Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

'neatza !am dormit mai bine- aseara mi-am facut un ceai de tei ,cu mi ere inainte sa ma culc si a fost si bebe linistit si eu...
mai tarziu ma duc la babyexpo..
mi s-a intamplat un fenomen- m-am cantarit azi dimineata si...AM SLABIT 1 KG!!!!!!!!ce naiba mai e si asta?!
Daiopri,parca tu spuneai de buric - al meu e la fel si are un tzugui deasupra si ma doare...e f f f f f f urat!!!!am zis ca-l refac la chirurgie plastica dupa nastere ca ,cred,o sa ramana tare labartat si eu mi-am iubit tare mult buricul ca era frumusel,iar ,dupa annamaria deja,ramasese cam...,,cracanat"!!!
la schimbat de scutec la bebe,asa e ,cand se desface pampersul eu il mai tineam deasupra putzicii lui meo pt ca avea o mare bucurie in a face ca fantana arteziana!!!v-am zis - cand mi l-au scos din burta primul lucru a fost sa stropeasca ochelarii drului,de-abia dupa aia sa chitzaie!!!!
hai ca va pup si vb mai tarziu...
lisa ,bafta mamicii tale!

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani, 27+Mihai Adrian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Neata burtici!

Alinuk multumesc din suflet pt informatiile pe care le-ai postat aseara....parerea mea e ca ele sunt miezul din dodoashca si ca astfel de lucruri tre sa citim noi burticutele pe aici...nu alte lucruri care se scriu uneori pe aici( aici sunt rea si crizata pt ca antiteza este mult prea mare)

Iar despre clipul pe care l-ati facut voi fetele din odiseea ian-feb 2007, ai reusit sa ma faci sa plang de fericire.....am plans aseara si am plans si azi dimineata cand l-am vizionat iar. Ati fost o gasca de mamici minunate!
Esti o scumpa si meriti un lan intreg de
Oare ajung florile pe care le-am pus? Eu zic ca nu...asa ca mai pun vreo doua

32+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Neata!

Tot vroiam sa fac o urare de cateva zile: Ledi, Casa de Piatra si multa fericire iti doresc!

Lisa, tin pumnii mamei tale sa ia viza (e acolo chiar acum daca bine tin minte, nu? )

Referitor la icre, chiar ieri am cumparat o cutiuta si i-am pasat-o soacrei sa-mi faca pe cand ajung acasa . Si trebuie musai sa mananc pt ca imi e foarte foarte foarte POFTA!
Cristi credeam ca sunt singura careia nu-i place pestele dar mananca icre , dar acuma am vazut ca suntem doua

Axis, bine ai venit! Mai vroiam sa urez bun venit celor 2 fete de saptamana trecuta, Ada si Kristinutz



Jasmi 27+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Fetelor, daca nu ati citit mesajele de aseara, nu ratati pagina 22 din cap trecut cu cele doua mesaje trimise de AlinuK.

Daca mai are cineva mesaje din astea consistente sa le arunce in eter, ca eu una m-am saturat de perdele, patuturi mobile si TARGUL asta....

Azi sunt crizata asa ca va rog iertati iesirea necontrolata!.....e clar ca hormonii mei au luat-o inaintea neuronilor.

32+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Lisa, bafta mamei tale la ambasada!



Dark Bendis

33+ cu "Huckleberry" Baby

AMR 7 SAPTAMANI!!!!!

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

fetele din Ro la noi exista de cumparat minunile astea de care zic fetele din UK& Co? chilotei de unica folosinta pt cand se rupe apa, chestiile alea de pus pe pat sa nu uzi complet salteaua?

bdaiopri cum adica sa stii acoperit cucul la bb cat il schimbi? cu ce? ca am tot auzit si eu de astfel de "acidente"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata tuturor!
Albinut, asternuturi si aparatori de pat ff dragutele sunt la ikea. si ieftine.
Carmen, in Giulesti maternitatea e... asa cum e. dar avantajul acolo este sectia super de neonatologie, e cea mai buna din bucuresti.
Porumbita, este neaparat necesara o antibiograma pentru streptcocoul B ca sa se vada daca este activ augmentinul pe el! si in romania se face perfuzie cu antibiotic pentru ca la internarea ptr nastere se face analiza instant ptr streptococ.
Oanaq imi pare rau ca a trebuit sa te instruiesti atat in diabetul de sarcina. sper sa fiti ok amandoi si fara alte probleme!
Lisa succes mamei tale, sa primeasca viza fara probleme!!! (cat despre baietelul prietenei tale... da, e normal. orice copil face asta).
aryia hihihi.. tu ai uitat ca nu mai dormi normal decat dupa ce nasti? nu te stresa ca ai mai slabit, poate fi vorba doar de retentia de apa.
Lavinia, asa deci, te-ai apucat de trusou pentru fata. foarte bine
axis bine ai venit printre noi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mvb

Fetelor, daca nu ati citit mesajele de aseara, nu ratati pagina 22 din cap trecut cu cele doua mesaje trimise de AlinuK.

Daca mai are cineva mesaje din astea consistente sa le arunce in eter, ca eu una m-am saturat de perdele, patuturi mobile si TARGUL asta....

Azi sunt crizata asa ca va rog iertati iesirea necontrolata!.....e clar ca hormonii mei au luat-o inaintea neuronilor.

32+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!


Hey,relax,lasa fetele sa vorbeasca despre ce le intereseaza pe ele.Daca nu-ti plac discutiile despre patuturi,targ,pardele,treci peste.

POZE CU NOI
Minunica mea
32+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 8 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

Si mie mi-au placut tare mult mesajele scrise de Alinuk!! Multumim!

Cand citesc liste cu chestii interzise in sarcina ma cam apuca frica... Eu am mancat mai tot ce-i pe acolo... Sushi, sashimi, icre... ficat crud... Aici nu cunosc pe nimeni care sa-si fi facut pb. de ce nu are voie sa manance... nici in timpul sarcinii si nici in timpul alaptarii. Nu e bine sa mananci in exces... dar ai voie orice.

Lisa, bafta mamei tale!

Adina & Luka& bobita din burtica27+
obraznicatura lu' mami


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Merci pt compresa cu apa rece! o sa vad daca ajuta...

32+ si voinicul mamii DENIS CRISTIAN

AMR 6 saptamani Ole, Ole... Hai Bebelule!

Mergi la inceput