Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (148)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Noi nu am putut iesi nici ieri ca a fost un vant de-ti zbura palaria.
Azi iar nu mergem(doar daca ninge si atunci pe jos) ca tati a plecat cu masina la serviciu si caruciorul il tin in masina.
El merge foarte rar cu masina la serviciu din cauza de aglomeratie, a ajuns la concluzia ca daca merge cu bicicleta ajunge la fel de repede la serviciu si acasa ca si cand ar merge cu masina.So pedaleaza ca e mai sanatos.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 10 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



Un comercial, un administrativ si directorul unei firme merg sa manince de prinz. Aruncata pe jos, gasesc o veche lampa de ulei. O freaca si deodata apare un spirit, invaluit intr-un nor de ceata.
Cum eu, de obicei, indeplinesc trei dorinte, va acord cite una la fiecare, zice spiritul.

Mie primul! Eu primul! se agita administrativul. Vreau sa fiu in vacanta in Caribe…!!!
Si… puf, dispare!

Fara sa se arate uimit, comercialul striga:
E rindul meu! Vreau sa fiu in Hawaii, pe plaja cu maseuza mea, cu o rezerva interminabila de bere, si cu un top-model!
Si, din nou… puf, dispare si el!

- Bine, acuma e rindul tau, îi zice spiritul directorului firmei.
- Vreau ca astia doi sa se intoarca la munca imediat dupa pauza de masa, zice directorul.

Intotdeauna trebuie sa-l lasi pe sef sa vorbeasca primul.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

nemary LauraIoana, stancutza, nu se plateste vama la parfumuri, doar suprataxa la ei de 10%, maxim 15$. Bine, eu n-am luat decat 1 parfum/colet, poate daca iei multe se depaseste greutatea si mai sunt suprataxe. Ei nu trec suma pe factura asa ca nu au la ce valoare sa faca vama.Camelia si Laura (06.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



Un comercial, un administrativ si directorul unei firme merg sa manince de prinz. Aruncata pe jos, gasesc o veche lampa de ulei. O freaca si deodata apare un spirit, invaluit intr-un nor de ceata.
Cum eu, de obicei, indeplinesc trei dorinte, va acord cite una la fiecare, zice spiritul.

Mie primul! Eu primul! se agita administrativul. Vreau sa fiu in vacanta in Caribe…!!!
Si… puf, dispare!

Fara sa se arate uimit, comercialul striga:
E rindul meu! Vreau sa fiu in Hawaii, pe plaja cu maseuza mea, cu o rezerva interminabila de bere, si cu un top-model!
Si, din nou… puf, dispare si el!

- Bine, acuma e rindul tau, îi zice spiritul directorului firmei.
- Vreau ca astia doi sa se intoarca la munca imediat dupa pauza de masa, zice directorul.

Intotdeauna trebuie sa-l lasi pe sef sa vorbeasca primul.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun




RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 10 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

neata!
in incercarea de a reobisnui copilul sa adoarma singura am lasat-o singura in patut si am deschis computerul.

si am citit un banc care m-a amuzat. vi-l trimit si voua.

Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite bicicletele copiilor.
Da sa bage bicicletele in garaj si gaseste jeep-ul deschis si cainel e plin de noroi intins pe banchet a.

Intrigat intra in curte unde vede copii intr-o balta de noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se jucau cu furtunul.
Intra in bucatarie nu fara a observa ca geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat.

In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare peste tot.
Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca altfel decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de muraturi.

Incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm televizorul si calculatorul cu jocuri erau date la maximum.
Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea intr-o balta de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau derulate pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la usa .

In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta muzica cu castile pe urechi.
O intreaba ce s-a intamplat. Ea ii raspunde. "Iti aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am facut toata ziua?
E hh ... astazi nu am facut nimic....





Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




super tare.
si adevarat!!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Elle, super si bancul tau

O treci tu si pe Alina Tudor pe 21 feb la locul de joaca, pls?

cred ca 90% ramane sa facem petrecerea pe 21.02.09 la un loc de joaca, nu? doar sa-l alegem si sa stabilim si ora.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

Ieri, n-am fost la birou si n-am avut cand sa intru.
cate-un si o celor care au intrebat de mie.

Monica sunt mai bine, incep sa "m-aud" si nu ma mai doare asa tere in gat.

Ramo - cum m-ai strigat, cum am aparut - Razvi este delicios cum 'defileza"; Bravo!

I-am admirat pe Andrei (de LalaD) si Albert (de Dana) - tare fumosie si jucausi!

Am vazut ca sunteti in febra cadourilor; eu sunt in 'pana' de idei: a trebuit sa renunt la plusul 'gigant' pt aniversarea buburuzei pt ca se sperie de el.
Si acum, nu stiu ce sa-i iau.

Revin - suna tel ca la gara

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploscariu spune:

Buna, mamici zuzici!
Noi am dormit pana la 9 azi!
Am sa mai pun niste poze cu Ionut.

Gabriela din Cluj - mami lui Ionut 14.01.2008 si Ioana 13.12.2004


poze cu ingerasii mei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Mi-am pus sa ascult niste colinzi, ca anu trecut cand am pus prima data sa le ascult a inceput sa ninga.Poate imi iese si anu asta figura

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 10 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ploscariu

Buna, mamici zuzici!
Noi am dormit pana la 9 azi!
Am sa mai pun niste poze cu Ionut.

Gabriela din Cluj - mami lui Ionut 14.01.2008 si Ioana 13.12.2004


poze cu ingerasii mei




foarte dragalas ionut al tau.
mi-a placut tare mult prima poza in care ingerasii tai dorm imbratisati

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput