu mesajele astea.
Janiiii, chiar ca ai disparut, Ursu la fel...Denisa acum doarme..la Mira cade zapada...va si intru deseara neaparat.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Ah era sa uit apropo de vorbit limbi straine,sa vedeti ce i-a mai cantat Diana azi papusii bebe !!! O pusese in perna ei si o legana de mama focului ,dar canta ceva ce semana a franceza ... ii dadea inainte cu SONILI MATINI Asta nu e Frere Jacques? Probabil a retinut ceva de pe poisson unde cantau aratarile alea,ca tare ii palcea de ele.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">


Sigur il stie de acolo, ia filmeaz-o s-o aud. Diana il stie din cartea-pian, dar acolo cantau chestiile alea pe trei voci draga...se auzea mai elevat...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Foarte dragut cum face Diana taitei. Tu de ce nu lasi fata acasa sa bucatareasca? Ce daca face mizerie? tu ce pazesti?
Moni, tu parca intrebai ce povesti ii mai citesc eu Ioanei, nu cine stie ce noutati. In schimb l-am descoperit pe Mickey Mouse & company si sunt tare incantati micutii. mai ales ca in desenele alea nu se face prea multa conversatie.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ne-am intors si noi de la Real,Diana deja a si adormit in doi timpi si trei miscari! Pe-acolo a fost tare cuminte,de exemplu la raionul de jucarii numai ne-am uitat la ele si am comentat amandoua,nici n-a zis ca i-ar trebui ceva,poate si fiindca ne-a auzit zicand ca ce scumpe-s.Chiar nu am vazut absolut nimic care ma atraga,asa ca am umplut cosul doar cu alimente.La capitolul jucarii m-am lamurit deci.La fel cu Carrefour-ul unde-s doar jucarii de firma.Numai in Kaufland si Selgros mai gaseam chestii interesante si accesibile ca pret.Nici la haine n-am gasit ce as fi vrut pentru Diana.
INGRID deci azi o duci in premiera la circ? Sper sa ii placa mult si sa nu inghetati! Ultimul ce-a fost la noi a fost jalnic,ca altfel poate o duceam si la asta pe Diana,avand in vedere ce mult i-a placut la primul asta vara.
DANIELA pai la aradence zicea una ca sunt jucarii faine,ieftine si care nu se mai gasesc in alte parti.Dar cum e relativa treaba cu ieftinul,depinzand de buzunarul fiecaruia ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID ce s-o filmez mai,ca nu se mai lasa filmata cand zice poezii sau canta,nici daca o tot trombonesc ca vrea sa o vada Alessia etc. Cum deschid aparatul cum incepe sa se prosteasca sau chiar se opreste Si oricum doar nu crezi ca il stie canta cum trebuie,ca nu ne-am uitat atat de des sa apuce sa il invete,doar franturi din el mai zice,asa mi-am dat seama ca de-acolo s-a inspirat.Restul e neinteligibil,limba aia straina proprie de care zicea Daniela parca.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA asa si eu ca Daniela,mi-ar placea plastelina aia de care ziceai,ca fix asa lipicioasa si nasoala am nimerit-o si pe ultima ce i-am luat-o De-atunci nici nu i-am mai luat alta,chiar trebuie sa caut,stiu ca prima ce-o avea o luasem dintr-o librarie ,era parca produsa in Cehia, dar aia afost super ok!
Eu m-am gandit sa nu te mai incurc cu comandatul jucariilor de la tine,ca nu stiu cum functioneaza posta ,era altfel daca veneati voi acasa si le aduceati voi ,asa cum iti comanda AnaSebe.Poate facem asa de Pasti,daca se nimereste ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana s-a trezit dupa numai o ora ...
INGRID se pare ca ciuciu vom avea zapada,m-am uitat pe site acum si din parti,s-a schimbat previziunea,doar nori si ploaie colo pe miercuri Sa intri sa ne zici cum a fost la circ!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am pus si eu niste filme de azi aci: http://www.dropshots.com/dia5 Cel cu franceza ii e dedicat lui Mark evident

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID uite cum arata un puzzle de 30 de bucati,vad ca e ondulat http://www.dropshots.com/DIA4#date/2008-11-23/19:55:57

Vad ca numai eu sunt pe baricade,mai cu conta,mai cu niste telefoane restante,mai bag un ochi pe net si evident cu Diana in zona,nu vrea nicicum sa se duca cu taica-su in apartament la frate-meu sa se mai joace acolo.Acum ca norocul ca s-a apucat de puzzle asta,ca mai pot si eu scrie linistita.
Ai vostrii au fobii? V-am mai zis ca Diana nu suporta racii,crabii sau insectele desenate si azi a apucat-o cu o broasca raioasa,striga ca nu ii place si sa inchidem noi cartea,nu voia sa atinga pagina Si dupa ce a inchis taica-su cartea zice catre mine Diana: "ESTI CULMEA SI TU! DE CE NU AI SPUS LA BLOASTE SA SE COMPOLTE ... CA NU VLEAU BLOASTE IN CASA ASTA! IO VLEAU NUMA' BLOASTE DE JUCALIE!"
Noa acum sunt responsabila si ca nu se comporta broastele raioase cum trebuie,ce cauta ele in cartile ei?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Hahahahaa... Moni, iar am uitat tot ce am vrut sa zic, cand am citit postarea ta cu broastele

Noi am fost la sanius , dar n-am prea stat. Era fooooooooooarte frig. Ger ca in toiul iernii. Cred ca erau -10. Am auzit la stiri ca in Brasov erau -4, dar in Poiana era un ger de am inghetat instant. Am coborat apoi pe la muntele nostru fara casa. Acolo la poale era soare si frumos, temperatura numai buna, ne-am plimbat un pic, si ne-am facut vise despre cum va fi cand o sa locuim acolo , daca mai prindem in viata asta

Pun poze in drop. Acus le descarc

blog

Mergi la inceput