FIV la Sibiu (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Kitty , atunci ai mari sanse sa fi . Ai rabdare inca o saptamana pana faci testul..........stiu ca e greu cu rabdarea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Buna fetelor!
Eu sunt incepatoare in ale analizelor, dar maine am o programare la dr. Chicea. De ceva timp incercam sa facem un bebe si nu ne iasa. Asa ca m-am hotarat sa incep analizele. Am citit cate ceva despre FIV, dar ma gandesc ca pana acolo mai sunt alte incercari mai usoare! Imi spuneti cu ce ati inceput? dupa cat timp de alte incercari ati ajuns la FIV? Cum e dl. dr Chicea?


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty78 spune:

Isa Cris,nu stiu daca sunt cea mai in masura sa iti raspund.Si noi incercam de un an si cava cand am ajuns la dr. Chicea.Stiam deja ca avem probleme(sotul),dar parca nu voiam sa credem ca e adevarat.Am ajuns la dr Chicea cu dosarul de analize ,ne-a confirmat care e problema,s-a uitat pe analizele mele hormonale,pe monitorizari si pe HSG care insa nu era concludenta .Asa ca mi-a recomandat sa fac o laparoscopie,fara de care nu puteam sa ne apucam ,caci nu stiam daca era cazul de inseminare sau fertilizare.Am facut laparo,a reiesit ca la mine nu erau probleme,asa ca ne-a recomandat sa incepem cu inseminarea.Acum suntem in asteptarea rezultatului primei inseminari.
Bafta multa maine. Dr. Chicea iti va raspunde la orice intrebare,dar mai bine fa-ti o lista ca sa nu uiti ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

isa_cris,bafta multa pt azi am inteles...ne spui si noua ce ai facut la consultatie....nu iti mai raspund cu ce trebuie sa incepi ca dr Chicea iti v-a explica totul....



bytzi....in curind mamica, cu ajutorul lui dumnezeu


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

kitty,iti doresc sa fi ramas insarcinata sa ne dai vestea cea mare peste 1 saptamina.....problema e ca nu toti dr citesc la fel ecografiile ,probabil foliculii aveau dimensiuni mai mici si daca ai facut pregnylul trebuia sa-ti faca a doua zi inseminarea (caci ei fac pregnylul cu 24 de ore inainte de inseminare)...



bytzi....in curind mamica, cu ajutorul lui dumnezeu


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isa_Cris spune:

Buna fetelor
Intr-adevar e un dragut dr. Chicea. Lista cu ce sa intreb nu am facut pt ca nici nu stiam ce sa intreb, avand in vedere ca sunt la inceput de drum. Noi de 6 luni incercam ... si pt ca nu s-a prins am inceput sa merg la controale. Se pare ca la mine problema este la ovulatie. Mi-a explicat ca datorita faptului ca sunt grasa, nivelul testosteronului e mare si nu se produce ovulatia. Concluzia finala...sa slabesc si dupa aceea sa merg la el. Mi-a spus ca deocamdata asta e marea mea problema!
La ecogafie mi-a spus ca "luna asta am ovulat si e posibil ca luna viitoare sa fiu graviduta". Sper sa fie asa!
va

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty78 spune:

Fetelor,nu mai ziceti nici una nimic.La mine maine e ziua 14 dupa IA ,dar nu am nici o speranta,caci de ieri am niste pete maro cum aveam si inainte de menstruatie,asa ca astept din moment in moment sa declar ziua 1 si sa ma apuc de urmatoarea IA.Totusi am sa fac un test maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

Buna dragelor!
Care dintre voi ati facut HSG-ul la Sibiu la Polisano? Doare?
Cat costa?Cat dureaza?
Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Si pe mine ma intereseaza fff tare raspunsul la intrebarea pusa de Ilary!

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

ARINA!!!!
Am citit prin ce treci!Ce naiba s-a putut intimpla?Sa dea dumnezeu sa fie doar ceva temporar si eu zic ca r trebui sa mai repeti anlizele la un alt laborator.
Mai citesc si eu pe aici,caci cine stie poate mai ajung si eu pe la Sibiu.
Salut toate fetele si le doresc reusite la bebei!

Mergi la inceput