Mamici si gravidute curajoase de Nov-Dec2008 (130)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Salutare,
Felicitari tuturor mamicilor care au nascut in ultima saptamana (in care nu am mai avut timp sa scriu).
Noi avem 1 saptamana de cand suntem acasa, Andreea s-a acomodat cu sora-sa, tot o cerceteaza, ii mai da cate un pusi, insa tre' s-o supraveghez atent, sa nu o cerceteze mai mult decat trebuie
Ana Maria este bine, a luat cam 300 gr. de sambata trecuta pana ieri, o alaptez, pana acum nu am avut nevoie de completare, pt orice evetualitate am lapte praf in casa.
Astazi i-a cazut si buricul, in timp ce ii schimbam un pampers.

Am si cateva poze www.andreeaioana.ro/thumbnails.php?album=27" target="_blank">aici

Am admirat si eu o gramada de poze de bebei, frumosi cu totii
Abia astept sa nasca toate fetele si sa fie totul bine

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:


E frumusica foc Ana Maria!

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Salutare,
Felicitari tuturor mamicilor care au nascut in ultima saptamana (in care nu am mai avut timp sa scriu).
Noi avem 1 saptamana de cand suntem acasa, Andreea s-a acomodat cu sora-sa, tot o cerceteaza, ii mai da cate un pusi, insa tre' s-o supraveghez atent, sa nu o cerceteze mai mult decat trebuie
Ana Maria este bine, a luat cam 300 gr. de sambata trecuta pana ieri, o alaptez, pana acum nu am avut nevoie de completare, pt orice evetualitate am lapte praf in casa.
Astazi i-a cazut si buricul, in timp ce ii schimbam un pampers.

Am si cateva poze www.andreeaioana.ro/thumbnails.php?album=27" target="_blank">aici

Am admirat si eu o gramada de poze de bebei, frumosi cu totii
Abia astept sa nasca toate fetele si sa fie totul bine

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008


Isabela lui Raphael Nicolas

Primul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

INTREBARE !!! Bebeii vostri haraie/fornaie ? da mai mult asa parca din piept , respira f des si parca nu are aer .Cat tre sa fie temperatura normala a bebeilor ?

Criss de Paula Sofia
http://good-times.webshots.com/album/568767579tGShwK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Criss bebelusii fornaie ca au nasucul infundat,mucozitatzi, si nu pot respira pe gura.....temp e pana in 38 normala.....Si referitor la TREZIT...nici nu ma gandesc..cat doarme...doarme....si se trezeste cand i-e fomica..NU sunt de acord cu trezitul...mama nu a facut asa cu mine desi dormeam 5-6 ore legat...si sunt vie si grasunica....O prietena isi trezea bebeul la 3 ore sa-l hranesca si era agitat, nervos si ofticos....pana in ziua cand a inceput sa-l lase cu programul lui si a fost ca si cand avea un copil "nou si cuminte"



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Future - de ce sa-l trezesti??? al meu dormea cate 4-5 ore..de ma plictiseam prin casa, cand veaneau ceva musafiri trebuiau sa astepte dupa somnoros..inseamna ca e satul si cand i-o fi foame s-o trezi el....


Criss - e normala haraiala bebeilor, de asta se si recomanda ser fiziologic din belsug, ei inca mai au mucozitati in gat si tot asa va fi pana aproape de vreo 5-6 luni, vezi sa nu fie prrea cald ion camera lui sau aer prea uscat.................
iar temperatura stiu ca e normala pana in 38 in fundulet din care se scad 5 unitati ca sa ajungi la temp reala!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 36+ Theodora
PRINTZUL


AMR 3 SAPTAMANI


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Monica - felicitari sa iti traiasca..e asa de micuta si finutaaaa si Andreea asa curioasa ...si tu arati asa de bineeee

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Salutare,
Felicitari tuturor mamicilor care au nascut in ultima saptamana (in care nu am mai avut timp sa scriu).
Noi avem 1 saptamana de cand suntem acasa, Andreea s-a acomodat cu sora-sa, tot o cerceteaza, ii mai da cate un pusi, insa tre' s-o supraveghez atent, sa nu o cerceteze mai mult decat trebuie
Ana Maria este bine, a luat cam 300 gr. de sambata trecuta pana ieri, o alaptez, pana acum nu am avut nevoie de completare, pt orice evetualitate am lapte praf in casa.
Astazi i-a cazut si buricul, in timp ce ii schimbam un pampers.

Am si cateva poze www.andreeaioana.ro/thumbnails.php?album=27" target="_blank">aici

Am admirat si eu o gramada de poze de bebei, frumosi cu totii
Abia astept sa nasca toate fetele si sa fie totul bine

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008


Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 36+ Theodora
PRINTZUL


AMR 3 SAPTAMANI


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am pus poze noi...
http://good-times.webshots.com/album/568834037MlTcRz

Si am schimbat si prefixul...
Crestem....Va

http://community.webshots.com/user/Bebitza_Iorgulescu
graviduta 36+
AMR 4 saptamani
http://bd.lilypie.com/dN6Wp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Intru rapid ca urla 'mafoame'. Raportez:inca traiesc, desi mi-am dorit sa ma omoare cineva. O sa va povestesc can o sa am timp. Amavut dureri GROAZNICE!!!!!. Fug la datorie.

V a multumesc din suflet pt galerie, urari, mesaje.

==========
Corina 37+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

si noi am pus pozici.........



...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Alexa si Alexutza multumim mult de raspuns ne-a mai venit inima la loc , deja ne gandeam numa la prostii .Bineinteles ca si a noastra doarme mult iar noaptea cam 5-6 ore si aici aveam dubii daca e normal , nici noua nu ne vine sa o trezim daca nu vrea ea

Criss de Paula Sofia
http://good-times.webshots.com/album/568767579tGShwK

Mergi la inceput