PRIETENE FARA TITLU (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANDA tot ma uit la filmuletele cu Mark si nu-mi vine sa cred cum vorbeste in franceza!!! Apropo,nu zici nimic ca ai pus filme noi,noroc ca le-am depistat! Vineri a venit si colega de birou sa-l vada pe Mark si atat i-a placut de el,a trebuit sa caut prin dropurile vechi poze de cand era mai mic si era in vizita la noi ,ca sa i le arat,ca in filmele tale se vedea prea ingustat ! Ce m-am mai distrat revazand pozele alea,ce moace aveau

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,

Scrisesem un mesaj lung, mi-a murit conexiunea si l-am pierdut.
Noi azi am alergat toata ziua pe la cumparaturi, noroc ca puiul se simte mai bine, e doar fornait.
La noi a venit iarna, a nins azi dar vad ca nu s-a pus inca, am pus un filmulet in dropshots si inca unul cu Mark.
Ma tot tin sa nu uit sa ii zic MIREI, nu stiu daca i-am mai zis dar sigur am avut intentia, mi-au placut mult, mult pozele de la ziua Dariei, este impresionant ce copilita s-a facut din bebele ala mititel care era in poza pusa in albumul cu ziua ei. Ai niste copilasi superbi, mai mare dragul sa te uiti la ei.
Fug sa ii dau sirop de tuse puiului. Daca nu mai apuc sa intru in seara asta intru maine.


Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Anda, ce figura esti ! Dar Mark nu s-a facut mare tot dintr-un bebe mic si mititel ? Sanatate

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Mira, si eu imi amintesc de prima oara cand am vazut-o pe Daria, cand eram la odisee. Imi amintesc ca avea o rochita kaki, verde, gen sarafan, si se sprijinea de o masuta. Mi-am dorit si eu asa o fetita frumoasa ca a ta

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI BRANDUSA (BEE) Sper sa iti puna cat mai repede netul!

Noua ne-a dat Diana desteptarea la prima ora ca doar e WE,nu?
Ne echipam si mergem toti trei sa inspectam Real-ul ala, ca si asa bate vantul prin frigider si camara.Diana tot imi da pe comenzi,ba ca vrea sa ii cumpar cizme ... lungi (asa a zis acum 5 minute ) , ba diverse jucarii:aseara a zis ca vrea un castel maaare,altadata un avion si tot asa ... Sper sa nu faca show pe-acolo.Am plecat,o duminica placuta!

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ah era sa uit apropo de vorbit limbi straine,sa vedeti ce i-a mai cantat Diana azi papusii bebe !!! O pusese in perna ei si o legana de mama focului ,dar canta ceva ce semana a franceza ... ii dadea inainte cu SONILI MATINI Asta nu e Frere Jacques? Probabil a retinut ceva de pe poisson unde cantau aratarile alea,ca tare ii palcea de ele.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Neata fetele,

Ne-am trezit si noi, ala mic la joaca, tati a fugit sa cumpere lapte pentru pui ca nu mai aveam iar eu pe net, ca de obicei.
MONI, pai nu am avut cand sa zic ca am pus filme noi ca le-am lasat sa se incarce iar eu ma imbracam sa mergem la cumparaturi, cand a terminat am inchis compul si nu am mai intrat pe DC. Dar va ziceam aseara.
Foarte frumos cadoul pentru Dia, sigur o sa ii placa, sa te vedem daca ai rabdare acum.
Stii ca si mie mi se intampla sa ma uit la pozele cu el si Dia, mai ales cand tot intreaba Mark de Dia, ii arat si pozele de cand erau mici si pe Dia in filmulete si poze. Cand o vede mica zice bébé tout petit, la fel si despre el, nu stiu in ce masura isi da seama ca in poze este el si Dia.
Nu stiu cum sa fac cu filmele alea ingustate, trebuie sa il pun pe George sa se uite, ca d-aia tin un informatician la usa.
DEEA, ba da, era bebe mic dar uite ca a crescut si io aproape ca am uitat ce bebe mic era, acum mi-aduc aminte de ce imi zicea o prietena care a venit la mine cand avea Mark vreo doua saptamani, fetita ei avea trei ani atunci, si mi-a zis ca a si uitat cum e cu un bebe mic, atunci mi s-a parut bizar dar acum inteleg, asa e, uite ca si eu am uitat.
Nu te mai enerva cu jaluzelele alea, nu ies si gata, faci tu altele.
INGRID, cum e Diana? Cand pui pozele?
DANA, te inteleg cu invatatoarea pentru Roxanica, asa e, e imporant sa ia startul bine iar invatatoarea e foarte importanta. Sper sa gasesti persoana potrivita. Eu si acum imi amintesc cu drag de invatatoarea mea, o scumpa, la fel si sotul dansei, era proful meu de romana, a murit, Dumnezeu sa il odihneasca, tare drag imi era de amandoi. O dulceata de invatatoare, tare draga mi-a fost. Iar sotul dansei, proful meu de romana, era un hatru si un simpatic, tare mult ne distram cu el la ore si in tabere. Am invatat super bine gramatica de la dansul. Mi-amintesc ca mereu imi reprosa ca nu vreau sa invat comentariile la romana, insa la gramatica eram super buna.
DANIELA, vad ca ai hotarat sa nu o mai dai pe Ioana la gradi pana in primavara. Foarte bine, tu simti cel mai bine ce e cel mai potrivit pentru puiul tau.
La noi e super frig, sunt 0 grade, cred ca o sa vina tati inghetat acasa. Si ma uit pe meteo si vad ca o sa fie frig si saptamana viitoare. Nu mai ninge momentan si nici zapada nu s-a pus.
Revin.

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

BEE, LA MULTI ANI CU SANATATE, FERICIRE MAXIMA, MULTE BUCURII SI IMPLINIRI!

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!

LA MULTI ANI PUFU SI BEE!! TOT CE VA DORITI SA VI SE IMPLINEASCA!!

Eu ieri am avut musafiri pana pe la 21, apoi culca fata, apoi enerveaza-te ca nu adoarme, numai spume am facut aseara. De ciuda. Gata, azi mergem la circ la 15 si nema somn dupa-masa. Nu are rost.
Deea, am citit ca a nins la voi si m-am uitat iute in drop. Foarte frumoase imagini, dar speram s-o vad pe Daria printre fulgi. Ce te tot enervezi cu jaluzelele alea, din ce sunt? Eu renunt la ele, vreau sa-mi cumpar perdele vaporoaseeee si colorate. Ce am eu se spala greu de tot.
Daniela, foarte bine ca nu o mai duci. Alaltaieri mi-am sters o fraza din mesajul catre tine, suna cam asa: ma felicit ca n-am mai dus-o la gradi...am sters ca sa nu te influentez. Eu am o chestie insa: n-o scot pe ceata si pe vant puternic. Am mai scos-o pe vant si mi-a racit. Asa ca, noi stam cuminti in unele zile naspa.
Anda, ai mai pus filme cu dragalasul? Abia astept sa le vad. Ce fain ca si la voi a nins, mai spuneti ca si asa ma intristez cand ma uit afara si vad cer albastru...
DanaE, ti-am vazut mandrele din drop. Pe langa faptul ca Oana se tine excelent pe patine si role, mi-a placut pozitia aceea de zbor, exact ca o patinatoare. Iar Roxana, e mortala cu Toate cotierele si genunchierele si casca...am vazut ca si merge pe role . Bravo, bravo! Iti trebuie echilibru bun....si amandoua il au din plin.
AnaM, te-ai apucat ieri de facut mancare...la greu. Cand veniti pe aici?
Fug sa pape si revin.
Si la voi a nins deci...

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Bee La MULTI ANI!!! Sa fii fericita si sa ti se implineasca orice iti doresti!!! Ai o familie minunata de care iti urez sa te bucuri pana la adanci batraneti!!!
Pufu, pe tine te-am urat la telefon, te mai asteptam si aici sa ne mai conversam.
Moni, ce te astepti sa gasesti tu in real? Eu din cate stiu nu prea are mare lucru, adica la capitolul jucarii si hainute copii. mai mult mancare si alte cele. oricum shopin placut. Si Ioanei ii plac uratii aia care canta frere jaques, chiar a invatat cantecelul.
Anda, ieri si azi m-am gandit la tine. Ioana mi-a cerut sa-i dau sa se joace cu plastilina si cum aveam un pachet nou i l-am dat pe ala. Dezastru, o plastilina asa de infecta n-am mai vazut, se lipea de maini, se lipeau intre ele instant, cleioasa si scarboasa. S-a mai jucat si azi putin cu ea si deja nu se mai cunoaste care ce culoare are. Mie mi-ar fi placut plastelina de care povesteai chiar daca nu-i asa de fina. Ioanei i-a placut foarte mult Mark dar nu vrea sa accepte ca este baiat, tot spune ca este fetita si atunci cand ii zic eu ca este baiat si il cheama Mark ea ma contrazice ca este FETITA ca este in camera fetitei(nu stiu de unde a tras ea concluzia asta)
Deea, chiar ma gandeam ce naiba te apuca sa faci jaluzele cand era super simplu sa trantesti niste draperii faine care le faceai 13-14 si nu-ti lua nici atat timp si nici nu te enervai asa mult.
Eu te inteleg pe tine cand spui ca esti fericita ca s-a adaptat Daria la programul tau. Din pacate tu trebuie sa muncesti, de placere ori de nevoie si nu ai incredere in nimeni s-o lasi pe mica ta asa ca v-ati adaptat programul una dupa alta. Eu avand timp, fiind disponibila si avand si ceva ajutoare am tinut oarecum la programul lor de somn, masa, baie. Nu-s neeaparat stereotipuri.
Ingrid, eu ii cam scot pe afara chiar daca este frig sau ceva vanticel(pe la noi rar nu-i vant).
ma duc sa termin mancarea, azi le fac un orez cu pui pentru la pranz. Pe deseara ma mai gandesc ce sa le dau. Supa si ciorba nu prea le mai fac, rares o papa in schimb Ioana este jale, nici lingura nu o baga.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput