Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

fetele din Ro la noi exista de cumparat minunile astea de care zic fetele din UK& Co? chilotei de unica folosinta pt cand se rupe apa, chestiile alea de pus pe pat sa nu uzi complet salteaua?



da. chiloti de unica folosinta la mothercare si aleze impermeabile 1/1m de la firma seni prin carrefour, metro, selgros la sectiunea "scutece ptr adulti".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Porumbita, chiloti din astia exista din cate stiu de cumparat online, de pe bebelusul tau.ro(cred ca tigex era marca, si-au luat fetele de la odiseea lui Andrei).Eu nu am cumparat asa ceva, mi-am luat niste chiloti de bataie de culoare neagra ca sa nu vad “ororile”, dar la mine nu a fost cazul, ca nu am avut lohii asa multe.Paturici din alea de schimbat eu am luat din Cora sau Carrefour, 5 buc erau vreo 60.000, de la Seni parca, se gasesc la raionul de scutece, pt mine nu le-am folosit, dar le puneam peste masa de infasat ca sa nu stea cu pielea goala pe ea fie cand il schimbam, fie cand ii faceam masaj.

Lavinia, 26+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axis spune:

Dark Bendis, multumesc de primire! - Bendis e un nume frumos, l-am vrut si eu pentru fetita mea dar am zis ca e prea indraznet :)

Eli, cred ca tu m-ai trecut pe listuta, mult mai repede decat ma asteptam, multumesc si tie! E o chestiune de competenta sau trebuie sa cunosti vreo parola ?

Veronica,

28+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IanFeb09 spune:

Mai fetelor eu am adaugat linkurile trimise de Alinuk pe prima pagina, acolo la linkuri utile. Eu am citit tot pe nerasuflate, dar sunt convinsa ca atunci cand va fi nevoie, o sa-mi dau seama ca n-am retinut mai nimic. Asa ca sunt acolo, sa fie mai usor de gasit. Alinuk, multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui IanFeb09

Mai fetelor eu am adaugat linkurile trimise de Alinuk pe prima pagina, acolo la linkuri utile. Eu am citit tot pe nerasuflate, dar sunt convinsa ca atunci cand va fi nevoie, o sa-mi dau seama ca n-am retinut mai nimic. Asa ca sunt acolo, sa fie mai usor de gasit. Alinuk, multumim


schiuz mi,
eu eram, dar am uitat sa ma semnez

Jasmi 27+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Ariya si mie mi-a aratat cantarul intr-un timp cu -600 grame,apoi cu minus 1kg..dar cred ca era el dragut cu mine,ca apoi m-a lovit fix in moalele capului cu 1kg in plus..sau mai mult

Flo si celelalte fete care merg la targ,spor la shopping si asteptam si noi detalii,poze.Si cine mai aranjeaza o camera de bb poate ne aratati si ceva poze,sa ne clatim si noi ochisorii. :))

Porumbita,sunt niste paturici absorbante,se gasesc in Metro,Cora..de la Happy sau Seni parca..Eu voiam sa iau pt a pune peste salteluta lui bb,dar vad ca ar fi bune si pt mine

POZE CU NOI
Minunica mea
32+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 8 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

mvb - te inteleg perfect. si eu am zile cand e foarte bine ca nu am un pistol sau ceva ca ma enerveaza absolut fiecare om pe care il vad si absolut tot ce aud. da trece.

alinuk - super clipul, pe restul inca nu am reusit sa ma uit, dar urmeaza

voi vorbiti de targ de bebe - eu visez sa imi cumpar farduri si haine stramte stramte pe talie!!!

cat se da la un botez acuma?

32+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Neata mamicutelor!!! E prima zi de lucru dupa 4 zile de concediu de odihnamai am 2 zile si inca o saptamana si gata ....intru in concediuyupiiiiiiiiii!!!

Alina subscriu la numele de "Fulgusori"...este super!!

A intrebat una din voi nu mai stiu sigur caredespre ciorba de oase...este foarte buna. Mama o face astfel:

Pui oasele la fiert in apa (iei spuma). Dupa putin timp pui la fiert morcovii, ceapa, pastarnacul si orice leguma iti place tie. La final pui rosii din alea de casa sau rosii proaspete, apoi o acresti cu bors - se gaseste la magazin si la pliculet si la sticla, vezi de care gasesti. O mai lasi sa dea intr-un clocot, o dai jos de pe foc si pui verdeata. Este foarte foarte gustoasa....





29+ Vlad Mihai

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu sunt de acord in principiu cu orice denumire in afara de bulgarasi - sa nu se creada ca-s din bulgaria. fulgusori e frumos.

32+ cu Stefan Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Patricia,m-ai omorat!De o sapt caut oase si nu gasesc ca vreau sa fac ciorbita.(nu eu intrebam, ca eu stiu s-o fac)Acum mi s-a facut iar o pofta de nu mai pot.

POZE CU NOI
Minunica mea
32+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 8 SAPT.

Mergi la inceput