Gravidute prin FIV (26)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

EU URMEZ! NU MAI POT...AM 40+ SI SE LASA ASTEPTAT. TOTUL E BINE DAR...NU VREA.javascript:insertsmilie('');DANI RAFAEL. EU V-AM CITIT TOT TIMPUL,M-AM BUCURAT PT TOATE(STIU TOT).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am intrat special sa vad ce fac olteanca mea draga Liana si moaca de Flori76 .
Liana, te pup si ma gandesc la voi sa fiti bine si in siguranta!
Floricel, va pup mult si abia astept sa ma anunti ca bb a venit la intalnirea cu mami si a fost exact asa cum isi inchipuia ea.[ Mai ai atat de putinnnnnn!!!!


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Buna seara burtici!

Si aici a nins spre dimineata si era atat de frumos dar pe la 10 a inceput sa ploua si ... adio zapada

Felicitari proaspetei mamici Manumanu si multa sanatate gemenilor si parintilor
Moniland felicitari ptr II si sarcina usoara si la termen. In privinta durerilor de cap nu stiu nici un remediu, din fericire nu am suferit de asa ceva, in schimb rau mi-a fost, sapt-le 7,8 si 9 au fost de groaza.La 11 am incepea raul iar dupa 4 pm incepea voma, 3-4 ori pe seara. In prima sapt am trait doar cu iaurt, din ala ieftin si fara fructe, celelalte mi se pareau dulci si am slabit aproape 3kg. Incepand cu sapt 12 am ramas doar cu greata si gust ingrozitor, de metal cocli. Abia in sapt 14 am ajuns la kg din prima sapt. Insa chiar si acum vomit daca beau apa minerala. Am intrebat si medicul daca imi poate da ceva dar zice 'las ca-i bine, ai hormoni multi, e bine ptr embrion'
Ana felicitari pte cele 2 inimioare
Liana la bebe luptator
Nikisimona Hai bebe ca' mami te steapta cu maaaaareee nerabdare

Bianca 27+
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NanaMotoc

Mai ai atat de putinnnnnn!!!!


Si am niste emotii......
Pup si eu dulce o mamica frumoasa si puternica si un Andrei dulce,frumos si luptator

------------------
Flori 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

manumanu felicitari si 2 copii sanatosi iti doresc si mancaciosi.
moniland felicitari pentru reusita si iti doresc sa duci pana la sfarsit sarcina. Este atat de frumos.
Fetelor Marush este bine, sa zicem, vineri i-a scos firul de cerclaj, dr. spune ca va naste pe 6 decembrie (pana acum i-a zis 30 noiembrie), dar ea vrea saptamana viitoare ca nu mai poate, in sensul ca burta este prea mare si abia se intoarce de pe o parte pe alta. In rest este ok.

La mine fetita deja a inceput sa miste, adica se umfla burta cate un pic si sunt tare emotionata. A vazut si simtit si sotul meu. Am crezut ca am luat-o eu razna dar a vazut mai multa lume. Am zis ca este prea devreme.
Va pup pe toate.


Micky 13+ + (asa spune dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Draga manumanu, felicitari! Dumnezeu sa iti binecuvanteze cele doua comori, iar voua, parintilor, sa va dea multa intelepciune, putere, rabdare si tot ceea ce aveti nevoie pentru a-i creste frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Nana pot sa fiu si io moaca?pupici.io va iube mult si tu stii .
Moni asa se zice si pi la noi si io sunt sigura ca asa e
Manumanu felicitari Anastasia si Radu bun venit pe lume.
Andrada va pupppp
Bianca,Miky
flori burtiica creste..
va pup pe toateee





"Stelele care cad, nu pier Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!! +13

Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu
...Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Deci la rand sunt Nikisimona, Julia si Marush? Bafta multa fetelor! Nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul...

Mirela 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Felicitari Manumanu pt cele 2 comori! sa va traiasca si sa va faca cei mai fericiti parinti!
Mult curaj celor care va pregatiti de adus pe lume ingerasii!
Felicitari si Bine ai venit Moni! astept "bautura"
Legat de greturi nici eu nu am prea experimentat asa ceva. Doar dr la eco imi confirmam faptul ca sunt garvi inca!
Si ma mai trezeam noaptea cate o data si imi trebuia sa beau tuica! atunci m-am gandit prima data ca poate e baiat!
La noi parca incepe sa miste ceva! nu este un adevarat fotbalist, poate va avea inclinatii de "manelist"!
Pupici tuturor!


Bq 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Nikisimona, hai ca iti facem galerie sa iasa Dani Rafael!
Pai e ironia sortii, noi 8 luni de zile ne rugam ca sa stea bebe in burtica nu cumva sa plece undeva, si tu trebuie sa te rogi la 40+ sa iasa odata. Sper sa nu ajung si eu acolo sa ma rog de bebe sa iasa. Sa inteleg ca o sa nasti natural nu ai cezariana programata? Sa ne mai scrii din cand in cand nu numai citi!
Mirela, multumesc, si tu te ti strans dupa noi.
Bombonique, stai tu linistit inca o luna dupa aia sa vezi tu fotbalist in burta ta cand te trezeste si noaptea pentru o repriza de meci.


Julia 37+

Mergi la inceput