PRIETENE FARA TITLU (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai nu stiu cum pot fi unii copii atat de constanti ca s-ar juca numai cu masinute,sau numai s-ar uita ore in sir la desene animate etc. Diana de-o ora incoace a facut diverse : dupa ce s-a saturat de pictat,m-a convocat la jucat ping-pong si fiindca nu prea ii iesea am trecut la jucat cu mingea,apoi s-a apucat de insirat margele,a rasfoit niste reviste,iar acum se joaca cu abtibildele dintr-o carte ... Si pana se culca cine stie de ce altceva se mai apuca
Merg sa dau drumul la apa sa ii fac baia.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Am bagat postarea aia dimineata si am fugit. N-am mai intrat ca atunci cand au dormit copii m-a furat si pe mine somnul, acum sunt cam fresh dar tot ma duc sa ma pun in pat ca acum incepe sa se scoale cand unul cand altul. Cat o sa mai dorm eu cu copii astia in pat?? Ma gandeam ca le fac eu camera lor cam peste un an jumate sa fie si rares mai mare.
Moni, ai tu rabdare inca o luna jumatate sa-i dai tabla aia??? sa le foloseasca sanatoasa si sa se bucure de cadouasul frumos de la buni si unchiu.
Anaaaaa, ce de mancare ai facut tu astazi!! Te cred si eu, doar aveai oaspeti importanti la masa!! cred ca ai avut o dupaamiaza plkacuta in compania Clarei.
Dana, deci nu-s chiar tra-la-la. Si eu ma gandesc acum ca am facut foarte bine ca o tin acasa mai ales la vajurile care-s afara...brrr. Acum ma gandeam ca Ioana n-a mai iesit niciodata asa dimineata din casa, a refer la anotimpul rece nu la vara cand practic dormim afara, eu ii scot pe copii constant dar la pranz.
Ia uite oameni calculati, deja s-au hotarat unde fac Revelionul. Pe mine daca ma intrebi si in ziua cu pricina nu-s chiar asa de sigura
ma intrebai de vreme, cam tarziu iti raspund, pana pe la 13 a fost ok, temperetura acceptabila, chiar au fost copii afara, dar mai apoi s-a innourat si a inceput ploaia& vantul. Pe seara a fost si la noi ceva lapovita, nesemnificativ insa, era ca o umbra de zapada pe capota masinii.
Mira.......nu te urmaream:))) nu erai la odisee cu noi? Eu parca asa imi amintesc, cel putin prima aniversare a Dariei. sau te confund?
Ma duc sa trag o tigareta si mai vad che pasa.
Deea tu ai terminat jaluzelele alea? Pupici la cumintica Dariuca! Sa stii ca isi regleaza somnul cam in 2-3 saptamani. dar trebuie pusa constant cam la aceeasi ora la nani in fiecare seara si eventual sa existe un ritual inaintea somnului cum ar fi baia, masajul, cititul povestii, bautul lapticului

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Daniela, ma asteptam sa zici asta. Ia repede o piatra in gura, sa nu se schimbe balanta curand. Sanatate multa Ioanei. Ai luat o decizie buna, nu iti mai fa probleme Pupici

Dana, eu o sa dau anunt la ziar, sa vina invatatoarele sa dea proba de lucru. Premiul va fi... onoarea de a o avea pe Daria ca elev

Eu sterg pe jos cu orgoliul meu de designer vestit N-am fost in stare sa fac jaluzelele alea de care va tot vorbesc. E al treilea model pe care il incerc, si iese ca pixu Vreau sa fac din rahat bici, si ma supar ca nu pocneste M-am zgarcit, am luat cele mai ieftine materiale, si toate improvizatiile, si nu imi iese frumooooooos

Iar sunt in depresie, merg sa beau un calciu cu magneziu



blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Daniela, la noi ritualul e la 10 pijamaua, spalatul pe dinti .. pus in pat, laptic. Apoi se da jos din pat, vine la mine, eu o pun inapoi in pat, iar se da jos, iar inapoi in pat, iara la mne, pana pe la 2 cand ii suna ceasul de nani

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Hai ca ma duc la nani.
Deea si ca sa-ti exemplific, cam cat de invatati sunt ai mei cu ritualul asta...odata rares si-a varsat ceva pe bluzita si se si kkcise, era doar 19 dar totusi m-am hotarat sa-i spal in ideea ca mai stam dupa aceea prin pat la povesti. II spal, ii doftoricesc, ii creia o pauzasc si aduc niste carti sa le citesc. N-a fost chip!!! Lipsea lapticul din program, asa ca am facut si laptele si au adormit copii mei mai devreme cu vreo ora in seara aia. Concluzia, s-au invatat asa, in momentul in care incepem ritualul de noapte ei stiu ca trebuie sa doarma si parca le apas pe un buton de noapte buna.
Sigur ca mai sunt si excceptii dar alea la noi sunt doar de boala sau de cine stie ce eveniment cum fu anul trecut de Revelion cand Ioana n-a pus geana pe geana pana nu s-a dumirit ce era cu masa aia mare intinsa la noi in casa la ora aia. Sunt foarte receptivi la schimbari.

hai ca acum chiar plec la nani. Poate mai vad si eu ceva dragut la tv pana m-o lua somnul.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Ah ... ca de dimineata tot vreau sa va spun, dar nu am reusit sa intru. La noi ninge ca in filmele cu Mos Craciun. Fulgi imensi si desi, copaci de zahar, tot tacamul. Daria a iesit de dimineata cu fetele si au facut un om de zapada Eu dormeam Dar dimineata inainte sa ma pun in pat, am facut o poza pentru voi. O pun in drop

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Daniela, eu pe Daria nu am reusit sa o robotesc cu nimic. N-are nici un automatism, nici un buton, nici un program. (Poate si din cauza ca sunt anti-automatisme in general, dar .. la nani ar fi fost bun unul ) Eu cum am carat-o pe Daria dupa mine mereu, nu a avut niciodata program de somn sau de masa, nici cand era mica, si acum, nici atat. Pe de o parte imi convine, ca e foarte adaptabila. Nu trebuie sa imi fac griji ca vine ora de nu stiu ce. Daria rezista la orice schimbare de program, si se adapteaza in orice situatii, nemancata, nedormita, neplimbata, etc...dar cu nani nu imi convine ca se adapteaza si la asta

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Zapada!!! Ce frumos. i-a placut? s-a bucurat de ea? Asa de multa?? Au facut chiar si om de zapada?
Ai pus-o, ca acu ma duc sa ma uit.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vad ca mai aparurati asa cate un pic ...
Eu tocmai m-am indopat ,am fript rapid cartofi, niste gratare si-o salata de varza ,m-a lovit foamea ... Asta dupa ce am luat pe sus sacul (de dormit ) cu mandra si am protzapit-o la taica-su in brate, ca nu avea chef de somn.Dar cand m-am intors era deja la ea in pat,adormita.
I-am citit si azi vreo trei povesti lungi,toate in premiera: Aladin , Fluierasul si Bucle aurii . Ea mi-a cerut Jack si vrejul de fasole,dar am zis ca mai bine nu ca-i cu un capcaun si sa doarma bine fata... Numai ca in Fluierasul ala era plin de sobolani si s-a mai si finalizat morbid rau A si pocnit cu mana imaginile cu sobolani si a zis ca nu-i place "asa o noapte" - erau pe-o pagina imagini cu un oras noaptea si intzesat de sobolani pe deasupra
DEEA imi pare rau de jaluzelele alea,poate iti vine vreo idee salvatoare.Ce fain ca a nins,ma uit imediat si la poze.
DANIELA tu ce povesti le mai citesti? Sta cuminte si Rares si asculta?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA am mai rabdare,sigur ca am,m-am mai schimbat si eu ... anul trecut parca eram mai nerabdatoare cu cadourile,e-adevarat.
DEEA eu sunt cam intre cu automatismele alea,dar Diana cred ca va semana pe taica-su cu ele,daca uit ceva imediat imi aminteste - de exemplu cu medicamentele : ii dau uleiul de peste si cavitul zilnic,dar de multe ori imi aminteste ea !!! Chestiile astea de rutina eu le-am plasat lui Ghita ca el e constiincios si nu le uita,pe cand eu ...
Azi cum a intrat pe usa,Diana m-a luat cu "CE-I AICI?" si s-a dus sa inspecteze cartile si celelalte lucruri schimbate de mine azi.Nu-i scapa absolut nimic.Eu o culc in pijama si in sacul de dormit subtire dar care e taiat la picioare.Fiind cu picioarele afara am inceput sa ii dau niste ciorapi mai comozi noaptea.Azi dupa baie am uitat sa ii dau si mi-a strigat sa ii pun si ciorapii ... Nu mai zic ca daca se termina ceva in casa gen hartie igienica ,sare de baie etc. ne striga sa cumparam sau la supermarket fiind, ne aminteste sa cumparam! Dar asta parca v-am mai zis-o ... Eu n-am nervi sa tin minte ce trebuie cumparat in domeniul alimente sau produse de uz casnic ,noroc cu Ghita ca lui ii place sa bantuie la raioanele respective.Cand mergem la Kaufland,Selgros etc. el e la raioanele alea,eu la jucarii,carti,haine si cosmetice,iar la final numai supervizez ce a luat,sau mai completam eventual daca imi mai vin idei

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Rasul e o vacanta instant"

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput