Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Multam laura...

Multam de aprecierile pentru gagalice.

Stancuta... promit sa revin cu detalii... dar trebuie sa dispar cateva ore ca la mine e 4 dimineata si eu nu am dormit inca... iar la 7 imi da gangurila trezirea.

la toate.

Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ancab nu inca nu ninge.Da mai astept ca nu-i gata ziua, si sa faca bine aia de la meteo sa nu ma fi pacalit ca o sa fiu foarte si o sa ii

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 10 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ce mesaj brutal am trimis, da eu nu-s asa, eu sunt o adevarata
Imi doresc foarte mult sa ninga.


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 10 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

helllooo

sunt restanta .. ieri am ajuns tarziu de la BE si i-am oferit cupiulului jucariile .. a fost tare incantata de placuta cu animale de la casaretro. cu cilindrul muzical a tras niste trante de zile mari .. se repede sa-l arunce peste gard, se loveste cu el de gard si aterizeaza pe spate .. cu efectul trambulina ..

lala ce de jucariute are pletoselul mic .. am vazut pozutele, pare incantat de ele. sper sa reziste si la el ca la bogdan.

danonique cat e de dulce si frumos alberticul .. imi vine sa-i rontzai falcutele. vad ca si el e viitor IT-ist .. am zarit-o si pe vanessuca .. o domnisoara superba cu zulufi! vazut si o burtica frumoasaaaaaa de tot!!

creata wow .. felicitari! mica vorbareata

grati BRAVO, DUDU! la cati mai multi pasi singurel!

miki tare dulcic e luca si ce mare s-a facut! uite o s-o iau si eu pe eva la cora .. sa vad daca sta in masinuta .. si fetelor .. masiunta aia are centura de siguranta .. altfel ar zbura copilasii de acolo ..

alina sunt copii carora le ies dintii la un an si .. eu zic ca nu e cazul sa te ingrijorezi, inca.

monica matz ce dulcee e pitica in bouncer .. da' poze n-ai?

ramo si eu vroiam sa te intreb de zapada ....


ROXANICIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

hai ca m-am intins ca o placinta ....



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:





SOFIUCA, VANESSA, CALIN, ANDREW, KHALED


LA MULTE LUNITE SI ANISORI! SA FITI SANATOSI SI SA AVETI NOROC IN VIATA!





Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

neata!
in incercarea de a reobisnui copilul sa adoarma singura am lasat-o singura in patut si am deschis computerul.

si am citit un banc care m-a amuzat. vi-l trimit si voua.

Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite bicicletele copiilor.
Da sa bage bicicletele in garaj si gaseste jeep-ul deschis si cainel e plin de noroi intins pe banchet a.

Intrigat intra in curte unde vede copii intr-o balta de noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se jucau cu furtunul.
Intra in bucatarie nu fara a observa ca geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat.

In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare peste tot.
Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca altfel decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de muraturi.

Incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm televizorul si calculatorul cu jocuri erau date la maximum.
Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea intr-o balta de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau derulate pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la usa .

In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta muzica cu castile pe urechi.
O intreaba ce s-a intamplat. Ea ii raspunde. "Iti aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am facut toata ziua?
E hh ... astazi nu am facut nimic....





Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



am facut deja lista cu sarbatoritele lunii decembrie, doar s-o afisez dupa 25, cand e ultima sarbatorita a lunii!

wow .. nu-mi vine sa cred ca a zburat asa timpul ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ramona si mie imi place sa ninga. din pacate, in oras se face o mizerie....trebuie sa fie frig tare de tot ca sa se depuna ceva...la noi a plouat de dimineata. acum iese soarele. parca as vrea sa mai fie zile ca cea de ieri, cu soare si fara vint, sa mai putem sta pe afara cu bebe.
si sa ninga de craciun. iubesc "craciunul alb", ca atunci cind eram mici si nici nu puteam umbla de cit de mare era zapada.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

neata!
in incercarea de a reobisnui copilul sa adoarma singura am lasat-o singura in patut si am deschis computerul.

si am citit un banc care m-a amuzat. vi-l trimit si voua.

Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite bicicletele copiilor.
Da sa bage bicicletele in garaj si gaseste jeep-ul deschis si cainel e plin de noroi intins pe banchet a.

Intrigat intra in curte unde vede copii intr-o balta de noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se jucau cu furtunul.
Intra in bucatarie nu fara a observa ca geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat.

In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare peste tot.
Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca altfel decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de muraturi.

Incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm televizorul si calculatorul cu jocuri erau date la maximum.
Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea intr-o balta de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau derulate pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la usa .

In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta muzica cu castile pe urechi.
O intreaba ce s-a intamplat. Ea ii raspunde. "Iti aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am facut toata ziua?
E hh ... astazi nu am facut nimic....





Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.


Tareeeee!


RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 10 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ziua buna zuzici!!!

Azi sunt si eu in sfarsit mai odihnita!!! Si e tare bine!

Aseara am lasat soacra cu copiii si am mers cu sotul la "calatorie spre centrul pamantului" in 3D. O experienta absolut minunata. Mi-a placut ff mult.

La intoarcerea acasa, pe la 10, am gasit copiii in aceiasi forma de zile mari, energici si pusi pe joaca. Apoi Ana a adormit in 5 minute, pe Luca l-a luat soacra la ea, si am dormit si eu linistita pana la 7 dimineata!!! Fara nici o trezire!! E divin sa dormi!

Cretule, pupam Mariuca vorbareata!! Si apropos de genialitate...fara sa arunc cu vorbe si sa mai isc cine stie ce controversa....copiii sunt geniali prin definitie! Toti!! Sunt cele mai mari minuni ale lumii si sunt tot ce are omenirea mai de pret.
Alina dixit!

Grati felicitari pentru Dudu plimbaretul!! Sa il pupacesti si sa o pupacesti si pe Ozi. Mi-ar placea sa ne mai vedem. Mi-e dor de voi!

Ramonici nu fii suparat ca nu a nins inca. E pe aproape! Da Doamne!!

LauriciD mai spune-ne despre Elenita si Dimitri. Ce-ti mai fac puii?

Ellenutz m-am amuzat citind despre trantele Evei cu cilindrul muzical. fetita jucausa!

Stancutz la tine e oboseala multa acumulata si se adauga si faptul ca inca alaptezi. Nu mai amana si mergi la doctor. In mod siguri nu vrei ca Sofiuta sa te vada suferind, nu? Eu am tras-o destul de urat cand Luca avea cca 1 an si ceva. Si am zacut la pat efectiv vreo 2 saptamani. Nu bun!! Mergi la doctor, te rog!!

Am uitat sa ma laud. A mai spus Ana inca un cuvant: "apa" Ce bine! Piticuta mea frumoasa!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput