Gravidute prin FIV (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:


Salut!! In sfarsit reusesc sa va scriu... In primul rand multumesc pt majoprete si felicitari si scuze ca v-am dat emotii. Astia de la reanimare mi-au luat tel, l-au inchis cu toata agenda in el si mi l-au dat abia a doua zi la pranz Nu ma asteptam la asta si am ramas cu mesajele catre voi netrimise...
In fine. Noi suntem foarte bine. De o saptamana jumate suntem acasa si am reusit sa ne acomodam unii cu altii. Fetele au luat bine in greutate si s-au lungit. Sunt super-cuminti. Eu sunt cam obosita dar in limite rezonabile asa ca inca fac fata. Laptic de la mami nu vrem decat din biberon (inca sunt micute si n-au putere sa traga sau s-au invatat puturoase cu biberonul). Asa ca mami are colectie de pompe de muls cu care presteaza toata ziua pt binele copiilor. In plus completare cu PreNan deocamdata ca asta au primit in spital.
O sa va scriu altadata despre nastere si saptamana din spital care a fost horror (nu nasterea ci sapt in spital). Incerc sa va pun si poze zilele astea. Anyway, sunt fericita, implinita, e absolut minunat. Sunt coplesita de atatea emotii! Tati, la fel!

Si acum, iata mesajul pe care l-am primit dimineata de la Manumanu "Azi la 4:40 au venit pe lume Anastasia 2220 g, Apgar 10 si Radu 2260 g, Apgar 10"
Manumanu felicitari de 2 ori!!!!
Bebe Anastasia si bebe Radu sa fiti sanatosi si mancaciosi si sa aveti o viata plina de iubire si impliniri!

Felicitari Carmen si Miky!! Va doresc ca bebeii sa fie sanatosi si mancaciosi si sa va aduca numai bucurii!

Felicitari noilor gravidute! Sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!

Moniland draga vechituro, bine ai venit la Odisee!!

Ramica am apucat sa citesc de Fundeni. Am facut si eu analizele astea acolo si au iesit toate proaste. Mi-a recomandat atunci un medic sa le refac la Cantacuzino sau Coltea ca la Fundeni ies proaste mai mereu. Le-am repetat la Cantacuzino si au iesit bine.

pt toate burticoasele si toti bebeii!!


Andrada mami de Mara si Teodora (06.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

MANUMANUFELICITARI MAMICO,SA-TI TRAIASCA BEBELUSII,SA FIE SANATOSI SI SA VA BUCURATI DE EI

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kla, multumesc. Vad ca sunteti bine si mari si frumosi.
sima, multumesc de primire. Ce valoare de hcg ai avut tu, tianand cont de faptul ca sunt 2?
Liana, prin zona mea se zice ca daca ai baiat in burtica nu iti este rau ca femeile cand au o p--a in ele se simt bine.
Deci n-ai gasit reteta la durerile de cap. Sper doar sa nu fie zilnice si puternice.
Andrada, ai dreptate vechitura,vechitura dar acum sunt noua aici.felicitari pentru printese!!!
Anastasia si Raducu, bine ati venit pe lume pui mici si dragi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Manumanu:felicitari de 2 ori!!Sa va traiasca minunile si sa va bucurati de ele!

Liana: si multumesc.Ce face burtica?

Moni:hai ca tocmai scrisesem la fiv si te ainvitam aici...Nu vreau sa te sperii,insa eu am avut greturi destul de nasoale,la fel si Rami,insa dupa ce misca bb....trec imediat.Eu,din nefericire,n-am descoperit niciun remediu....Dureri de cap n-am avut,insa stiu de la prietena mea ca-i treceau cu cartofi cruzi,taiati rondele si pusi pe frunte.Pupici si sarcina usoara si la termen iti doresc

Kla:sanatate multa puiului mic si cate un pupic pentru el si pentru mamica lui

Andrada:bine ati venit acasa si acomodare usoara.Te asteptam cu povestea nasterii si poate si cu pozici cu printesele.

------------------
Flori 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Moni, ce surpriza, felicitari si sa ai o sarcina usoara. Las' ca trec ele si greturile, durerea de cap...vorba Lianei, incearca sa dormi intr-o camera linistita si fara lumina. Dupa valoare eu zic ca-s 2 bebelusi.
Manumanu, felicitari, sa te bucure bebelusii tai toata viata.
Andrada, mai vreau poze cu fetitzele. Si sa mai vb.....

Cine urmeaza la nascut?
Eu mai vreau sa stea bebelina inca 2 saptamani si apoi poate sa vina cand vrea ea.


Mirela 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Eu, Eu, Eu urmez la nascut, asta daca nu se grabeste nimeni sa ia inaintea mea. Eu abia astept, sa vina oricand vrea baiatul.
Manumanu, felicitari Mamica! Bine ati venit pe lume bebe Anastasia si Radu!
Ana, felicitari pentru cele 2 inimioare!
Moniland, felicitari pentru reusita, sarcina usoara! Nu degeaba te-ai interesat despre nasterea naturala versus cezariana, stiai tu ceva dinainte sa afli rezultatul, imi place ca deja te-ai si gandit la nastere, desi mai ai un pic de drum de facut. Eu greata am avut dar rezolvam cu mancatul cum rontaiam ceva asa imi trecea greata, n-am vomitat niciodata. Durere de cap poti sa ai si de la foame, eu puneam comprese cu spirt pe frunte si imi trecea.
Andrada, bine ati venit acasa!

Julia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Moniland - welcome.
Hai ca am ras sa mor la faza cu de ce nu le este rau deloc femeilor care au baietei. Eu nu am avut nici macar o greata cat de mica - nimic. Vreo doua dureri de cap doar. Mi-a fost insa o noapte foarte foarte rau - noaptea din ziua 20 de la ET cand am sangerat dar atunci cred ca a fost pe fond nervos, de frica.

Manumanu - se pare ca ne bucuram in fiecare weekend de cate o nastere - sapt. trecuta Carmendu - ce frumos e asa ... sa-ti traiasca bebelushii sa va aduca numai bucurii.

Cami 25+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Andrada - asteptam povestea nasterii emotionanta dar si povestea horror despre spital - hai sperie-ne - ca nu ma incanta deloc nici pe mine Giulesti, cred ca dupa ce nasc nu mai trec veci nici macar pe strada aia.

Cami 25+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

Manumanu felicitari pt Anastasia si Radu.

Moniland eu in a 14 a zi de la ET am avut BHCG 1378.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

EU URMEZ! NU MAI POT...AM 40+ SI SE LASA ASTEPTAT. TOTUL E BINE DAR...NU VREA.javascript:insertsmilie('');DANI RAFAEL. EU V-AM CITIT TOT TIMPUL,M-AM BUCURAT PT TOATE(STIU TOT).

Mergi la inceput