Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (305)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello gagici,

Si aici e urat afara si ploua intr-una....e timp de stat in casa si numarat banii
Multumesc pt aprecieri la adresa lui Robert Faza e ca el se duce la sv. imbracat ca rapperii si acolo ati vazut cum e Conteaza si cum te imbraci ca sa arati intr-un fel, voi l.ati stiut mai mult cu haine largi si sapca pe cap
revin, fac o tocanita cu pipote....

Irina spor si idei pt plan

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Hello, si noi pe aici, am citit am mai uitat...
Ia sa vedem...
Anasol, nici macar cu parereqa nu stiu sa-mi au, de ce nu papa Ianis... imi pare rau ca esti asa necajita. Mai cere parerea si altui medic.

Gio, spor la cumparat mocheta si la gasit blana de ren inchiriata. Mai bine dai o fuga la Pol, omori un ren si gata . Pupa blondinul.

Asa...

Cosmi, Papanul ce mai zice, strengarul de el?

Silvi, cum este mai wok-ul ala, ca am mai auzit... Sa stii ca si eu sunt tot la cura. De slabire, evident, asa ca hai sa ne tinem tari. Eu nu mananc seara, beau apa.

Irina, da' ce-are MArio de ia antibiotic? Si ce sa-ti fac daca ai pe mess specimene , iti asumi toate riscurile, nah. Pupam creolinul inalt.

Azi am facut musaca din paste. Super buna, cu gogosari acri.

Sa va zic ce nou talent mi-am descoperit: CONFECTIONEZ FELICITARI. Unicate. Am deja comenzi . Normal, le vand, fac banuti pt. terapia lui Razvan, care ne usuca efectiv. Macar e bine ca avem rezultate pozitive. Felicitarile sunt foarte frumoase, dupa parerea mea si a altora, le fac noaptea ca ziua n-as putea. Deci mai putin somn ......
Astept sa-mi raspunda niste firme, daca vor sa cumpere de la mine, cei care ofera la sfarsit de an sacosa cu agenda+calendar+felicitare.
Daca cineva dintre voi doreste sa vada, sa ma caute.
In fine...
Razvanelu mic este bine, n-a racit deloc, sa nu zic intr-un ceas rau, la cresa inca zicem pas. E indragostit de Pooh . Sa-l auziti ce frumos spune: "Puuuu" , mor de dragul lui...

Dialoguri (nah, ca-mi veni si mie randul olala !!!):
- Il iubesti pe Pooh?
- Oooooooo.....

- Ce cumpara tata?
- Oua.

- Ce cumpara mama?
- Apa.

- Cum este lupul?
- Osss (hotz)

- Cum mananca lupul?
- Hap!

- Si cum a cazut el?
- Buf!

E vorba de lupul din Capra cu 3 iezi.
Dragut, nu-i asa?
Gata, fug in pat, ca mi-ajunge pe azi.
Va pupam pe toti si toate.

LA MULTI ANI OACHI!!!
LA MULTI ANI DARIA de MIRA!!!
Cam asta este.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006) [Sindrom Asperger]

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Irina nici mie nu-mi plac cei de la mondex, ciserom. azi am luat de la alta firma, nu stiu care e. Promise aia sunt misto. si ai lui Marco sunt cu dungi:maro, portocaliu si inca 2 culori in ton, sa mor de mai stiu.
spor la proiect.
maraki mie imi place mult cum ii sta asa aranjat, nici in haine largi nu arata rau, dar asa e mai misto.
Astery bravo doamna!!!! super idee, si pe mine ma batea un gand, dar am renuntat. vrem sa vedem operele!!!
cat despre conversatia cu razvan....nu mai zic nimic...decat...BRAVO!!!! super copil!!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Nu stiu ce are DC-ul la mine ca ma scris deja 2 mesaje si nu le trimite ba se si blocheaza de restartez

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hop ca vad ca merge deci reiau pe scurt ca mi-am epuizat ideile
Irina am inteles is atunci ce ai zis dar nu imi era mila ca eram suparata pe el ca piticul ala era chiar un dulcic simpatic care tot vroia sa il pupe numai ca al meu copil cu resursele lui de franceza ales sa il imbranceasca ca sa il faca sa inteleaga ca nu vrea sa il pupe...in fine e prapadit mare dara zi a fost un super cumintel pa teoriile mele de ieri deci am depasit faza. Cu banca cred ca e faza ca ne blocheaza cardul ca expira in acteva zile si Jean tot nu a juns pe la ei pentru cel nou, musai sa isi faca timp ca ramanem blocati cu banca si e nasol, cu orange-ul nu a rezolvat inca, dupa ca ce l-au tinut ieri dupa ora 18 ce sosise si el acasa 2 ore la tel ( cu nr cu plata binenteles) si l-au tot pus sa sune la zece numere concluzia e ca e inregistrat contractul gresit si ca au facturat primele trei zile de telefonie fixa internationala din greseala lor dar nu stiu daca azi va rezolva ca trebuie sa sune din nou in fine asa vin toate cateodata.
Giova super ca ai gasit aa pret bun la covor, bine ca ascapat Marco de faza cu cosmarele.
Cristina, super , felicitari hai pune-ne poze cu ele sa le vedem sunt curioasa tare, pupici lui Razvanel cel dulce si bravo si lui.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery, bravo mami cu asa baiat Pune poze cu felicitarile
Silvie, noi primim cardurile prin posta de la banca...asa ar trebui si voi!

mergem sa cumpar cutie pt pachetul care trebuie trimis.....revin mai pe seara....pupici

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Mi-am propus sa reintru pe forum in momentul in care am vesti bune despre noi. Am scris zilele trecute un mesaj, dar l-am pierdut, va scriam at. ca m-a cam cuprins depresia, e f. greu sa pierzi un parinte, in fine am inceput un tratament, dar cum un necaz nu vine niciodata singur ieri am mai primit un sut. Socrul meu a facut accident vascular....E in spital, ieri a fost inconstient dar nu in coma, azi a scos cateva cuvinte, starea neurologica nu-i e grozava dar dr. spun ca are sanse mari sa fie bine. Atat despre noi, am un copil minunat, simte cat sufar, imi spune cred de 10 ori pe zi mami te iubesc, asta ma mai intareste.
Anasol tare rau imi pare ca aveti pb., refluxul gastric am inteles ca da astfel de manifestari, sper sa gasiti rapid problema ptr. ca vad ca te ingrijoreaza tare. Ptr. David felicitari!!
Astery, bravo lui Razvan si bravo voua parintii lui!!
Pe toate restul va sarut si va doresc numai bine, pe pitici deasemenea, va citesc si voi imi mai mai faceti gandurile negre sa dispara, sa nu ne dati disparuti ca revenim noi curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miha suntem alaturi de tine, of doamne, acum socrul? sper ca macar el sa-si revina, nu se poate sa treceti prin asa necaz, din nou.
frumosului. Simte cat suferi si ca esti necajita, dragul meu!!!!
Silvia nu e chiar asa ieftina mocheta, ne-a costat 280 lei.
Nu stim daca am scapat sau nu de cosmaruri, cert e ca sapt. asta nu a avut. sa speram ca se rares.....

In seara asta am masurat copilul, 96 cm. 3 cm, de la sf. lui septembrie.

am luat si mocheta, e in hol, sper sa o punem maine la el in camera.
S-a jucat putin pe ea cu masinutele, cred ca-i cumpar ceva omuleti de la playmobil, ca nu avem de niciun fel.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara si de la mine...
Giova...fa poze cu mocheta...azi am intrat intr-un magazin de covoare dar nu aveau mochete. Inca nu ma grabesc, am vreme de schimbari dar ma incanta ideea sa ii pun mocheta si lui Dani cu toate ca el nu sta la el in camera singur niciodata. Si eu nu merg acolo sa stau cu el..asa ca ne jucam aici.
Cosmi..nu ai sughitat? te-am pomenit...am gasit o gramada de prostii cu hanna Montana..un pix care canta e 39.99 lei, o chitara mica de jucarie e 69.99 lei . Ca se vezi ce face celebritatea..
De fapt toti eroii de desene animate sunt scumpi .
Astery, si eu vreau sa vad felicitarile iesite din mana ta. Bravo ca ai telent si iti place. Mie imi place dar n-am talent. Si pt Razvanel..o steluta rosie. Cum e musacaua din paste?
Silvi,..cum stai cu regimul? Se simte ceva?
Miha. imi pare rau . E bine macar ca iti spune Tudor ca te iubeste si asta iti da putere sa mergi inainte.
Maraki.,tare elegant e Robert

Eu azi am mers la coafor...mi-am tzapat o freza faina zic eu..si niste suvite rosii...mie imi place si sunt multumita. Apoi am dus copii la socrii ca i-a cerut si noi la Real iar dupa cadouri. I-am cumparat finului mic o orga cu microfon la 70 lei..e innbunit dupa microfoane si am zis sa i-o cumpar de craciun. Am gasit ceva papusa ce da din aripi cand apesi pe un buton la spate si are 2 caluti mici. I-am luat-o Sandrei . Ma credeti ca nu scriu ce sa ii cumpar? Asternut de pat cu Wich nu am mai gasit asa ca nu am nici o idee ce sa ii cumpar. Pe maica-mea am rezolvato cu o tigaie Tefal si pe socru-meu cu un set de after shave si spray.
Eu am impresia ca eu sunt singura de aici care cumpara atatea prostii ...sau ma insel?
Dani a vazut azi Cenusareasa la gradinita ..nu a fost asa de incantat ca de Alba ca Zapada...si asta poate ca nu stia povestea.
Revin...poate imi mai vin ideile...
Maine iar la scoala...of

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Anasol, imi pare rau ca ai probleme cu ianis..incearca sa ii dai Biotics sa ii refaci flora intestinala. Daca i-ai dat antibiotic poate a fost tare si s-a dereglat. Si Dani a avut perioade ca nu manca dar nu atat de mult.
Giova...ai baiat inalt...Dani nu cred ca a ajuns la lungimea asta..am sa vad duminica cand vine acasa de la socrii daca nu uit. Ei erau cam la fel..acum Marco are parca cu 1 kg mai mult...Dani are maxim 13.500. e intre 13 kg si 13.500.
Sambata viitoare e onomastica a doi prieteni..isi tin ziua la restaurant impreuna (sa nu cumva sa mancam si sa bem de 2 ori cu toate ca sunt prieteni nu sot sotie...)...alti bani alta distractie

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput